Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 10)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 197]

(upravil Dr.C 3. 2. 2010 11:54)

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

MethMan: Ne neni to porucha, je to proste pristroj  z devadesatych let a  v americe to tehdy zcela priznacne neresili, dokonce to uvadeji v navodu jako prednost, ze to zere prece mene nez zarovka smile... . Ja jsem si na nej dal spinaci hodiny na noc aby to aspon v noci netopilo.  Neni to pro me jeste konecna, to vim jiste, sice jsem za neho dal relativne hodne penez, ale ted na trhu proste nic nebylo .
Jeste ke zvuku toho EC- neunavuje, nerusi, je mnohem detailnejsi nez NAD, pritom ty detaily neubtezuji, cely to zvukovy spektrum je takovy koherentnejsi a neutralnejsi a rozlisenejsi. Docela by me zajimalo srovnani 370 proti tomu na mem aparatu, mozna si ji koupim pro porovnani  a pak to dam k pocitaci smile

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Ten přístroj ve vypnutém stavu vůbec nic nežere - pokud je tedy ledka ve spínači zhasnutá, spotřeba je 0W, přístroj žádný standby režim nemá. Zapnutý žere dost, to je fakt, každým koncovým párem předtím fičelo asi 120mA, nyní přibližně polovinu.
Zvětšovat klidový proud bipolárů nad cca 50-60mA je nesmysl a blbost, ať to navrhoval Matti Ottala nebo na tom maturoval nějakej jinej blbec.

Web

(upravil Dr.C 3. 2. 2010 15:30)

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Ale ja jsem mluvil o predzesilovaci... Ten stand by ma a vypinac ma vzadu, ze zesilovac kdyz je vypnutej nic nezere je jasny.   Neni ten jinej klidovej proud danej tim, ze tam jsou jine koncove tranzistory, kdyz se ty stare odporoucely do vecnych lovist?

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

optimální klidový proud závisí především na velikosti emitorových odporů.

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Diky za info, tohle je bohuzel obor, kam se radsi nebudu cpat a prenecham diskusi odbornikum. Jen me ted napadlo, ze mi Sinclair zapomnel vyvest slibene napajeni pro spinani rele.... No asi na to nezbyl cas smile

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Ona ta velikost kliďáku je docela kontroverzní záležitost.

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

A ještě kontroverznější je jeho stabilita sad Co je platný najít optimum, když to s časem a teplotou vandruje a navíc žádná stabilizace nepokrývá rychlý změny.

Ale to sem asi nepatří, sorry.

Web

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

jj ale když už se to tu nakouslo... smile zkrátka jednoduché poučky neplatí.

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Dr.C napsal:

MethMan: Ne neni to porucha, je to proste pristroj  z devadesatych let a  v americe to tehdy zcela priznacne neresili, dokonce to uvadeji v navodu jako prednost, ze to zere prece mene nez zarovka smile...

Mají docela smysl pro humor. lol

(upravil Dr.C 21. 2. 2010 14:02)

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Tak panove komponenty obmenene-
Zesilovac Electrocompaniet AW 100 hraje po rozehrani, tak ze to je moje konecna, jedine co mi vadi, ze pri vypinani to do jedne bedny lupne, do druhe ne, tam rele na ochrane odpadne vcas smile, Zvukove je to oproti vsemu co na tech bednach do ted hralo masakr, i kdyz sinclair tvrdi ze je to lepsi amaterska prace, tak ne nadarmo se nedaji sehnat a lidi je neprodavaji.  Po zmene predzesilovace byl tohle nejvetsi skok kupredu.

Predzes je proceed PAV, coz je levinson 38 uvnitr, tam to mozna jeste bude potreba poladit,protoze design je malicko mimozemsky,  ale hraje nadherne detailne, vsechny nahravky i ty stare co jsem mel se daji poslouchat, najednou je tak proste plno informaci navic a neobtezuje to.  Dokonce i Mp3 z mobilu hraly poslouchatelne smile A ma to dalku smile


No a od vcerejska mam doma na vyzkouseni CD- electrocompaniet EMC 1, top model- stara verze bez upsamlingu. Uprimne tady ten rozdil oproti nadovi co jsem mel predtim vidim jako nejmensi, nicmene jasne slysitelny.
V primem porovnani (A/B slepy test, po srovnani hlasitosti, NAD cinch, EC Symetrika s Cambridge Audio kabelem a nejakym Supra sitovym kabelem) je EMC detailnejsi, cistci, NAD je charakterem zvuku temer stejny, ale ty vysky jsou plechovejsi a slitejsi. Ale hodne malej ale slysitelnej rozdil.  Problem je ze EC vazi 20 kg a je straslive obrovske (hloubka 44 cm!), takze mi to neda police, cd se tam dava z vrchu, takze mi do toho neustale hrabe  muj malej syn a mam strach, ze za tyden uz bych doma nenasel ten stredici puk na CD.  Mam moznost ho koupit za 20.000, coz je dobra cena, ale vaham s tim, ze 1. budu mit zase doma peklo, protoze moje zena ten zvukovy prinos ne uplne dokaze docenit 2. mi muj syn brzy ztrati stredici puk a pak mi to bude na nic, 3. zvukove je to sice super, ale ne zas o tolik moc, abych si toho hned vsimnul 4. je to straslive obrovsky a moc se mi to tam nevejde

http://s19.postimg.cc/5m11d5zhr/677_20022010103.jpg

(upravil Dr.C 23. 2. 2010 23:18)

