Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 82]

Téma: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

  • Určení: 3pásmové sloupové reprosoustavy

  • Datum realizace: Červen 2007

  • Orientační cena: 100000Sk

  • Technická data: Bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 220x1100x400mm, Objem 35+5l, Příkon 125W, Citlivost 86dB, Frekvenční rozsah 29-40000Hz (-3dB), Impedance 8Ω, MDF 40mm, Hmotnost 50kg

  • Autor: Shelbynator

Konstrukce
Ozvučnice je zhotovená z 40mm MDF a je extrémne tuhá, s vnútornými priečnymi výstuhami, bez možnosti vlastných vibrácií. Hrany ozvučnice sú zaoblené, čo pôsobí príjemne nie len pre oči ale i pri dotyku. Vnútorná výplň ozvučnice je kombinovaná bitumenovými plátmi s pravou ovčou vlnou a syntetickým rúnom. Povrch sústavy - bočné steny sú potiahnuté fóliou - imitáciou dreva (na požiadanie dýha). Predná a zadná stena + podstavec majú kvalitný metalický lak (viacvrstvový základ). Reproduktorové sústavy sú upevnené na mohutnom podstavci, kde sú umiestnené leštené mosadzné segmenty.

Do prednej steny ozvučnice je zapustený značne objemný basreflexový nátrubok s protiturbulenčne zaoblenými hranami. Basreflexová časť ozvučnice patriaca hlbokotónovému reproduktoru má vnútorný objem 35l. Maloobjemová 5 litrová uzavretá komora stredotónového meniča je od veľkoobjemovej hlbokotónovej časti ozvučnice oddelená šikmo orientovanou MDF priečkou. Nerovnomernosť stien ozvučnice obmedzuje vznik vnútorných stojacich vĺn.

Deliaca frekvencia kmitočtovej trojpásmovej výhybky sú nastavené na 127 a 1550Hz. Kvalitné univerzálne bi-wiringové terminály so zlateným povrchom umožňuje pripojenie vonkajších káblov pomocou banánikov, plochých U vidlíc či odizolovaného vodiča.

Měniče
Sústava je osadená osvedčenými reproduktormi nórskej značky Seas (basy L22RN4X/P a stredy W15CY001) a výškovým reproduktorom značky Vifa XT25TG30. Všetky meniče sú zapustené do ozvučnice, každý je podložený antivibračnou podložkou. Basový reproduktor o priemere 220mm je vsadený do veľkoplošnej ozvučnice. Menič má pevnú kónusovú membránu zo zliatiny hliníku, otvorenú kmitaciu cievku, robusný netienený magnet a precízne prevedený liaty kovový kôš. Stredové pásmo reprezentuje špičkový menič z high-endového radu Excel s magnéziovou membránou. Celkový priemer meniča je 145mm a podobne ako u basového reproduktora i jeho centrálna časť je opatrená stacionárnym difúzorom - fázovým kompenzátorom z medi projektilového tvaru. Výškový menič má unikátnu patentovanú prstencovú membránu ("Ring Radiator"). Fázovací článok a takmer plochá membrána spolu s prídavnou akustickou komôrkou zaručujú extrémne plochú amplitúdovú a fázovú charakteristiku.

Zvuk
Testovali sme ich na požičanom integrovanom zosilňovači McIntosh MC6900 a CD prehrávači Creek Destiny a hrali fantasticky.

http://s19.postimg.cc/5s75qjb73/shelbynator1_01.jpg http://s19.postimg.cc/as4lyhgtr/shelbynator1_02.jpg http://s19.postimg.cc/5hzn76wkv/shelbynator1_03.jpg http://s19.postimg.cc/dc08sl4dr/shelbynator1_04.jpg http://s19.postimg.cc/3sqjz4gvj/shelbynator1_05.jpg http://s19.postimg.cc/z0z4wg6lr/shelbynator1_06.jpg http://s19.postimg.cc/hoysb0d4f/shelbynator1_07.jpg

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

To zaváňa Highendom....krásne zpracovanie, dobré meniče...1*

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Totálka: 1*

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

nelíbí. za tu cenu vůbec ne.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Obávám se, že v tom je trocha komerce. Čeká se na maily "já chci taky" smile 100k nejsou výrobní náklady ani náhodou.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

no 100 litorv je uz sakra vela, ale inac precizna pracicka

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Měniče vychází cca na slovenských 20k, do 100 je to ještě daleko, žeby překlep?

