Téma: Zajímavost GTC 11/100

Kdo nevěděl stejně jako já, že má GTC 11/100 kmitací systém chlazen ferofluidem. viz. foto http://img377.imageshack.us/img377/2585/dsc0748an1.jpg

Web

Re: Zajímavost GTC 11/100

No já to zjistil tím, že se mi nějakým záhadnýchm zpusobem začal prosakovat do kaloty. Nevím čím je to možny. Asi tím, že jsem to nechal v poměrně prašném a teplém prostředí.

Re: Zajímavost GTC 11/100

Zeptám se jako blbec: Je lepší výškáč s ferofluidem nebo bez něj? smile

Re: Zajímavost GTC 11/100

Podle mě jsou dvě hlediska. Výkon a zvuk. FF je právě to, co ti zvyšuje zatížení cívky (chladí vinutí). U zvuku nevím, myslím si, že u totožných vejškáču to možná bude spíš k horšímů. Nevím, je to všecko pouze muj osobní názor.

Re: Zajímavost GTC 11/100

Už sa to tu dávnejšie preberalo, neviem či  ešte nie na spamovacom fóre...

Web

Re: Zajímavost GTC 11/100

Mě by zajímala impedančka. Boramyr náhodou neměřil?

Re: Zajímavost GTC 11/100

Nekde bude.

Re: Zajímavost GTC 11/100

Reprá s ferofluidom majú jednoznačne vyššiu zaťažiteľnosť. A vzhľadom k určitej viskozite FF vyrovnávajú hrb na impedančke okolo Fr.  Čo sa týka zvuku, je podľa mňa oveľa viac ovplyvnený materiálom a tvarom membrány, ako samotnou prítomnosťou FF v medzere. Na stránkach Visatonu je o tom celé pojednanie, podľa nich (a samozrejme podľa testovania) sú zmeny vo zvuku zanedbateľné.

Re: Zajímavost GTC 11/100

Někde bude, ale takový ten rozpláclý, tlumený "ferrofluidní" peak to nemá.

Re: Zajímavost GTC 11/100

Může to být taky tuning nebo omyl při výrobě. Pokud ferofluid vytéká nebo dělá podobné efekty, je buď nekvalitní, nebo starý apod.

Web

Re: Zajímavost GTC 11/100

ked píšete že vyteká tak potom je ferofluid tá tekutina v medzere?ja neviem čo to je ten ferofluid smile

Re: Zajímavost GTC 11/100

Mě nevytéká, ano je to ta tekutina v mezeře. Mám ještě výšky Audax, tam je taky ferofluid a kalota je celá "mastná" od ferofluidu. Výškáč nejde rozebrat, takže se numůžu podívat dovnitř.

Web

Re: Zajímavost GTC 11/100

U Seasu 25tafc/d je ferrofluid jen v mezeře - je v něm ponořená celá kmitka.

Web

Re: Zajímavost GTC 11/100

U GTC je to stejně.

Web