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Vyreseno....
EC je doma

http://s19.postimg.cc/u199e7yen/677_p1080723_1.jpg


Chtel bych timto podekovat vam vsem, kteri jste me od zacatku az do ted provazeli v ceste za dobrym zvukem.
Zvlaste pak moc dekuju  Alesi Bilemu, ktery mi nakonec krome 11 reprobeden domu delal i schody  smile, pak Pistolemu, ktery vyhybku navrhoval a delal prvni mereni a sehnal mi CD prehravac, Dawsoovi, ktery udelal finalni ladeni a tuning repro a dovedl me k EC, Sinclairovi, ktery sice s komplikacemi ale presto vyladil muj EC konec  a ted snad vyrabi prepinac repro, Millanovi, ktery zatlacil na Sinclaira, aby mi to konecne poslal...

Aparat je ted viz vyse,  EC EMC 1 - CDplejer, Proceed PAV predek, EC AW 100 konec, NAD T 753 AV receiver, centr je L17 + 27 TAFC po Dawsovo tuningu (kvuli diteti, jinak tam je 27 TFFC) v surroundu jsou  tyhle bedny (L18 + 27TFFC)
http://s19.postimg.cc/mvhibrpbj/677_p1080726_1.jpg

a jako aktivni sub je L26 pohanena 300 W do 8 Ohm
http://s19.postimg.cc/56prk5dkf/677_p1080727_1.jpg

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

musim uznat, ze naozaj mas velmi peknu zostavicku.

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Hezký, ale proč to máš tak domlácený?

Web

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Ty máš teda směsici hlíny. smile

(upravil little 24. 2. 2010 0:36)

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

No jo, Aleš Bílý umí. Fešná sestavička na úrovni, radost pohledět. smile

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

to Mirulu: ta fotka malicko zkresluje, neni to videt, malicko pouzitej je zesilovac, prece jenom ma pres dvacet let, jinak vzhledem k tomu, ze mi muj syn shodil na sub kvetinac (i kdyz mi Ales Bily rikal, ze ho tam nemam davat.. smile )  a bedny maji za sebou 3 stehovani, ktere jim uplne neprospelo, tak uz to opticky nehodlam ladit, protoze dokud mi dite nevyroste, nema to smysl (a nez vyroste pribyde mu snad sourozenec). Na zvuku se nic nemeni.  Navic mam v obyvaku docela pritmi, takze to nerusi a na subu je ted dalsi kytka s novym kvetinacem, takze je to jenom otazka casu, kdy  zase spadne:) Zjistil jsem , ze excely jsou relativne odolne vuci detem, ale ty hliniky nic moc. Textilni kaloty, ktere jsou na dosah se musi pred malym skryt, proto jsem do centru ted na prechodnou dobu musel dat ten hlinik.  Jinak by jste neverili, co se vsechno da do basreflexu schovat smile
Myslim ze zvukove je to relativne na urovni, pokud bych chtel jit vyse, musel bych asi vyhrat ve sportce, uz ted je to za cenu noveho maleho auta ( a to jsou bedny  diy a komponenty z druhe ruky). Vsem ale moc dekuju, protoze to byla legrace smile

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

fotočky sestavičky se mi moc líbí, už jen ta odvážná myšlenka DK s AVALON Eidolon a na druhou stranu nelpění na orig. osazení, odpadlo zbytečné matlání se v keramice, na které už pohořeli jiní zkušení matadoři. Na druhou stranu odvážnému štěstí přeje a tak se bedničky dostaly do rukou podle mě nejlepším ladičům co znám a duo Pistole - Dawsoo maj ještě tu vlastnost, že věci dotáhnou do konce, komlexně, včetně natlačení do hrajícího železa a je to hotový, což je v této kotlině hotový zázrak. I když jsem to neslyšel, gratulace

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Dekuju moc, cim dele to posloucham, tim se mi to vic libi.. Zapomnel jsem podekovat NA, protoze ten me nakopl k tem rozhodujicim vecem- vymene NAD za odpovidajici zelezo.  Do te doby to hralo, ale potencial beden jsem ani zdaleka nevyuzil.  Navic nakopl dalsi, kteri byli u toho a Ales Bily bude mit zase dost prace smile

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

DR.C, prosim te,kdyz  ten cd nebudes chtit,muzu ho koupit ja?

Re: Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

cd uz jsem koupil

Příspěvky [161 až 180 z 197]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Dr.C (Seas W26FX001, W15CY001 a T25CF001)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£