Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 50]

Téma: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Chtěl bych zde začít diskuzi na toto téma.Jaké jsou výhody a nevýhody této konstukce?Co na to směrovost?Má to přínos nebo to dělají jen lidi kteří chtějí od dvoupásem bum a cink.Prosím rozvědtě tuto diskuzi do správných končin aby se to projednou projednalo smysl těchto konstrukcích.Ptám se proto že, mě sžírá myšlenka kam  je vhodný vůbec osmipalec,(chci ho použít do svého projektu)na dvoupásmo je podle některých moc velký a do třípásma je jeden zase příliš malý.Tak mi prosim pomocte uvést tento problém na pravou míru.Děkuji za názory

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Vidim to takhle: 8" je do 2p kompromis. Dostaneš lepší basy za cenu horší směrovky. V ose to nemusí (ale může) bejt poznat. Pro nenáročný posluchače OK.

(upravil Shade 20. 5. 2007 13:56)

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

alebo ked je do 2p velky a do 3p maly tak daj kompromis a do 3p daj 2x8" wink
podla mna nema zmysel stavat 2p s 8" bo ked chcem 2p tak preto ze chcem malu bednu alebo sa mi proste paci zvuk 2p a ked tak ho mozem podporit subom....
ked do 2p strcis 8p tak podla mna nesplni ani jednu z tychto veci... stredy budu vseliake.... vyskovy budes hnat nizko aby to tolko nesmerovalo co sa zasa prejavi na zvuku a aj tak to bude smerovat
+ ked strcis 8" do malej bedne tak to basovat nebude (cest kvalitnym ahlavne drahym vynimkam ) a zasa velka bedna nema podla mna zmysel na 2p
ps:zalezi aj na preferenciach zvuku ja osobne preferujem riadny kopak ostrejsie stredy na poriadnu gitaru a spev a vysky co mi tam len pr bicich len cinkaju a nezlievaju sa do chrrrššš chrrššš a to by som podla mna nedostal z p s 8" midwooferom (8" midwoofer to aj existuje?? big_smile )no niekomu sa to moze pacit ako vravi moj oco... lidé jsou rúzné.. blbé pitomé a pak my big_smile takze sa moze stat ze ty budes z toho 2p cely urobeny ze jak to krasne hra a niekto pride prejde mu mraz po chrbte a povie ti ze vypni to lebo ti to rozbijem...

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Já jsem pro 3p. s 8", ale chtělo by to podpořit subem - jak to bude mít Michal.

A už nebudu spamovat big_smile

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Já bych směrování příliš neřešil, když se podívám na směrovou charku svých PA satelitů (PD P12-150 + BC DE 12 na horně ME15) tak driver (nebo spíš teda horna) směruje skoro víc než basák. měření zde http://muj2.edisk.cz:8080/0/014d1432e00 … 20ME15.pdf je to ten 3. graf je to měřený po 10°. a pochybuju že ty hifi kaloty by nesměrovali taky. Do 2p to chce kalotu s větší membránou (aby se dalo dělit nějak romumně) a ta bude taky směrovat... Tak trošku mi příde že tu všichni řešítě směrování básaku a směrování výškačů už nikoho nezajímá...

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Podle mě je 2p už svým účelem malé. pokud není, začínaj se dělat kompromisy a to není dobře. 2p s 8" reprem opravdu tak do hospody nebo k PC na hry smile ale jinak 6,5" až až, a k tomu buď 3. pásmo nebo subík.

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

1. vyskace smeruju menej...
2. myslim ze by viac otravovala diera na stredoch ako trocha menej vysok bo uz som stretol dost ludi co uz ani 16k hz vobec nepoculi

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

u toho basáku bude taky záležet na tvaru membrány. máte tu někdo třeba naměřenou směrovku 8" ? u 2p bych předpokládal že tam bude 2" kalota a ta podle 7techova měření http://7tech.czweb.org/public/2-inch-1k.gif  už taky docela směruje...

(upravil Shade 20. 5. 2007 14:44)

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

no sak prave.. k 8" treba vacsiu kalotu aby sla nizsie a zasadne plati cim vacsie tym smerovejsie... proste ako pisal frank kompromisy
btw: 2" kalota podla mna nie je vyskac ale skor vyssie stredy pripadne nizsie vysky. rozhodne nie na nahradenie vysokotonoveho reproduktoru ale na zaplnenie medzi napriklad 6,5/8" a vyskac v stvorpasme

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Tak to teda zatím vypadá,že asi budu našetřit na třípásma.Osazení nejspíš bude :basy ty jsou jisté-Beyma 8Woofer(mám je už doma),středy-Visaton W130S,výšky-Seas 25TAF.Co říkáte na tuto kombinaci?

