Téma: Satelitky Neo 8 + ?

Mám doma TVMkové třípásmo, ale poseldní dobou mě unavuje trošku jeho poslech, takže uvažuju o menší změně... zaujaly mě planární měniče, obzvlášť Neo8 a rozhodl jsem se, že bych vyzkoušel stvořit nějáké menší satelitky s planárem. Do budoucna plánuju i aktivní sub, takže bedny nemusí zahrát nějáké stěnybořící basy.
Napadla mě kombinace s ARN150 nebo 188 jako apollitko. Chápu, že je to trošku házení perel sviním, ale beru to jen jako přestupovou příčku a nemám zas až tak moc financí.
Takže kdybyste mi mohli poradit, jestli byste volili 150ky (nejspíš v basreflexu) nebo 188ky, případně jiné měniče v podobné cenové hladině, tak dík:-)

(upravil Frank 3. 7. 2008 13:02)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Apolíto s NEO8 je blbost a kombinace s TVM taky. Přiidej si pár stovek a kup k tomu dva rozumný sedmipalce. Podle mě to bude příjemně hrající kompromis.

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Neo 8 nenatáhneš dolů k rozumnému navazání na sub.Nedívej se na údaje výrobce o dolní frekvenci to většinou nefunguje.Dej radši dolů nějaký basák nebo středobasod Monacoru nebo nějaký levnější Seas.
Pak to bude použitelné.

Re: Satelitky Neo 8 + ?

nebudu navazovat Neo8, ale ty středobasy.-) to je jasné...
Každopádně proč by nemělo smysl dělat na neo apolito? Myslím, že už ho tady někdo zmiňoval a nebyl s tím problém.....

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Někdy zmiñoval apolíto s NEO8? Apolíto, jestli se nemejlim, zúží už tak úzkou směrovku NEO8mičky.

A proč tam chceš kurva cpát dva blbý repráky místo jednoho lepšího???

Re: Satelitky Neo 8 + ?

ale jo, já bych právě s neo8 to apolitko zkusil, zkus ten 18 cm monacor , budeš mile překvapen.

Re: Satelitky Neo 8 + ?

no tak já se mrknu na něco místo těch tvm...

(upravil kyselym 3. 7. 2008 20:10)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

a ja jej frantisku dokonce stavim wink

edit: kdyz chces delat postupne tak k te neo8 dej spis 7" tzn. asi to arn188 ale ja osobne bych radeji sph170c od monacoru

(upravil pistole 3. 7. 2008 21:41)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

k neo 8 určitě 7" - sph170 je více než vhodný za docela málo peněz.

(upravil smejch 3. 7. 2008 22:59)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Mno 4 SPH-170C už jdou trochu mimo mně:-) nejspíš to vidím tak na SPH-170 nebo 165, ale ta má horší cháru v místech kde bych dělil, aspon dle  monacoru.
kyselym: máš změřené neo? jestli bys mohl pooskytnou něco na nakrmení LSPcad
edit: aa pistole mě předběh:-)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

teda myslel jsem sph170C ten s černou uhlíkovou membránou kdyžtak bych se podíval po řadě 165 pokud se chceš mořit s tím divným rámem.

Re: Satelitky Neo 8 + ?

smejch: radeji si prisetri a poslechni pistoleho ...zas tolik navic to neni a pistolka vi smile
co se mereni tyce tak to jeste zmereny nemam protoze proste porad nemam cas nato udelat bednu aby to k necemu bylo. jinak pohledej na netu...kdyz sem hledal ja tak sem nasel hodne mereni... ale znovu hledat nebudu...na prvotni hrani ale staci datasheet vyrobce.

Re: Satelitky Neo 8 + ?

okej:-) díky

(upravil Zorg 5. 7. 2008 13:13)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Kdyz tu byla rec o 170C, neprosel vam nekdo rukama spis 165KEP? Nestoji o tolik vic, pujde asi delit vys a nema na 5kHz takovej kopec. Na dyiaudio ho i chvalili...

http://img181.imageshack.us/img181/7447/lsfertig1iq7.th.jpg

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Jarouš a snad i Dawsoo ho měli v ruce a snad v poho. Ale někde nevím kde jsem slyšel i nějaký negativní ohlas ale už fakt nevím od koho.

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Je opravdu slušněj, pokud ti nevadí, že je to kluk ušatej smile Měření plus mínus odpovídá datasheetu. Je to 6,5" nepočítej s tím, že bys ho dělil nějak vysoko, pak jedině SPH-135KEP.

Re: Satelitky Neo 8 + ?

3.5k by bohate stacilo. Proste vypada, ze pujde vejs nez ten uhlikac. Asi ho prubnu k 25taf/d smile

(upravil Thales 8. 7. 2008 2:21)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Když já se pořád nějak nemůžu rozhoupat mezi SPH-165KEP a Visatonem B200 :| Myšleno jako střeďák k 15" na gumě.

(upravil bubuxin 8. 7. 2008 18:39)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

Včera som oskenoval K+T 3/04 kde je 2 pásmový OB projekt s B200 a nejakým (ach tá moja hlava biela) papierom naspodu. Večer upnem.

for thales:
http://rapidshare.com/files/128143430/kt_304.PDF

(upravil smejch 11. 7. 2008 21:52)

Re: Satelitky Neo 8 + ?

mno po týdenní odmlce a veselém simulování na venkově jsem dospěl k tomu, že apolítko nakonec nebude, ale mrsknu k tomu jednu tu 170ku (uhlíka). 
Přece jenom jsem na začátku chtěl nějáký menší objem, takže nakonec bych to viděl tak na 16 litrů basreflex. Jinak sem se snažil natáhnout neo až do asi 1600 Hz, takže hrb na 5 kilech u SPH mě něják neomezoval.....
jinak bych potřeboval pomoct s kompenzací hrbu na 12 kHz u pásku. Snažil jsem se sice do LSPčka nahodit RLC doporučený v datasheetu, ale nic se nestalo...takže nevím:-) nesjpíš sem přehlíd nějáký drobnosti v programu, páč to s ním neumím až tak dokonale:-)takže za případné rady děkuju...jo ten RLC by měl být 3,3 ohmů 20uf a 0,01 mH