Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

nadpis je jasný,potřeboval bych poradit s návrhem dps, tedy hlavně s rozmístěním součástek na dps aby i při korekním obvodovém nárhnu zesilovač nekmital a Bůch ví co jen díky špatně navržené desce.mám za úkol navhnout stereo amp s 2xlm ochrannami proti ss a zpožděnému připojení repro.

díky za rady

Web

(upravil opamp 12. 6. 2008 22:35)

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

nastuduj si pár funkčních zapojení... na většinu věcí přijdeš...

mějte lidi trochu pokory. takhle z vás nic nevyroste, když se vám všechno nacpe na stříbrným tácu až pod nos... zakrníte...

Frank to dělával tak, že se potil, ukazoval co stvořil, my mu to jebali... a jebali... a jebali... (a vysvětlovali, proč to jebem)...

a už skoro pochopil pár zákonitostí, který mu už z hlavy nikdo a nic nevyrve.

Web

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

fajn udělám to jak Frank ale zeptám se na jedno, jak hodně ovlivnuje návrh desky /u mě s lmkem/ funkci obvodu??

Web

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Zásadně. Asi jako vzájemné umístění rohlíku, paštiky a jídelny, když chceš snídat.

Web

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Jeden mistr u nás ve škole měl vyrobenou stereo desku s 2xLM3886 a ochranama. No přestže mistr tak návrh DPS nějak nezmákl a kmitalo to jak blbé, zapojení bylo přesně dle datašitu. Zes chvíli jel a třeba bez signálu najednou začalo šumět praskat v reprácích...zes přitom mohutně kmital a díky tomu i haluzově zapínaly a vypínaly ochrany. Někde mám doma ještě návrh té desky ale když jsem viděl co to dělalo tak jsem to radši nestavěl.

(upravil opamp 13. 6. 2008 6:46)

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Slušnej layout desky (pro 1 kanál) má třeba EZK u modulu KMX0886.

Web

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Kromě toho, co je řečeno v předešlých příspěvcích mě napadá třeba že "zem" musí být vedena podle určitých topologických zásad. Kvůli spatně navržené zemi může zesilovač snadno brumět. Pokud někdo desku navrhne blbě z nevědomosti, těžko pak může být schopen samostatně odstranit následky.

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

existuje nějaký materiál jak navrhovat dps?

Web

(upravil Klon 13. 6. 2008 13:16)

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Applicaton notes jsou doceal zajímavý namátkou AN-345, AN-202 do Analog Devices.
V lepších článkách o operákách jsou taky zmíñky o tom jak pro ně dělat desky.
Jestli chceš něco v češtině a na papíře tak -     Záhlava, V.: Metodika návrhu plošných spojů, skripta ČVUT, Praha 2000

Tyhle skripta jsem v ruce neměl, ale mám od Záhlavy dvě jiný knížky a jsou dobrý. A jako pedagog je prej taky supr.

EDIT: Jinak na netu toho je mraky.... stačí trochu hledat
EDIT: O eaglu platí ohledně tutoriálu to samý, jsou toho mraky....

Jinak jestli to má bejt větší, tak bych možná uvažoval o nějaký free alternativě k eaglu, tak deska ve free verzi je malá.
Samo pokud máš školní licenci tak není co řešit. Jestli ale  budeš crackovat eagle, tak pozor, dost těch cracků nefunguje a ze souboru je někdy poznat že to bylo udělaný s cracklou verzí.

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Ohľadom vedenia zeme je dobré, pri nepodarenom plošáku s tým experimentovať, keď na to prídeš takto, už to nezabudneš (teda dúfam, už som dlho nebastlil smile)

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Mam cracknutu verziu, kto by mal záujem....100% funkčná, používam už asi 2 roky, žiadne obmedzenia smile

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Tak nekecej a už to házej někam na free server wink . Nejlépe edisk.cz, nebo uloz.to

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Radšej na rapid, edisk zo Slovenska nestiahnem. Alebo na megaupload.

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

http://www.sonsivri.com/forum/index.php … pic=4771.0

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Dakovala vela vela pekne Klon smile. Síce mi vždy stačila voľná verzia, ale pre istotu big_smile

(upravil rezystor 5. 9. 2009 21:35)

Re: Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

ten odkaz mi nejako nefunguje. Tu je moja osvedčená verzia http://rezystor.wz.cz/data/EAgle4.11full.zip

Edit: Ochotný človek to môže niekam upnúť, môj web večne žiť nebude  big_smile

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jak spořádat součástky aneb návrh DPS třeba i v eagle

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£