Re: Satelitky Neo 8 + ?

Hmm...mno po proštudování rad a pokeců zde sem se stáhl ARTU a koupil kapsli (MCE 2000) a napojil ji přímo do zvukovky bez předzesu... nicméně at klikám na ten červenej čudlík, jak chci, tak mi to žádný hodnoty nenačítá.....sem lehce zmaten:-) dovede někdo poradit?

(upravil MaBat 7. 10. 2008 8:11)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Úplně nejzákladnější věci:
1) všechno musí být správně zapojený:
- mikrofon do mikrofonního vstupu (růžová díra smile )
- line-out (zelená) do zesilovače/aktivních beden
2) v mixeru Windows (ovládání hlasitosti) musí být zvoleny správné vstupy a výstupy:
- výstupy: zapnout jen Master Out + Wave, obojí pro začátek na polovinu hlasitosti
   (u SB Audigy karet je to trochu složitější, nevím, jestli je to Tvůj případ)
- vstupy: zvolit jen Microphone, ostatní stáhnout na nulu, případně zvolit "+20dB", pokud tam ta volba je
3) v Artě musí být použito jednokanálové měření, tam to chce si to trochu osahat a přečíst návod smile

Jestli máš RMAA, snadno můžeš zkontrolovat, že je všechno průchozí a dolatit úrovně.

(upravil smejch 19. 10. 2008 9:58)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Díky MaBate, všecko sem ponastavoval a zuřivě měřil:-) 
nicméně to dopadalo pořád stejně, nakonec sem se rozhodl, že tam z hecu napojim normální naprdmikrofon od počítače a hle... všecko se rozjelo:-D
charakteristiky "zhruba" odpovídaly datasheetům, ale to sem se nemohl u takovýho šrotu divit. No asi dojedu koupit novou kapsli a pak to snad bude vpoho.

Re: Satelitky Neo 8 + ?

no uplně v poho to nebude, nahoře budeš mít hrb a pak snad pokles... Jenže v oblasti děliček je to OK. Chce to srovnat fázi + dorovnat úroveň vejšek podle ucha + zkontrolovat...

(upravil smejch 30. 10. 2008 17:59)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Zdá se, že je to začarovaný. Za boha nemůžu rozjet měření. Kapslička očividně na nic nereaguje (už sem koupil čtyry big_smile) a tak mě to přestalo bavit.
Tudíž sem tam prozatím narval výhybku ušušněnou přes lspCAD z měření, co sem porůznu našel. Už na první nástřel je to jinačí kafe oproti TVMkům. CA18 umí basy jako 226 bez notoricky známého hučení a stejně tak Neo3 oproti uřvané 104 pohladí ouška:-)  nicméně pořád laboruju s výhybkou podle poslechu, takže nic není uzavřeno....
A nakonec fotečka, zpracování není holt nejlepší, ale plánuju vyměnit přední desku za novou, tahle byla tak trochu narychlo....

http://img266.imageshack.us/img266/7589/img0561dh8.th.jpghttp://img266.imageshack.us/images/thpix.gif

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Jo, máš to křivě lol

Re: Satelitky Neo 8 + ?

jo ujela mě ruka big_smile

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Mám dementní otázku smile dospěl sem k tomu, že chyba musí bejt někde mezi kapslí a vstupem do zvukovky.
Nenašel jsem nikde označení vývodů z kapsle (pořád MCE 2000), což mě mate. Kapsle má dva vývody (takový ty drátečky:-) a z patky jednoho jdou viditelně dvě cínový cestičky k okraji kapsle. Mám tendle spojit s plusem na Jacku? nebo je to ten druhej? nebo je to šumafuk a já tu jen honím draka po lese?
ptám se jako blb, páč už si tak pomalu připadám....

(upravil jean 3. 12. 2008 15:56)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Počúvaj a dal si napájanie tej kapsli? Šak ja používam obyčajnú pecku z telefónneho handsfree a funguje to dosť dobre (medzi 500hz a 9kHz).

Ja to mám tuším takto, neviem, či som tam nedal ešte jeden odpor. Napájanie 3V a ide to.

http://img146.imageshack.us/my.php?image=beznzvuak5.jpg

Re: Satelitky Neo 8 + ?

ten spojenej s kastlí bude asi mínus...

(upravil smejch 3. 12. 2008 15:56)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

napájení kapsle? tak to možná bude chyba jinde big_smile teda předpokládál sem prozatím, že pofrčí bez čehokoliv jenom kapsle-dráty-jack(eleanalfabet)

(upravil MaBat 3. 12. 2008 15:59)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Napájení je standardně v mikrofonním vstupu, okolo +5V. Vždyt všechny tyhle obyčejný mikráky pro Skype apod. úplně v pohodě fungujou. Co s tím pořád vymejšlíš, strkáš to do správný díry? big_smile Nebudeš mít pořád jen špatně navolený vstupy a úrovně?

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Jáj, ja to potom strkám do linkového vstupu big_smile. Mikrofónny nepoužívam

(upravil smejch 3. 12. 2008 16:06)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Právě sem si říkal, že o nějákým napájení nikde nic nebylo, tak mně jean trošku překvapil big_smile a jak už sem říkal, s obyčejným mikrem ke skypu sem to už rozjel (stálo to sice zapytel), ale fungovalo to, takže vstupy byly nastavený oukej. Ale s touhle kapslí mi to prostě nefachá ...

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Ako píšem, ja potom používam linkový vstup, mikrofónny mi je nejaký nesympatický big_smile