Web

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

PP basy + Al středy + hadr vejšky??? Nebo se pletu?


No, já bych udělal stylově 8W+5MP60+2030 smile

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

celý hifi je kompromis lol když dáš 8"-10" basák tak to má prd basy, 12" je zas pomalá... prostě PA domu! satelity 12"+1" a subbas s 15" a je to vyřešený... pardon za spam... měl jsem potřebu rejpnout si do hifi...

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Ne, středy jsou PP,jinak jsi to uhád správně.Tu kombinaci co doporučuješ, určitě je výborná ale chtěl bych něco neodzkoušeného.Tak právě tato kombinace.Basák bych chtěl stylově z boku.

Web

(upravil Shade 20. 5. 2007 14:54)

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

hot.shot no neviem ako ty ale vacsina z nas byva v obytnej oblasti a nie na diskoteke alebo na na luke v tatrach
kamosovi sa prisla tetka stazovat ze nemoze spat a to byva o 3 vchody vedla a kamos ma obycajnu komercnu vezu...
si predstav co by to spravilo v bytovke s tym co si ty navrhoval...vecer by si v celej bytovke dali jeden program a mohol by si im robit ozvucenie big_smile
john: ale ak zboku bas tak ale diapolito stredy bo by si vyzeralo srandovne keby si mal spredu len jeden vyskac a stredak na velkej doske wink

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Shade: kdo bydli v panelaku nebo bytovce tak hold takovoudle setavičku mít nemůže... ja bydlim na vesnici v rodinym domě, zatim mam v subu jen 12" (zanedlouho 2x 15") soudi si nestěžujou asi si zvykli... akorád jende blb co od nás bydlí aspoň tak 50m že mu prej vybruje postel a přízení mě mu to prej hučí... ale prdim na něj nějak extra nahlas to nemam, on má prostě blbe postavenej barák...

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

nj akustika je niekedy dost husta big_smile kamos na 3. poschodi vypeka druhy na 2. o tom ani nevie a typek na 1. sa pride stazovat ze ho to rusi a ze mu skacu pohare big_smile

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Achjo... Johne, nezbývá mi nic jiného, než tě odkázat na jiné fórum, třeba slovanet. Bohužel, není tu žádná úroveň, žádný odborník co by k tomuto měl konkrétně co říct. Jen hloupé tlachání, viz Frank(Pro nenáročný posluchače OK) a Crash(2p s 8" reprem opravdu tak do hospody nebo k PC na hry), jak vůbec takovou sračku můžete vypustit z huby? Tady si totiž většina "rádoby-expertů" pod 8" ve 2p představuje 226ky, nějaké Tonsily, Monacory apod...

S 8" jde postavit velice kvalitní soustava, kdyby ne, kdejaké high-end firmy by to nedělaly (B&W, Spendor...). Ten 8" musí být vypilovaný, vyvojem prohnaný, nekompromisní a neposledně dost drahý měnič. Vždy mě imponovala právě firma Spendor, hlavně kvůli tomu, že si své středobasy vyrábí sama a pro sebe. V nabídce mají soustavy S8e, které jsou osazeny právě jejich 8" (foto). Mají vynikající reference, takže to jde, ale s adekvátními měniči.


Zamyšlení pro zdejší experty: pravidla, bod 8.

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

antonio: nojo, ale tady jsme na diy pravděpodobně za jiné prachy. to že to jde, to je jistý, jsou ale určité podmínky a tak to až tak nejde. Proto je lepší cesta podle mě utéct a zvolit jinou taktiku.
Shade: kdo řiká že to musíš hnát na 500W zesu? seženeš nějakej 2X15W a bude to ok big_smile

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Crashpc: To bylo všeobecně, i John370 se tak ptal, takže prachy sem nepleť.

Re: Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Dík Antonio,že si mě podržel.Ano, ono je to o tom,že si někteří představují pod 8" ve dvoupásmu např.ARN 226.Ne každý 8" je určen do třípásma.Co říkáš právě na to použití tý Beymy 8Woofer/P V 2p?Já vím,že už jsme tu řešili ale jde o to mi aby někdo dotyčný to uved na pravou míru.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 50]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Vhodnost 8" reproduktorů do dvoupásem?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£