Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 82]

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Jinak je opravdu ta zadni stena pridelana 6 srouby? Neni to malo?

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Počkat, to je nějaká komerčka?

S klasickým rozmístěním měničů na přední stěnu by se mě to líbilo víc, Wčko je sice hezký, ale k excelům a lepší vejšce podle mého cítění... Těch 1550Hz je fakt zvrhlost.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Michale, napiš postřehy, však diskutujeme ne?

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Z technického hlediska mně na první pohled zaráží pohled na výhybku, zdá se mi, že je tam na 3p celkem málo součástek..., ale schéma samozřejmě neznám a možná jsou ještě schovaný někde další. Jinak design na mne příliš futuristický, vzhledově to rozhodně není šálek mé kávy. Trochu mne dostává hláška "bočné steny sú potiahnuté fóliou - imitáciou dreva" myslím, že bedny za 100K by rozhodně zasloužily dýhu. Pro mne jsou zde lepší a podstatně levnější projekty, ač se mohou zdát vzhledově horší.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Michal
vnitřní kabeláž i ta venkovní je OK. K basáku mu vede jen pár cm, takže průřez stačí, k ostatním měničům je také krátká a tento průřez stačí v každém případě. K bednám však vede kabel 2 i více metrů dlouhý tam je kvůli basům potřeba již slušný průřez, alespoň 2x5-6mm2 pokud to člověk myslí již vážně.

Jarous
Ta vyhybka bude takhle celá, podle kabeláže. Zajímavé jsou ty titěrné poddimenzované kondíčky, ty co já používám od MUNDORFA jsou větší než monočlánkové baterie, také mam vyhybky do páru 3p. za 20litrů.

Web

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

K čemu je na serveru o DIY "projekt" bez schematu bedny s rozměry, zapojení výhybky (případně i tvůrčí popis, jak se k ní došlo), grafů měření?

K ničemu.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Kondíky, přesně další věc, co mi vážně nesedí...

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

N.A. nechceš dát sraz se mnou a Rendolfem?

Web

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

2NA: Ja nerikal, ze ta kabelaz uvnitr je nedostatecna, toho jsem dalek. Nicmene opet rikam, ze vzhledem k odporu te civky na basech je ten slauch na 2m k zesu usmevny, navic v konfiguraci, kde jsou bedny focene slauch uz neni. Tecka.
Na ss odporu te civky nic nespravi ani kdyby kterykoliv hiendista tahal signal treba kolejnici. Tim opet nijak nesnizuju vyznam poradneho prurezu u dejme tomu pevnych instalaci, kde muze kabelaz byt i v radech desitek metru. Podotknul jsem pouze, ze je to usmevne.

(upravil MethMan 28. 5. 2008 13:28)

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Shelbynatore jak se dá umístit dělící frekvence výhybky na 127Hz v blízkosti peaků od L22 a od W15? Z pohledu na výhybku odhaduji, že nejsou kompenzovány a dělení tak bude poněkud "rozmazané".

Edit: píšeš, že reproduktory máš podložené antivibrační podložkou. Proč? Jaký to má význam třeba u basového reproduktoru?

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Zdravim...

Dakujem za prispevky... Bohuzial autor /moj otec/ je odcestovany a pride az za tyzden takze k samotnym technickym veciam sa vyjadri ked sa vrati... dufam ze pockate, a podiskutujete...

S uctou vsetkym audiofilom, synator Shelbynator

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Skelouš +1 - plny suhlas

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Ty bedny mají bšechny rohy a spoje přesazené, odsazené, je tam spousta míst, ve kterých se bude usazovat prach a bude se to špatně čistit. Taky, jak už se vzpomenulo - na projekt za 100 litrů bych imitaci dýhy nepoužil. Jestli je pravda těch 100 tisíc, myslím že konstruktér nevyvážil jednotlivé položky co se týče jejich ceny.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Michal
Tak to zkusím jinak. Každá, tedy cca. 95% pasivních beden má před basákem indukčnost s odporem do řádově 1R (já používám ohromnou cívku na E jádru motanou drátem 3mm2 s odporem pod 0.1R) a stejně je poznat jestli je dvoumetrový kabel 2x2,5 nebo 2x5 mm2 či více. Zkrátka to není tak, že by to ta cívka zkazila a kabel už byl šumafuk jakej se tam dá. Tak to prostě je, není to nějaká vyčtená teorie, ale prakticky ověřený fakt.

Jinak souhlas s tím, že toto sem nepatří, je to prezentováno jako jednoznačně komerční produkt. Mě sem mé bedny ani nenapadlo dávat.

Web

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Vzdyt oba rikame to samy.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

to N/A : Vidis, a prave tvoje bedny by tady mely byt i kdyz je vyrabis pak komercne..Myslim ze by to hodne lidi z fora zajimalo. Narozdil od Shelbynatora mas aspon menice vyvazene a projekt ma hlavu a patu... Tohle i kdyz to asi je komerce, tak ma fakticke nedostatky, i kdyz v hezke krabici

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Jo, NAovo bedny jsou fajn smile Tenhle projekt ale smrdí.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

N.A. napsal:

Michal
Tak to zkusím jinak. Každá, tedy cca. 95% pasivních beden má před basákem indukčnost s odporem do řádově 1R (já používám ohromnou cívku na E jádru motanou drátem 3mm2 s odporem pod 0.1R) a stejně je poznat jestli je dvoumetrový kabel 2x2,5 nebo 2x5 mm2 či více. Zkrátka to není tak, že by to ta cívka zkazila a kabel už byl šumafuk jakej se tam dá. Tak to prostě je, není to nějaká vyčtená teorie, ale prakticky ověřený fakt.

Docela by mě zajímalo jak je to poznat a čím se to projevuje? A jaký je podle Tebe důvod že tomu tak je?

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Rušení? Kapacita...?

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

jake ruseni? mytus mikrofonicnosti bez fyzikalnich podkladu?

Příspěvky [21 až 40 z 82]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£