Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 8)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

  Stránky: 1 2 3 ... 8 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 158]

Téma: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Zdravím. Momentálně se snažím vyřešit otázku pohonu subwooferu s dvěma ARN6618kama. Vzhledem k použitým měničům bude potřeba zesilovač s relativně vysokým DF (aspoň 150 na 100Hz) a sinisovým výkonem okolo 100W/4ohm. Úplně nejlepší by byl zesilovač s s jednou dvojicí komplementárních tranzistorů a bez jakýchkoliv ochran-počítám se zastavěním modulu do reproboxu a perfektním odizolováním kontaktů, které by mohly zapříčinit zkrat na výstupu, navíc, vzhledem k použitým měničům je ochranný modul zbytečný luxus. Zatím jsem objevil pouze Symasym, LYNX amp a několik modulů (splňujících moje požadavky) v Amaru. Chtěl jsem vás proto požádat o doporučení některého modulu výkonového zesilovače, který by plně vyhověl dané aplikaci a zhruba splňoval výše zmíněné požadavky. Předem děkuji za odpovědi a doporučení smile

(upravil Starter 2. 8. 2008 14:52)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Věřím že nic nebude hrát při použití v subwooferu tak dobře jako SPV 100 rychlé,tvrdě. A že nedáš ochranu je blbost, třeba to přeženeš usaží se ti cívka v reproduktor nastane zkrat a modul zesilovače ti poletí přes půlku pokoje.
Nijak do toho nevidím, je to jen můj názor.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Si postav Lmko ne?
Kdyby ti to bylo málo, tak dej na každej reprák jedno, stejně pracuje líp v 8 Ohm. Prdneš k tomu trafo od aldaxích stovek a hotovo.

Web

(upravil little 2. 8. 2008 15:05)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Starter: Přesně takový názor jsem čekal a kdybych nebyl debil tak bych to udělal podle tebe, JENŽE já bych radši nějakou exotiku, něco, co každej nemá. Proto jsem záměrně napsal Symasym, LYNX a jim podobné. S tou ochranou si to teda možná ještě rozmyslím. Moduly ALDAX jsou jednoznačně kvalitní, levné, po elektrické i estetické stránce perfektně vypiplané ale rád bych něco, co každý nemá doma. smile

mirulu: LMko 3886 už nechci. Jeden modul doma od Metronixu mám a už jsem jej samozřejmě na ARNkách testoval. Výsledek byl docela bídný, STK4191V je něco naprosto jiného, proto chci v tomhle případě jedině diskrétní konec...

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Nevím proč chceš exotiku,ale jestli ji chceš tabych k si vyber podle parametrů a stavěj. Jakože nevím kdo/co by ti k tomu řekl.
Já bych radši než 2xLM jednu Aldaxí stovku.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Nemá teda prosím někdo zkušenosti se Symasymem nebo Lynxem apod.?

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2155
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=594
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 882b59a79b

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Díky, ale vše vyjma Slovanetu jsem již pečlivě pročetl. Co třeba tenhle 150W zesilovač: http://leteckaposta.cz/458216159 ?

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Jseš si jist, že jsi vybaven na jeho rozchození ?

Web

(upravil little 2. 8. 2008 17:35)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Dobrá otázka, odpověď myslím znáš. smile Pokud ale zapájím všechny součástky správně, všechny je budu mít proměřeny a budu vědět že jsou v pořádku, nemůže se přece nic stát. Navíc ani nepájím jako prase, takže nějaký zkrat snad nehrozí... smile

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Odpověď neznám, proto se ptám. Osciloskopův přístroj a nějakého degenerátora vlastníš ?

Web

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Jako generátor používám WinISD a osciloskop samozřejmě nemám.

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Tak k čemu generátor? lol Samozřejmě? Já budu mít za chvíli dva lol

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Nechceš to oživovat nějakým systémem tatrman, tj. šaháním prstem na vstup a posloucháním bručení ? lol

Franku, nechlub se dne před večerem, sám do ní padá.

Web

(upravil little 2. 8. 2008 17:49)

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Jj, přesně tak. smile

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

A kolik že jsi podobných zesilovačů takto již spáchal ? Ne že bych ti nefandil, ale bez skopu a vybavení bych si ani já na tohle netroufl.

Web

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Jejich počet bych spočítal na prstech jedné ruky a všechny používaly IO. Stereozesy s LM3886TF a LM1875 používám dodnes. smile

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Jojo, tak to jseš na nejlepší cestě k takovému mosfeťáku. Nezapomeň na pojistky a ochranné brýle, tyhle hitachi mají střepiny pěkně ostré.

Web

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Hmm, chápu, asi bych to měl svěřit někomu, kdo tomu opravdu rozumí. Ty bys tam někde neměl nějaký diskrétní a oživený konec? smile

Re: Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Na tvým místě bych uvažoval o Aldaxu, přinejhorším o Sewecomu, kdyby bylo nejhůř, tak LM3886 boostrovaný trandama, nebo pár ks 3886 paralelně.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 158]

  Stránky: 1 2 3 ... 8 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jednoduchý a kvalitní mono výkonový zesilovač pro subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£