Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilovač z Pc zdroja

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Zosilovač z Pc zdroja

Chcel by som sa spytať či by nešlo prerobiť PC AT zdroj na zosilovač. Lebo PC zdroj je spinaci zdroj s regulaciou ( IO ) napätí. Problem s prerobenim by som nemal, prax v elektonike mam.

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Já bych řekl, že by to nešlo.

(upravil Boramyr 19. 5. 2007 22:17)

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Nevím, jak to přesně myslíš, ale jestli míníš audiosignálem modulovat šířku impulzů toho zdroje, tak k tomu ho asi nedonutíš. Ten řídící IO je speciálně právě na řízení zdroje a jeho ochranu, moc velká volnost ve využití tam asi nebude. A i kdybys to snad nějak dokázal, tak výsledek bude spíš kuriozita než použitelný stroj. Patrně taky hezký zdroj širokopásmového rušení. Vem taky v úvahu, že obvodově je to celé dimenzované na výstupní napětí maximálně něco přes 12V (16V elyty atp.) takže výkon do rozumných impedancí by to beztak mělo směšný.

Edit : Jo a taky vezmi v úvahu, že předělávat něco na něco jiného (pokud nejde o triviální úpravu) je obvykle mnohem větší mrdačka než to něco prostě postavit.

Re: Zosilovač z Pc zdroja

a išlo by použit PC zdroj pre napájanie zosilovača?

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Tak šlo by, proč né. Ale fakt se k tomu nehodí.

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Maiky zesilovač se nezačíná stavět jenom proto, že máš zdroj z pc, byť by byl zadarmo.

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Mám na gruntě jednu přebytečnou cirkulárku. Nešla by z toho udělat mlátička? Dyť to má taky motor..problém s předěláním bych neměl, vercajk po dědkovi mám a umím s ním zacházet. smile

Web

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Sinclair: Fláknout kladivem do roztočeného kotouče. smile

Re: Zosilovač z Pc zdroja

hold, ja som raz treskol kladivom do 225mm kotúča zapnutej karbobrúsky, letiaca polovica kovového kotúža prerazila dvojku plech smile:)

Web

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Nie chlapi ide o to že mám PC zdroj a autozosilňovač,že či by som to mohol krmiť tým zdrojom s PC

Re: Zosilovač z Pc zdroja

mohol, ale je to blbosť, kŕmiť spínaným 12V zdrojom autozos. rušenie, samovoľné odpaľovanie a podobné veci, tie zosy sú stavané na autobatériu s alternátorom. dá sa použiť vhodne(veľmi) dimenzované 10-12V trafo s veľkou filtračnou kapacitou, po usmernení to dáva maximálne 17 V, čo by mal seriózny autozos spoľahlivo zvládať.
detail: čo je to za zos?

Web

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Přesně tak. Mám tu 250W zdroj - starý, robustní ale standard AT rozměr. Táhnul mnoho let dvouprocesorový stroj s 9 SCSI disky a je v perfektním stavu. A je to přesně o součástkách - kvalitní značkové a žádná čína.

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Když jsem známému vyráběl 70W zesilovač do auta s aktivní výhybkou pro subwoofer, jediný, co jsem využil ze starýho nefunkčního ATX zdroje, který jsem měl zrovna doma, byly plechová krabice (zrovna se hodila a má dobré stínění) a chladič...

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Takže byto v podstate išlo páni? dakujem všetkým za odpovede.a niekto sa pýtal že čo je to za zosilnovač,tak je to 40+40W, 10-pásm EQ so zosilň., 50-20000Hz, 165x29x114mm, AUDIOVOX-RAMPAGE

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Jde to, ale asi tak jako když do dízlu naleješ Lukanu. Dá se s tím dojet, ale jinak je to k hovnu. smile

Z mnoha důvodů není spínaný zdroj vhodný k napájení "12V" zesů.

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Ale jde to. Možná použiješ chladič, zbytek vyhodíš a dokoupíš co je potřeba smile

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Takže díky hoši,skusím to a potom vás budu informovat o výsledku

Re: Zosilovač z Pc zdroja

Pcha, já navalil v nouzi do půjčeného 407 petrolej a jelo to jak břitva! Nic jiného v té firmě neměli, 25km rádius benzínka žádná nonstop..průser:-)

Web

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilovač z Pc zdroja

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£