Téma: Jak se vlastně měří zkreslení?

Je to možná blbá otázka, ale jakou metodou se vlastně měří zkreslení? (THD)...
Jde to nějak jinak než pomocí těch Audioprecision mašin?

Díky za odpovědi smile

Re: Jak se vlastně měří zkreslení?

No vis moznosti jak merit THD je nekolik. A vis proc dlouho nikdo neodpovida? Ono se da totiz na Tvou obecnou teoretickou otazku nelip a nejvic najit na netu. Zkus google a uvidis. A na druhou otazku Ti muzu rict ze to samozrejme bez AP a analyzatoru jde. Ale je trosku slozitejsi pak vycislit konkretni ciselnou hodnotu. Staci Ti obecne osciloskop a prizpusobenej diferencni zesilovac.

http://www.google.com/search?client=ope … p;oe=utf-8

Re: Jak se vlastně měří zkreslení?

Á ano... prvně jsem "řezal" (ptal se) a teprv pak "měřil" (hledal) smile
každopádně děkuju za první nasměrování (viz poslední věta)...

Re: Jak se vlastně měří zkreslení?

BTW to diferencni mereni ma svoje vyhody i nevyhody. Vyhoda je ze se zbavis puvodniho signalu a prakticky sledujes jen ten nove vzniklej pridanej zkreslenim. Jenze to predpoklada presne nastaveni RC clenu simulujicich setrvacnosti koncaku a musi to byt primo na nej naladeno. Jak zmenis zapojeni musis koncak premerit a prenastavit i ten diferak. Proto se to temer nepouziva. smile

Re: Jak se vlastně měří zkreslení?

ja som v skole meral tzv. skreslentomerom,je to taka krabicka,na ktorej je rucickovy merak ktory ti rovno ukazuje skreslenie,pripaja sa paralelne k zatazi,to je asi tak vsetko co si pamatam z cvicka v skole

Re: Jak se vlastně měří zkreslení?

No "skreslentomer"len asi taká krabička nie je. Má to vstup aj výstup, generátor,  presné útlmy atď. A treba s ním vedieť merať.