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

smrdi to komerci... podle me to na takovem foru nema co delat. Jedine snad jako design inspirace...

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Zpracování na jedničku, design není zrovna můj šálek kávy, ale ta cena je ******!!!  smile

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

ta cena je hoodne mimo... jinak to nevypada spatne

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Dotažený do krajnosti, moc pěkný. Podle mě takový projekty prestiž webu spíše zvětší, i když u jednoho páru asi nezůstane smile Každopádně v Corinthii by se to neztratilo, a naopak by snobové mohli bejt pěkně unešený lol  Jestli je to prototyp, tak je to taky v podstatě DIY. Cena je v pořádku, 20 kilo květináče, budka a accessories  za babku určitě taky nebyly, kor v takový palbě, a zbytek je zisk tongue Třeba se k ceně (náklady) vyjádří sám autor.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Možná, že design zvítězil nad účelností, ale provedení je špička.

(upravil Dr.C 27. 5. 2008 19:53)

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

no me se libi, tech 100k Sk je ale opravdu moc....me to komplet v excelu vyslo na temer pulku, ale na druhou stranu je to nadherne udelany. docela by me zajimalo zapojeni vyhybky...

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Na mě je design už moc "ufo", ale jinak si na nich borec dal hoodně záležet. Technický zpracování na jedničku. K dokonalosti mi chybí jen krycí mřížky repráků a nelíbí se mi umístění L22 (opticky, vypadá tam nějak divně). smile

Web

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Jsou pěkné a budou asi i dobře hrát, ale dle mého subjektivního názoru je cena na DIY projekt příliž vysoká. Za tuto cenu lze již koupit velmi dobrá reprosoustava, kupříkladu
http://cgi.ebay.de/B-W-Nautilus-804s-Ki … dZViewItem
a jiné, ale pro, je to, že jsou jedinečné a nikdo jiný takové nemá.

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Prevedenie dokonalé smile, verim ze to hra skvele, ale ten design ma moc neberie, hlavne ten basak zboku a zpredu len bassreflex  ...

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Design je vždy otázka vkusu, každopádně si s tím autor dost vyhrál. Dělit tyto měniče(středy /výšky) takto nízko(1.550Hz) je vzhledem k použitému střeďáku zbytečně nízko a vzhledem k použitému výškáči to vidím jako nebezpečné, každopádně použitá VIFA XT 25 v tomto  regionu nedokáže dodat patřičnou dávku energie. Toto mi dává důvod pochybovat o dobrém zvukovém výsledku. Cena je nepřiměřeně vysoká.

Web

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Je to "kosmos" design, který mě nenadchne. Cena je dost vysoká a možná ani nereálná.
Docela tam ladí centr pod TV vedle receiveru big_smile

Web

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Ak toto stálo sto litrov, tak zožeriem kefu. Apropo kde je aspoň simulácia, keď si sa za sto litrov neobťažoval s meraním?

Re: Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Je to pekny.

MHO k estetice, nebrat vazne, ale kdyz uz...: Esteticky mne teda irituje to predsazeni stredovyskove sekce, ktera na mne pusobi dojmem, ze se na me bedna prevazi. L22 se mi esteticky zase zda na te bocni stene ztraceny. Basreflex na predni stene je sice nekompromisni, ale zase hodne rusi vzhled.

Me se na tom nelibi ten nesoulad mezi naklady ktere vedou ke zvuku a temi co jdou na efekt. Nic proti krasnym bednam, absolutne ne, ale jestli ty opicky kolem staly 80k sk...

Komicke jsou na fotografiich zobrazene privodni hadice v pomeru k vnitrni kabelazi (ac ucelne kratke) a vzduchove civce s odporem v radu desetin ohmu na basech. Proc to autor fotil s temi slauchy a pak to ma zpojene obycejnou repro dvoulinkou? Tady je prostor k zamysleni a cteni mezi radky.

Příspěvky [1 až 20 z 82]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Shelbynator (Seas L22RN4X/P, W15CY001 a Vifa XT25TG30)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£