Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Příkon vs. výkon

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Příkon vs. výkon

Zdravím. Zaujala mě jedna věc. Zesilovač má příkon 650W. Sinusový výkon dodaný do zátěže 4 ohmy je roven 2x80W. Nějak nemůžu přijít na to, proč. Když vezmeme v úvahu účinnost zdroje, dostaneme se někam ke 300W, tato hodnota by se přece měla rozdělit mezi oba kanály. Výsledný výkon dodaný do zátěže 4 ohmy by pak měl být roven hodnotě okolo 2x150W sinus. Zajímalo by mě, jestli to třeba nesouvisí s nastavením hodnoty klidového proudu(určitě ano). Pokud zvětším jeho hodnotu, lze dosáhnout většího výkonu? Konkrétní hodnoty se vztahují k dvojici komplementárních tranzistorů 2SC3281 a 2SA1302, jejichž pouzdro dokáže odvést až 150W ztrátového tepla. Předem díky za odpovědi

Re: Příkon vs. výkon

ještě taky záleží v jaký třídě pracují ne? a podle účinnosti né jen zdroje ale i koncového stupně

Web

Re: Příkon vs. výkon

je třeba být konkrétní. třeba do 2Ohm už je schopný odevzdat výkon 2x160W a do jednoho ohmu třeba ještě víc. a nebo je popis zesilovače taky uplně vycucanej z prstu.

Re: Příkon vs. výkon

little: no tak s tim klidovym proudem ses opravdu netrefil, tim vykon opravdu nezvysis.. spis upeces ty konce...

Re: Příkon vs. výkon

Tak to se omlouvám, opět se projevilo, že o dané věci vím úplné prd. Mám na mysli zesilovač pracující ve třídě AB, tedy asi 50-60% účinnost? Napájecí zdroj je tvořen klasickým trafem EI s usměrňovacími diodami a filtračními kondenzátory. Vezměme v úvahu třeba tento kousek: http://cgi.ebay.de/Pioneer-A-404R-Hifi- … dZViewItem
Má psaný příkon 440W. Sinusový výkon dodaný do 4 ohmů je 2 x 60W RMS. K dispozici by ale měla být zhruba polovina příkonu (vzhledem k účinnosti zdroje a tranzistorů) tedy 220W. Do zátěže 4 ohmů by měl být dodaný výkon 2x110W...

Re: Příkon vs. výkon

(jsem totální elektro amatér ale) Nepočítá se náhodou 440watt příkon účinost trafa řekněmě 50procent (čísla teď nejsou důležitá 50proc aby se mi to dobře počítalo z hlavy) a pak třeba účinost zesilovače je 50 procent takže to máme 2x55watt ? I když mi není úplně potom jasné do jaké zátěže by to bylo ale je to asi špatně nevím.

(upravil sinclair 15. 7. 2008 20:08)

Re: Příkon vs. výkon

Je v tom započítaný i výkon spínané síťové zásuvky na zadním panelu...debile.

Web

Re: Příkon vs. výkon

Pro výstupní výkon je důležité napájecí napětí a zátěž. Když máš napájení  dejme tomu +/-50V a kliďák 50mA (taková spíše menší hodnota) , tak bez zahrání jediného tónu je spotřeba 5W . Pro oba kanály tedy 10W. Velký toroid má účinnost docela slušnou a ani na usměrňovacích diodách toho zas tolik nespálíš. 
    Jen pro srovnání. 500W je dostatečný výkon i pro menší plotýnku na vařiči. A i na 10W žárovce dlouho ruku neudržíš.

Web

Re: Příkon vs. výkon

Děkuju, že jste mi dostatečně srozumitelně vysvětlili, kam se ztrácí zbylé watty, sám bych na to nejspíš nepřišel. smile

Re: Příkon vs. výkon

mě vždycky sinclair rozesměje zakončením věty slovem debile. Připomene mi to jednu momentku jak taťka nadává svýmu synovi, že rozbil otvírání konzervy - tudíž nejde otevřít - tudíž se nenajedí, takovým způsobem, že být synem, tak se jdu oběsit big_smile tyyy hovado. debile!........

little: neřeš takový kraviny. stačí když se budeš učit a vzdělávat sám a střípky do mozaiky se budou vynořovat samy od sebe, přestože naprvní přečtení nebudeš rozumět všemu. to ani jinak nejde.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Příkon vs. výkon

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£