Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Výšky Tonsil

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Výšky Tonsil

1.Vzhľadom k tomu, že tu každý večšinou porovnáva TVM s Tonsilom, zaujimalo by ma ktoré konkrétne typy stoja za porovnanie s TVM čo sa týka výškových repro a tiež naopak (ktoré za to nestoja). Diky

2.Budúci týždeň mi príde GDWK 10/80T,8 Počul ho niekto? ako hraje?

Re: Výšky Tonsil

TVM momentalne nema vyskovy reproduktor, ktory nieco hraje...

Web

Re: Výšky Tonsil

Tak iba syčí či čo?

(upravil Solomon 17. 5. 2007 14:04)

Re: Výšky Tonsil

104ku sem slyšel, měl jsem s ní monology. Když se poslouchalo z nějakého playeru, tak v pohodě, spíš sem byl překvapený, ale když sem zapnul rádio, někde hodně nahoře jako by stálé syčení, nepříjemné. Porovnáno i s jinými bednami, kde jsem nic podobného nepozoroval.

Příme porovnání s Tonsilem však nemám sad

Re: Výšky Tonsil

na 104 mi vadí ten kopček na charke, inak je to pri dobrej hudbe a poriadnom EQ labuž smile pre mňa

Web

(upravil John370 17. 5. 2007 18:34)

Re: Výšky Tonsil

Mám taky starší ARV 104,podle mých neznalých kamarádů má zvuk výborný ale mě to nevyhuje a to hlavně při vyšší hlasitosti protože ARV jakoby by na mě moc ostré.Ale určitě přehraje všecny komerční výškáče v bednách od různých hifivěží nebo něco podobného.

Web

Re: Výšky Tonsil

Tonsil GTC 11/100 8Ohm má "kopeček" taky a zvuk je daleko lepší, to mohu i potvrdit, Sice na stránkách tonsil není téměř žádný hrb vidět, ve skutečnosti je tam něco takového.... a dá se to krásně poslouchat. Ještě lepší to je s filtrem RLC, kerej ten hrb trochu kompenzuje

http://img50.imageshack.us/img50/332/gtcvk8.th.png

Web

Re: Výšky Tonsil

Ty 104ky mám ve svých bednách a bez ohledu na to, že jsou fakt ostrý, tak v eště v takové střední hlasitosti maj projev pro mě pěkný... Nelíbí se mi až tehdy, když z těch beden chci toho dostat trochu víc, no a to pak právě začnou nepříjemně řezat... Tu "sykavost" potvrdit můžu, taky to tam slyšim, ale teda než na Tonsil, bych raděj skočil hned na T 2030, ty textilní kaloťáky moc nemusim obecně...

Re: Výšky Tonsil

GTC 11/100,8 podstatně detailnější než 104. Chtěl jsem použít GTC + ARN 188, ale použiji GDWK 10/80T,8. Jsem zvědav jak budou hrát.

Web

(upravil Jaro 3. 6. 2007 18:56)

Re: Výšky Tonsil

Zatial ich nemám do čoho osadiť, ale zapojené už sú a hrajú. GDWK 10/80T,8 sa mi javí, solídne aj po zvukovej stránke, je dosť poznať naladenie tunera-z čoho mi vyplýva že s detailami nebude mat problem. Trochu som experimentooval s výhybkou a deliť ho s 2,2M kondom mi nejak nesedí (veľmi vysoko).
čo sa týka GDN-prekvapil ma v každom smere (nieže by som čakal TVM) ale celkové spracovanie je lepšie.Porovnám to s TVM 188. Nástrek matnou farbou, membrána zo závesom osadená presne, železo na magnete 2x hrubšie ako TVM. Strediace "plátno" z trochu pochybného materiálu-tenší ako u TVM. Priemer cievky má menší ako TVM.Membrána z velmi tenkého PP-nieje celkom hladká.Zarazil ma prednes hlbokých tónov-výrazný aj bez bedne. Uvidíme čo to dokáže v bedni. Potom napíšem viac a snáď aj moj projekt bude tu...

Re: Výšky Tonsil

Co jsem za toho půl roku od ARV-104 pochytil je, promiňte, že se opakuji, ale je to opravdu uřvanec.... V normální hlasitosti někdy  i exceluje. Při vyšší hlasitosti bez použití EQ to je o hubu. Uřvanej malej spratek lol, + teda ještě vlastním ARP-150 a můžu říct, že si dou ruku v ruce.

(upravil Thales 3. 6. 2007 23:47)

Re: Výšky Tonsil

Bohužel k tomu jsem také došel sad Jak ta uřvanost (dá se to trošičku zlepšit zatlumením) tak hlavně to neustálé syčení. Mluvené slovo - jako bych to sám řekl.

(upravil dawsoo 6. 6. 2007 11:56)

Re: Výšky Tonsil

Jojo přesně to jsou 104 bez dynamiky slitý zastřený a zároveň usyčený...kdysi jsem se je pokoušel upravovat,ale vynaložený úsilí neodpovídalo zlepšení... když tuzemský tak ušel mezityp ARV360x s textilní kalotou....ty měly aspoň pořádnej pohon a tu těžkou kmitačku lépe rozhejbal ...tonsil je jinde za stejný peníze ať ten kovovej nebo GTCéčko... jako levný vejškáče můžu s klidem doporučit Monacory.... nejsou drahý a je u nich ještě pestřejší výběr než u Tonsilu...

Není co dodávat...

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Výšky Tonsil

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£