Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Projekty PA » Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 57]

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Franku, o tom si rád popovídám... obzvlášť u PA, kde se to řeže kolem 100-140Hz.

(upravil Alexej 27. 7. 2008 8:33)

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Vypadá to moc pěkně zpracované, ale obávám se, že pánové z Beymy jsou dost vzdělaní na to, aby dokázali navrhnout band pass ozvučnici, což tato není - přední otvor musí být uzavřený, je pouze z důvodu lepšího přístupu k měničům. Takhle je to klasický bassreflex. Zkustě ten otvor co nejpevně ji uzavřít a uvidíte ten rozdíl....:-)
Uzavřená komora alespoň nedovolí měničům takovou výchylku, takže sníží možnost poškození.

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

To už by odpovídalo...

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Páni z Beyma chceli navrhnúť bandpass 6teho rádu.Treba zmerať impedančku nech je istota o čo ide. Inak projekt pekný.

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Kreši, mi chceš říct, že poznáš rozdíl, když magnetem z bedny otočít 18" ostře řezanej na 100Hz???

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Pokud je přímovyzařující k posluchači, a reprák je co k čemu, tak rozhodně ANO. Pokud ale je reprák k posluchači "napojenej" nepřímo, nebo je bídnej, nebo jde o frekvenci 30-45Hz, tak pravděpodobně ne.

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Já nevím, ale myslím si, že Franta má pravdu. Vždyť  "středem" membrány se vyzařují až celkem vysoké frekvence, které vlastně ani subwoofer nehraje a navíc jsou směrové, proto by jsi to poznal. Ale u basů které se šíří vlastně všude?. Takže by to mělo být jedno jestli na tebe čumí magnet, nebo vrchlík membrány.

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

a magnet snad "září" ? Podmínky pro určení rozdílu jsem řekl. není to samozřejmě jen tak, ale Basreflex od membrány zvukově poznám, a na tom se to celý zakládá

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Mně to je fuk....

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

tak proč do mě hustíš... prosím o smazání OT.

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Seš vůl, přečti si to celý ještě jednou.

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Crashi Frank není tak blbej. Už se v tomto oboru pohybuješ dost dlouho abys pochopil vlnovou délku kmitočtu.  Vsadím boty, že bys ten rozdíl nepoznal.

Web

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

V téhle konstrukci stejně repro nevyzařuje přímo takže i kdyby to crash poznal tak tady to nepozná.

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Crashpc napsal:

a magnet snad "září" ?

"Nezáří," ale tady je to jedno, protože tím pomyslným středem se nic nevyzařuje! Proto říkám, že je jedno jestli čumíš na vrchlík nebo magnet. Ovšem kdyby to bylo třeba na 1kHz, tak tam by to poznal i magor. Pokud se pletu, tak mě opravte.

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Blackrider: Frank možná není blbej, ale chová se jak kretén. A zrovna od něj to s tím volem nějak nesedí. Já bych je zas vsadil, že to poznám. Tady nejde jen o samotnou vlnovou délku. Tady jde o konstrukci repráku na přední a zadní ploše membrány, a o to, co z toho leze. Zadní membrána bude víc zkreslovat a má menší plochu. tudíž bych čekal částečný přelití SPL z membrány do basreflexu + zkurvenější zvuk od zadní membrány. Kdybych měl jinej názor, tak už je BCčko dávno magnetem ven, protože vypadá opravdu dospěle a přitom decentně.

Thales: heh, to jsi trefil. Ono kdyby tam byl alphard, možná bych nepoznal jakoukoli modifikaci. Ale po podložení pemzou....

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Že sem vubec lezu. Já nepopírám, že jsem vůl, ale něco vim a nejsem uplnej pičus, ale když tu čtu nějaký výblitky, tak se mi fakt zvedá kufr. Zduř.

(upravil Crashpc 28. 7. 2008 15:23)

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Nojo, když jsi hluchej, a ještě za to nadáváš ostatním, to je pak těžký pořízení. Já když něco nevim, jdu si to poslechnout. Pak stále někdy ještě nevim, ale co jsem slyšel vim dobře.

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Ale no tak hoši klídek jo? Nebo vás oba zavřu do sklepa a bude!

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

noo, to radši nedělej. nemám rád když mi někdo nadává....
A znovu prosím o smazání bullshitu. Tenhle thread zas utrpěl...

Re: Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Pánové, u takové velké membrány a nízkých kmitočtů poznat rozdíl, jestli hraje spodek nebo vršek přímo, to pochybuju, že lze. Jediné co bývá - a dost často - že zadní strana mívá vyšší zkreslení díky turbulencím vzduchu u mřížky, když to má ďouru skrz magnet.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 57]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty PA » Sylvan (subwoofer Beyma 18LX60)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£