Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 50]

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Johne, být na tvém místě tak bych si nejdříve přečetl "Stavíme reproduktorové soustavy" od RNDr. Sýkory. Myslím, že se z toho dozvíš mnohem víc než z tohoto fóra, kde pro většinu není použití 8" do dvoupásmovek žádný problém. Co na tom záleží, že by se to většinou muselo dělit na 2kHz či níž? On to ten výškáč nějak snese. cool

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Klidně udělám do bedny další díru a ten 8´proměřím. Jenže mám doma jen pořádně jetý ARN6604.

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Jen to proměř. Pro ty, co chtějí dělat dvoupásma (s 8"cem) to bude jak rána pěstí do držky... cool

(upravil 7tech 20. 5. 2007 19:05)

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Co se směrovky týče, tak určitě. Ne každému o to ale jde. Když má někdo pořádně zahlušený obývák a nasměruje si bedny přímo na slechy, tak mu může být směrovka ukradená.

PS: Jen se bojím, že se ta vysmažená membrána 20 let starého ARN bude chovat jako měkká kalota. big_smile

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

John370: Svý jsem už napsal, koukni ještě na dexon fórum a nech vyhledat "8woofer" a "8 woofer". Kontaktuj taky Harryho, ten ti řekne nejvíc.

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Když tady byla řeč o ARN 226 tak Vám, můžu s klidným svědomím napsat, že mezi ARN 188 a ARN 226 není slyšitelný rozdíl ve směrovosti (bavíme se o dvoupásmech).
Chystám se překopat projekt http://audioweb.cz/vase/kritik2-01.jpg
za ARN 188/07 & GTC 11/100 + amplion (výhybka).

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

smile

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

John: No dvoupasma s 8" to by bylo na hrozne dlouhy vykladani. Ale shrnul bych to tak ze to muze zprvu jaksi ohromit ale je to kategorie beden ktere si vetsina lidi pokud maji moznost srovnani dlouho nenechaji. 8" je vybornej na maly tripasma. Pokud mas ty beymy mohl bys k nim zkusit to co mam ja v tech svejch aktivech. Dokonce k tomu je navrzena odladena pasivni vyhybka. Akorat tedy nevim jestli to splnuje Tvuj pozadavek panenskosti big_smile

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Antonio. Jony primo odkazoval na repro 8W ne jiny. ALe ja nemam co moc kecat kdyz chcu stavet 2p s 8BR40. Jinak  jak nekdo rekl ze smerovost vznika tak ze civka s vrchlikem se trepe a vznika chveni a pro tech vyzsich uz nestiha okraj membrany rovnomerne pracovat se stredem, tak podle meho nazoru je to u kazdeho reprone jinak. Timpadem mekka membrana muze i na 6' repronu na okraju temer stat nehybne a i treba u 10' z kvaliitniho materialu pevneho a lehkeho, muze cela membrana rovnomerne kmitati po obvodu. Nejsem svetaznaly ale logicky.... Dale muzu rict ze dvoupasma se taky delaji proto ze u 3p je vyhybka slozitejsi o pasmovou propust, kde jsou navic 4 civky na vyhybku a ty nejsou obzvlaste lacne, myslim ty s vetsi impedanci a cela vyhybka se tak prodrazi rekneme o 500-1000,- a stava se slozitejsi. To radej dam tech 1000,- do kvalitnejsiho repro za cenu mirne smerovosti, ale cistsiho prednesu.

Ale zase drevo nestoji tak moc. Dobudoucna k 8BR40 a GTC 11/100 pribude asi 6B30P ale to az budou drobarky, zatim mi bude postacovat toto.

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Jako vždy, každý obhajuje to své ...

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Mike: Přímo taky ale v prvních větách všeobecně, co to tu řešíme?

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Už na starých fórach sa niekoľkokrát riešila smerovosť 8 " v dvojpásmovej sústave. Pokiaľ niekto nebude počúvať  sústavy v extrémnej polohe (odchylka od osi viac sko 30 stupňov), tak určite nebude mať problémy.  Ostatné problémy pri konštrukcii zodpovedajú vlastnostiam použitých reprákov a nedajú sa jednoznačne aplikovať na všetky konštrukcie.  Ale je to ako aj s ostatnými sústavami - existujú dobré aj zlé trojpásma s 8 " a tiež dobré aj zlé dvojpásma s 8 ".

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

mno toš, môžem povedať o mojej ARN6604 v dvojpásme, že ak sa dobre nastaví poloha stereo bední, tak to smerovanie je pri danej aplikácii nepodstatné smile najmä pri dobrej výhybke s nižším delením

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Kurňa, že bych použil jiný reprák místo ARN 188?

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Czech Chuck:prosim tě jaké jsou zbylé měniče(středy a výšky)?Máš shéma té pasivní třípásmové výhybky?Byl bych ti vděčen kdybys mi podal podrobnější informace.Děkuji

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

John: Mam tady titanovy kaloty od Visatonu. Pasivni veksla je k tomu napr. z Casablanca IV.

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Tak jsem se nějak po delší době rozhodl postavit tu to zminované malé třípásmo,co mi tu někteří doporučovali.Bude to asi klasická kombinace T2030,5MP6O a 8Woofer/P.Repráky asi nejlépe na sebe budou designově navazovat,citlivost bude taky slušná,a plánuji k tomu sub.Zde je předběžný návrch když jsem neměl co dělat co ve škole: http://img516.imageshack.us/img516/1521 … ymaut1.jpg

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Nechcu rypat, nejsem malíř to né ale tak to asik nepude protože střed je o dost větší a vejška je taky větší .. takže cele to bude víc do vejšky smile

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Já vím,dělal jsem to je tak na rychlovku ve škole.Je to jen koncepční návrch,ve finále to bude samozřejmě usměrněné a přispůsobené konceptu.šlo mi jen o to navrhnout si design jka by to mohlo předběžně vypadat.

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Tak to jo smile

Příspěvky [21 až 40 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£