Re: Hodina s panem Federmanem

volvacek: ber to jako cenu zkušenosti... sad

Příště budeš chytřejší. Život není jenom o ziscích.

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Penize chtej po tvem uciteli, ktery sirenim nesmyslne informace zpusobil tvuj mylny usudek. Jako ucitel je moralne primo zodpovedny za tva rozhodnuti z oblasti, ktera se tyka jeho predmetu. smile

Re: Hodina s panem Federmanem

O ty peníze ani tak nejde.... Chybami se člověk učí sad Mno. co už?

Re: Hodina s panem Federmanem

Fotka bude až budu mít zapojený svůj PC, momentálně je ve dvou krabicích. Takže Primár: 300z drátem průměr 1,06, v zásuvce jsem multimetrem naměřil 236V, měření sekundárů probíhalo naprázdno při tomto napětí.
Je tam vinutí: 37z drátem 1,8mm (52,1V) pak 2x 20z drátem 1,8mm (2x28,2V) pak 2x 11z drátem 1,2mm(2x 15,5V) Pak je tam ještě jedno vinutí, co jde pouze do dvou 8uF 400V kondenzátorů a to má kolem 250z drátem 1,2.  Primár je vinutý samostatně.
Pokud by měl někdo zájem, je k dispozici.

Re: Hodina s panem Federmanem

Tak vírus federmann už napadol aj CDR.CZ:

http://cdr.cz/a/diskuze/12764

Re: Hodina s panem Federmanem

jean: povídej mi o tom,ale to už je dýl... hned jsem tam nahodil odkaz na ty jeho výblitky, co tu prezentoval...

Re: Hodina s panem Federmanem

Inak ja mám pocit, že Feďo nemá šajnu o anglickom jazyku a používa nejaký pochybný tranlátor alebo čo. A potom vznikajú tie jeho chujoviny.

Re: Hodina s panem Federmanem

tie vznikajú inde ako v jeho translatore big_smile

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Hlavní závada je v tom, že dotyčný trottel třicet roků chrápal, tak jako chrápala Tesla Rožnov při vývoji součástek. A teď, když má internet, tak má potřebu svoje moudra z před třiceti let, zkombinovaná s nesprávně pochopenými novějšími poznatky, pouštět do světa a oblbovat jimi chudáky mladé kluky, co o tom nemají zatím ani šajn. Mělo by to být trestné a trestatelné...

Web

(upravil danda 20. 6. 2008 0:37)

Re: Hodina s panem Federmanem

Kdysi jsem byl na vojenském cvičení- mladší si nechají od tatínka vysvětlit, o co jde . Tři týdny nás tam školil major,PIČA (promovaný inženýr československé armády...) co a jak s elektrocentrálou. Pominu-li fakt, že na dotyčném útvaru (dnes je to již odtajněno, byly to Pardubice) bylo asi 15 těchto věcí a ani jedna nešla nastartovat, celý školicí proces tudíž probíhal na učebně. Poo mnoha peripetiích s motory ,karburátory a generátory jsme se dostali k problému UZEMĚNÍ centrály. Vyučující inženýr tvrdošíjně trval na tom, že odpor uzemění musí být  CO MOŽNÁ NEJVYŠŠÍ (!), navzdory tištěné literatuře, vzpupným posluchačům i zdravému rozumu.. Při závěrečných zkouškách jsme ten ansámbl idiotů docela znemožnili. Pupkatý 40ti letý tatík automechanik obratem zjistil, proč nelze nic nastartovat - vojáci prodali a prochlastali naftu z nádrží a tuto doplnili vodou. Důstojníci tak náročný bojový úkol nedokázali vyřešít...A my, elektrikáři pak totálně znemožnili to vyučující vemeno. Pak z něj nějak vylezlo, že  byl kdysi v civilu soustružníkem, pak si udělal voj. VŠ na ženisty, a tak tomu až tak nerozumí..(major Maryška: já byl ale dobrým valcířem, ale STRANA mě zavolala., to jsem nemohl říct ne..) a teď působí u dělostřelců...ČILI: jest-li major Maryška, náš dělostřelec či prof. Federman..nic se nezměnilo..VYDRŽAŤ  a zadusit je jejich argumenty!

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Nedává pozor, nedělá si žádné poznámky, pak si pamatuje jen 10% přednášky, chodí na mé přednášky, když jsem celý měsíc pryč a ještě nosí po kapsách do školy dvě 12kg trafa, již chybí jen se vzbudit  (CHA-CHA-CHA).

Re: Hodina s panem Federmanem

Jedeš potvoro!

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Sinclaire nemáš tam na tohle tady nějaký sprej? Nějaký sajrajt. Já tu mám jen proti hmyzu a to je málo.

Re: Hodina s panem Federmanem

na tohle je potřeba zavolat deratizaci, nebo snad možná i krotitele duchů... Ale jsou drahý a to svinstvo se dost drží a "de dolu" ztuha....

Re: Hodina s panem Federmanem

Ignoranta ignorovat.

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Federmann napsal:

Nedává pozor, nedělá si žádné poznámky, pak si pamatuje jen 10% přednášky, chodí na mé přednášky, když jsem celý měsíc pryč a ještě nosí po kapsách do školy dvě 12kg trafa, již chybí jen se vzbudit  (CHA-CHA-CHA).

snad ho nenecháš za to že vyjadřil svůj názor rupnout? smile to by bylo velice neprofesionální

Web

Re: Hodina s panem Federmanem

Pamätá si len 10% prednášky? Ale veď to je presne podľa vášho návrhu zosilňovačov.

Re: Hodina s panem Federmanem

lol

Re: Hodina s panem Federmanem

To by chtělo nějakého fakt hard exorcistu, co se s tím moc nesere...

Web

(upravil Crashpc 12. 8. 2008 17:13)

Re: Hodina s panem Federmanem

žáci se přece nezkoušej z přednášek ale z učiva. může si tam skládat z papíru třeba lodičky, a postavit si z nich celý doky když pak umí....