(upravil sinclair 9. 6. 2008 14:14)

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

No jo. Až budeš potřebovat rozsvítit nějakej reprák doběla 600W sinusovýho příkonu, tak to klidně použij smile

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Tak se mi zdá ,že jsem neprozřetelně spojil GDN se zemí.. ( a přitom jsem to četl několikrát  a nějak na to pzapoměl)  sad

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Co jsi spoji s čím? Nějak jsem to nepochopil.....

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

GDN s  kostrou krabice...

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Pokud spojíš střed zdroje s krabicí, tak se nic nestane....tím to nebylo....

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Ano -máš pravdu.. už jsme na to  s kamošem přišli!!!
JK-Eltra -trafo- nesprávně označené vývody sekundárních vývodů!!! Záměna : 22-0-18 , 22- 18V .!!
namísto :18-0-18,  22-22V .  !!!     Tak že to odnesl tan můstek atišťák.  A co teď ? ? ?

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Reklamuj trafo a donuť je zaplatit i zničený modul...

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Prečo si si nepremeral vinutia pred zapojením?

(upravil sinclair 9. 6. 2008 23:15)

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Modul jsme ochotni opravit, bohužel už nebude tak hezký jako předtím, protože vypálenou cestu bude třeba nahradit černým vodičem. Kromě toho bude nutné modul celý preventivně znovu otestovat, hlavně pak funkci ochran.
Kyprého reklamuj a nejlepší bude, když mu předložíš i účet za opravu toho modulu.
Popravdě řečeno, taková prasárna od výrobce trafa by mě nenapadla.
S Kyprým to jde pěkně z kopce, nejdřív hlučná trafa, pak zpožděné termíny a teď tohle...

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

jean: Upřímně řečeno, i já bych byl (zvlášť v případě výrobce jako Kyprý) důvěřivý a dopadl bych stejně.

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Ja som si vinutia premeral ešte pred stavbou, všetko v pohode. Potom pri oživovaní mi nešla ochrana. Ja som pripojil síce vinutia od ochrán, ale od každého vinutia jeden koniec lol. Chvalabohu, takéto chyby nič nestoja.

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

jojo, zato přizemněnej konec vinutí, který má bejt plovoucí, dokáže pěkně nasrat sad

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Jo ..kdybych měřil a nedůvěřoval všem dodavatelům ,tak by se to nestalo a nebo bych z toho zblbnul.
Teď už mě je jasný ,že stačilo přeměřit a  repráky by v této době už krásně rezonovaly. Věřím tomu ,že to pojede dobře..proto jsem se rozhodnul pro ALDAX.Termín 14.6. .. je v pr... .
Výrobce trafa mě vyhověl a dodal je v časovém předstihu...ale.....
Musím zklidnit hormony a vymyslet nejschůdnější cestu.
Díky

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

No v každém případě ten modul doruč k nám, čím rychleji, tím líp pro tebe.
S Kyprým to bude na dýl. My /Aldax/ jsme s ním už definitivně ukončili spolupráci, já osobně taktéž a velmi málo chybělo k tomu, abychom to řešili soudní cestou.

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

No, a kdyby si to muzic proletoval sám, nouzově s tím odehrál toho 14.6. a až pak řešil reklamaci?

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Tohle je můj 1. zesilovač co jsem sám sestavoval (v 50) ,málem jsem to stihnul za měsíc a to internet jen žhavil. Vzdávám termín a pošlu to do Aldaxu. Trafo bude asi v pořádku ,stačí jen přehodit bužírky. Nechce se mě to všechno zase posílat zpět a zase čekat na návrat... smile no ale co se dá dělat...
14. bude zvučit jinej ...

(upravil sinclair 10. 6. 2008 16:43)

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

A čím to asi tak bude napájet, když je trafo na hovno? Zatraceně pozorně to trafo proměř, to vinutí 22V musí být bezpečně galvanicky odděleno od všeho ostatního!
Neříkej mně, že si někde za dvě-tři stovky nemůžeš půjčit nějakého EP Behringra...

