(upravil check 13. 7. 2008 22:35)

Téma: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Peerless HDS 8 " Exclusive  byl prý revidován, tak nevím jestli Zaphovo měření sedí, vyšťourat změny se mi nepodařilo. Pokud by to sedělo, tak by to byla dražší, ale lepší varianta RS225-4. No je to vítěz.

Ke střeďáku 5", zatím sem vybral akorát HDS 5" Exclusice (musel bych tunit magnet), Seas MCA15RCY (kreslí), do kovu na středech se mi moc nechce, Excell Nextel M15CH002 bude mít na 800hz pravděpodobně stejnej peak 2h jako středobas, což se mi nelíbí. C79 od accutonu by zase nešla dělit moc vysoko, se mi zdá. Scanspeak by mohl jít, v případě, že se plácnu přes kapsu.
Todle je zajímavej exot, škoda tý citlivosti.

Co z toho do třípásma? Případně navrhněte neco jiného.

edit: AL200 vyřazena, Seasy za ty samý peníze sou daleko lepší. Žlutej Usher má prý špatnou membránu. (thx luikas). CA22 sem vyřadil, přijde mi moc drahá za to, co umí. Než HDS Nomex tak radši Dayton.
TVM mi sem netahejte a Monacor imho nedělá lineární motory.

edit2: Proč ne žlutej Usher:

Mark napsal:

This woofer has a nice solid motor structure and basket. but the cone is cheesy, flimsy, and slathered with a cheap varnish full of dust and hair. The photos on the web site are deceiving.

edit3: Update, 8" 8Ohm Dayton sem vyřadil, Hivi vyjde líp ve dvou kusech. 8" 4Ohm Dayton sem vyřadil, protože Peerless je lepší v jednom kusu a jde případně rozšířit na dva. Visaton GF200 sem vyřadil, má velkou indukčnost, což mi indikuje jednoduchej motor. Vyřadil sem příliš drahýho Ushera a Seasy.
edit4: M8a vyřazeno, má jednodušší motor viz tady. Zařadil bych zpátky Daytona 8" 8Ohm, ale má slabej motor, to už můžu rovnou použít toho peerlesse.

Web

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

předpokládám, že se bude jednat o třípásma. nahodil jsi sem docela slušný zástup repráků, já osobně bych se za většinu nestyděl. takže bych vybíral především podle Fs,Bl,Qts,designu,..

Web

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Chybi ti tam:
ARN226
SPH225
smile

Kdyz odhlednu od techniky, tak se mi nejvic libi vzhledove a zpracovanim AL200 a Daytony. Zmuchlanej Usher nebo SS by mi neprosel VAF certifikaci, Exclusive mi prijde jako nagelovanej blondak s bilo ksiltofkou.

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Co lukasovi vadilo na tom usherovi by mě moc moc zajímalo. A o tom že Al Seasy jsou nějak moc lepší než AL Visatony bych se taky trošku hádal.

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

ja jen dodal info od lidi co s nim pracovali, viz. checkuv edit. jinak pokud vas zajima jedna "zakulisni" informace tak budou repro od Ushera dostupny u jejich oficialniho distributora v CR, ted pracujou na ceniku

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

luikas: Zajímavé, jakýže to bude distributor?

(upravil Micro 10. 6. 2008 22:57)

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

O dostupnosti ushera už vím nějakou dobu. No já jsem právě toho pročetl hodně a buďto mám tak malou znalost AJ nebo já nevím, ale nikde si na membránu nestěžovali, naopak je velice chválily. Ale možně je všechno.

To Antonio: http://www.usheraudio.cz
Jsem jen opravdu zvědavý na koncové ceny. Mám ale dojem ,že se bude pořád vyplácet je vzít přes Mengela z PE.

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

S usheraudio uz nejaky cas jedname o cenach, porad se nejak nemaji k tomu aby zacali dovazet samotne menice.

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Luikas píše, že dostupný budou, Michal že se k tomu nemaj, tak nevím co si mám vybrat.

(upravil luikas 11. 6. 2008 9:16)

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Vážený pane Krejcu, 

Díky za e-mail. 

Měniče USHER budou u nás dostupné v průběhu
letošního roku. 

BE (berylliové) měniče ovšem nejsou volně k prodeji
a společnost USHER je ani nemá v ceníku. 

S pozdravem, 

Daniel Křeček
ale michal je angazovanejsi, tak ma asi pravdu on smile bylo by pekny, kdybyste cenu tech nejdrazsich udrzeli pod nejakejma dvou a pul tisicema

Micro: taky bych byl rad kdyby byly ok, podle datasheetu sou to hodne dobry kousky, zvlast s ohledem na cenu

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Jednali jsme s nima zacatkem roku a mely byt dostupne nekdy v soucasne dobe, obnovuju jednani.

(upravil Micro 11. 6. 2008 11:29)

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Ke konci prázdnin se snad s Gaminnem rozhoupeme oba dva začít dělat naše projekty, a já stále uvažuji na tím že pak přes Audium vezmu něco od Usheru minimálně na zkoušku a nechám se překvapit... Ceny jsou více než dobré! Je škoda že ten beryliový výškáč si nechají jen pro svoje top modely, a nedají ho volně na trh. Vím totiž že před asi půl rokem se psalo v USA o tom, že by měl být pak dostupný i pro DIY komunitu.

To Michal: bude teď někdy v bližší době za něco s PE??? Díky

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Informoval jsem se a termín uvedení měničů se přesouvá na 12/2008. Ceny budou údajně níž než v zemích EU, což zas tak super nejspíš nebude.

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Pánové fajn, že si pokecáte, ale co takhle se vyjádřit k tématu?

Web

(upravil Micro 11. 6. 2008 17:19)

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

kdyby ti někdo dokázal opravdu poradit tak, aby ti to k něčemu bylo, tak myslím že už by to někdo napsal. Holt máš ve výberu měniče se kterýma nikdo nedělal. A zakládat nový thread na pár vět o Usher audio nemá cenu. tongue

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Micro, pockam, az se doresi to stavajici.

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Jo, ale tam už se asi nevsomruju co???

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

moderatori a takhle zasiraj thread... kluci stydte se smile

muj nazor je ten ze by jste to jako moderatori mohli aspon soupnout do novyho threadu. Je to uplne OT a svou dulezitost to ma, stejne jako checkovo tema.

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

Šoupnout do nového threadu to nejde, a k checkově tématu, on si to beztak podle své filozofie vyřeší sám. smile

Re: Osudové osmičky a střeďáček k tomu

on to jinak neumí smile