Téma: Ušlechtilejí dřevo

Asi jsem tu trochu mimo, ale pár truhlářů tu máme...

Kde se dá sehnat trocha ebenu a pořádnej flák mahagonu, příadně i něco míň exotickýho, ale kvalitního (javor..)? Aby to ale stálo za to a byo to suchý. Chtěl bych se výhledově pustit do pokusu o el. kytaru lol

Re: Ušlechtilejí dřevo

Ty si teda troufáš, já měl v ruce akorát úzkou metrovou fošničku z jakéhosi červeného dřeva, na kytaru by to nevydalo a stálo to před lety přes pět kolíků. Pokud to myslíš vážně, tak bych se ptal u nějakého luxusnějšího řezbáře a nebo nožíře (střenky lepších žabikuchů se z toho taky dělají). No a nebo zkus strejdu googla : třeba tady

Re: Ušlechtilejí dřevo

Tak tyhle dýhy se dají sehnat,ale jsou masné,a chce to občas i nějakou tu zámost mít.Práce s nimi je stejná jako s normálními dýhami,ba i lepší kvůli jejich kvalitě.Obchody jsou ale na internetu je nenajdete...snad jen firma Jafholz by mohla něco mít.Na co to přesně potřebuješ Frankie?Můžu o tom s tebou bavit po icq ale momentálně mi nejde už asi měsíc.

Web

Re: Ušlechtilejí dřevo

Zatim se tak poptávám... Já osobně vm například o tomto:

http://www.sollerguitars.com/obchod/ind … ategori=12

Re: Ušlechtilejí dřevo

Čééče, vlastnoruční kajtra, to bude mazec. Přeju, ať to dotáhneš! wink

(upravil Frank 27. 7. 2008 21:06)

Re: Ušlechtilejí dřevo

No, pokusim se. Ještě nemám všechny potřebný rozměry, hlavně chci udělat podobnej (stejnej) tvar uchycení krku jako má Ibanez RG - http://farm2.static.flickr.com/1125/147 … f1.jpg?v=0 Tvar těla buď taky RG a nebo něco jako Les Paul, ovšem bez vyklenutí a s Floydem, něco takovýho má Hammett - http://overkill.superhost.pl/sprzet/guitars/kh3.jpg

Každopádně chci využít frézku a udělat si tam pěkně ďouru na Floyda a jestli to pude, tak bych tu černou kytaru i bíle olemoval.. Na krk si ale netroufám, ten použiju origo Ibanez.

Takový jsou sny, pak příde dvoukrk lol

Re: Ušlechtilejí dřevo

Ne, pak přijde realita.

Re: Ušlechtilejí dřevo

Skus se informovat někde kde krájí dýhy,jestli odprodají.Jinak bych doporučoval poohlédnout se po netu po stavebním návodu.V Muzikusu byly myslím nějaké odkazy.Používá se spíše olše a různé kombinace dřev,protože ač se to u elektriky nezdá má vliv i použitý materiál a tvar těla,jde o rezonance materiálu.Dnes se staví většinou s průchozím krkem.

Kdysi jsme se tím na učňáku s kamarádem také bavili,dělali jsme si i krky na pražce a ostatní bižu jsme používali servisní balíčky pro kytary,nic jiného tehdy nebylo dostupné.
Dodnes mám sólovku ve tvaru šipky a nedodělanou baskytaru,nikdy jsem se ale nenaučil noty ani hrát,brnkám jen jednoduché odposlouchané rify...

Re: Ušlechtilejí dřevo

Já na průchozim krku vždycky trval, ale kamarád mi to nedávno rozmluvil a asi má pravdu. Navíc přesně nevim co chci, takže se může stát že krk prostě sundám a buď přebrousim tvar nebo udělám jinej...

Tělo chci právě z mahagonu, případně pro začátek z lípy, jak to dělá Ibanez.

Re: Ušlechtilejí dřevo

Kedysi som robil bass gitaru ale nikdy som je nedokončil, nebol čas, ale v podstate som ostal stáť na krku. Ako drevo som použil jaseň. Každopádne to neni prča, mne s tým pomohol jeden stolár čo sa živil výrobou masívnych schodisk. Najdôležitejšie je správne zlepiť tie dosky na telo. Keď to vyrobíš z jedného kusu ryskuješ že sa ti to praskne.


Čo sa týka materiálu tak masív fošne exot. drevim majú v JafHolz-i ale je to sakra draheeee.

Web

Re: Ušlechtilejí dřevo

Samozřejmě mám v plánu to slepit ze tří kusů a o způsobu lepení bych se s někym poradil.

Tož sa těšim až konečně dodělám ty bedny a hurá na kejtru.

Díky za mail, s někym od nich jsem byl už skoro domluvenej, že mi prodaj celej 24-pražcovej krk bez inlays ale vyprd jsem se na to, zatim smile

Re: Ušlechtilejí dřevo

Právě pro tu cenu bych nedoporučoval kupovat fošnu,ale pozeptat se v dýhárně,občas mají zbytky z krájení,popřípadě to co nelze použít na dýhy,na takové kousky optimální.
Lepit minimálně na "bleskovou" spáru,na tupo to nestačí.
Já jsem na krk použil kombinaci dub-buk,protože jsem neměl vnitřní kovové výztuhy.Jasan se ni zdá na toto příliš pružný,přecejen to nejsou lyže ani luk.

Re: Ušlechtilejí dřevo

No, moje současná kytara je lepená na tupo a drží, jestli mě teda zrak nešálí. Je to lípa, stření část nevim, nedělal jsem to já...

Re: Ušlechtilejí dřevo

Františku, napíš coffeemu na slovanete, má s tým čo dočinenia..

Re: Ušlechtilejí dřevo

No, uvidíme jak poradí, on se k tomu moc nemá smile

Re: Ušlechtilejí dřevo

Pozerám na odkaz čo si dal do 4. príspevku. Hrúbka 50mm, škoda mám doma dosku 1500x300x30mm mahagón. Zvyšok čo ostal po výrobe detskej postielky pre mňa smile Vyschnutý je teda dobre....
To menšie vedľa je asi jelša.

http://img26.picoodle.com/img/img26/4/7/30/t_P1070615m_d65f0c0.jpg

(upravil Frank 31. 7. 2008 9:33)

Re: Ušlechtilejí dřevo

Hele hele, to by možná šlo použít... Jako horní desku bych zkusil sehnat 15mm žíhanej javor a bylo by. (asi tak nějak http://sollerguitars.com/myimages/b3-1162113892.jpg) Myslim, že bysme se za nějakou dobu až dodělám bedny mohli domluvit smile Kolik by sis za to tak orientačně představoval?

Re: Ušlechtilejí dřevo

O cene je ťažko hovoriť, ono by bolo najlepšie to vidieť (alebo riadne to nafotiť). A aj tak nepočítam, že ti dám celú dosku smile

Re: Ušlechtilejí dřevo

Tak jo, ozvu se až budu mít čas na podobný kraviny, zatim dík smile

Re: Ušlechtilejí dřevo

Obrať se na nějakého schopného kytaráře, nebo Š. Gruchalu, rád poradí. Tihle lidi mívají zmáknuto, kde vzít slušnou fošnu.

Web