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

na tom trafu jsou jen přehozený bužírky !!  Měření dopadlo dobře . Ale neměřil jsem -hnědá- hnědá, ale  hnědá -proti černé -to je - 22V . Ta H-H  je na štítku uvedena jako 22V.  Jsou prostě špatně označený vývody .

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Sinclaire odkud berete trafa teď? Tronic?
A co se nakonec ukázalo být jako největší průšvih u těch předchozích problémových? Myslím tím ne fakt že to vrčelo ale proč to vrčelo?Ojebané jádro nebo nedostatečně zpěvněné vinutí?

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Druho a třetijakostní jádra, blbě impregnovaná, proto to tak řvalo. Výpočet byl v pořádku, jenže na prvojakostní jádra a sycení 1,8T. Druho a třetijakostní jádra se musí sytit značně méně, což v důsledku znamená větší spotřebu mědi. Kyprý se chtěl i přes růst cen mědi udržet cenově pod konkurencí, ale za tuhle cenu.
Jednoduše řečeno-oč zdražila měď, o to ušetřil na ceně jader /a přesto zdražil jako všichni/. Jádra nižší jakosti jsou totiž pronikavě levnější.
Kyprý hraje na několik věcí. Vyrobí hlučné trafo a zákazníkovi to buď nevadí, protože třeba jde o PA zesilovač, nebo vadí a reklamuje. Pak pan Kyprý jakoby provede testy, jakoby shledá trafo v pořádku, reklamaci zamítne a odvolá se buď na rušení či přepětí v síti, případně ss složku sítě. Lidi, kteří tomu až tak dobře nerozumí, se s tím spokojí a je klid. Tenhle grázlovský postup se Kyprému bezesporu vyplatí.

Na nás to zkoušel taky, ale s námi měl těžší práci, protože oba nejsme žádní zelenáči. Umíme počítat, konkrétně já jsem vlastníma rukama navinul stovky traf včetně toroidů a také víme, jak má vypadat a jak se má chovat prvojakostní jádro z nízkoztrátového plechu.
Zjistil, že mu vidíme do karet, ale přesto dělal čtvrt roku mrtvého brouka, snad čekal, že se na to vysereme. Jenže nám zůstalo ležet ve skladě totálně nepoužitelných traf myslím za 35 - 40.000,-Kč.
Vzal celou zásilku zpět a vrátil peníze až poté, co jsme mu pohrozili žalobou a živnostenským úřadem.

Někdy si říkám, jestli tohle mají zapotřebí - mají totiž ve výrobě zejména toroidů značně delší tradici a větší zkušenosti než Tronic, Kyprý totiž šéfoval výrobě toroidů i EI transformátorů pro Elektroniku Praha /Janda/ už za hlubokého totáče, ještě jako VDI Obzor Heřmanův Městec.

Po těchhle zkušenostech už nemůžu nikomu JK Eltru zodpovědně doporučit, protože netuším, co zase vyvedou a jaký bude výsledek. Myslím také, že pokud se bude ta firma chtít dát do kupy, tak to nejspíš poznáme podle razantního zdražení téměř na úroveň Tronicu, protože ho to prostě donutí používat slušná a dražší jádra.
Zkuste třeba SAB Trafo, nechával jsem si tam dělat několik menších tráfek okolo 30VA, když to ještě Kyprý ani Tronic neuměli, nechával jsem si tam dělat i oddělováky 230:230 500VA pro nonstop provoz a další jednodušší věci a vždycky jsem byl spokojený. Mají na netu poptávkový formulář, kde vypíšete potřebné údaje a do dvou dnů máte v mailu cenový návrh. Detaily jako barvy a délky vývodů apod. je třeba s nimi konzultovat individuálně a nejlépe telefonicky, jsou tam velmi příjemní lidi.
Tak.

Web