Téma: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Tak jsem se pustil do sestavy zesilovače.... a sháním součásti. Zajímalo by mě .jaký použít ventilátor  na clazení ?  Zda 220 v ,nebo na nižší napětí ? Má to na něco vliv,krom toho že na 220V nepotřebuju trafo?

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

já bych postavil klasicky na 12 nebo 24V s regulací otáček podle teploty nebo sepnutí v určitým teplotním bodě. výhade je v tom,, že pokud to nebudeš mít hlasitý, tak větrák nebude rušit, ale zase by to chtělo buď pomocný vynutí nebo další malý tráfko + tišťák

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Ctěl bych prokonzultovat  trafo do té SPD 600  než to objednám .

(upravil sinclair 21. 5. 2008 10:40)

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Dej si tam vrtule jaké chceš, hlavně ať dávají dost vzduchu a ať ten horký vzduch může bez překážek z kastle ven.
Transformátor by měl dávat 2x60V cca 900VA pro napájení zesilovače a 1x22V cca 5VA pro napájení obvodu ochran. Můstek KBPC 50A lze použít od nás, kondenzátory je třeba použít na 100V, tedy buď Jamicon z EZK, nebo lépe Nippony z Ecomu s kapacitou 5.600uF/100V, stačí tři a tři kusy paralelně. Pokud potřebuješ v tom zesilovači napájet ještě něco dalšího, nech si na trafo přidělat další vinutí třeba 2x15V 10VA.
Ještě něco ???
Proč se pouštíš do tak výkonných zesilovačů, když nemáš ani ponětí co a jak?

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

To je dobrá otázka !!Postavil jsem si nové suby- k nim váš subsenior -ten jsem s pomocí kámoše prdnul do staršího zesáku-a ukázalo se ,že to nejde . Tak co teď , ato mám domluvenou akci na 14. 6.  Když kopím hotovej zes tak co s  subsonikem ? Tak jsem se rozhodnul ,že to dojedu u vás -ale to jsem netušil co mě čeká !  smile Teď se z toho asi po...

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

To by me zajimalo, co tam "nejde". smile

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

smile.. je to dost starý zes ..zastaralé koncepce ..

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Kup si na Aukru Behringra EP1500 a máš to vyřešený.

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

O tom jsem přemýšlel ,ale co s tím s.seniorem, a obědnávkou SPD 600... ,chladič už mám taky ,kastle je skoro hotová....
To nový QSC .. se mě taky líbí ..:-(

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Objednávku SPD lze bez problémů zrušit.

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

A subsonic senior -použít jako předzesilovač pro hotový zes? ve samostatné krabici ?

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Mě se teda ředa GX od QSC vůbec nelíbí, je to ohlodané na kost, čína jak vyšitá........fuj, jdi do RMX

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

ondraCh :To jsem rád ,že si se ozval. Čerpám  z popisu Tvého výrobku v archívu -Aldaxu. Doporučuješ mě hotový zes ? Myslel jsem ,že budeš podporovat  SPD 600. Co říkáš na to využití subsoniku senior.?

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Ale jo, SPD 600 je supr konec, nemám s ním problém..subSeniorem určitě nic nezkazíš smile), pro profi použití má celkem dost užitečných funkcí.....

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Tak dnes mě přišel SPD 600..modul...( ato jsem měl zítra jet pro Behringra 2500)  tak to asi budu muset dojet do konce !( už mám :kastli, chladič,ventilátor,soft-strart a modul zes. ) Třeba to dám nějak dohromady (když mě občas poradíte  smile ..)  Teď zkusím hledat ty kondy !...

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Pokud myslíš filtrační elyty tak nic nehledej a v ECOMU objednej SMH 5600uF/100V mají je  sladem...

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Díky zkoušel jsem - ale intrrnet-prodej -ve výstavbě-(v ecomu) sad

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Napiš mail nebo tam zavolej, stáhni si program ecom..............

Web

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

2 muzic: Na webu ECOMu si stáhneš ceník v xls, otevřeš v excelu nebo OO, do emailu zkopíruješ tohle:
CEVN-4700/100 35x40 SMH    NIP    14213 , napíšeš počet kusů a objednáváš. Ne na všechno je třeba e-shop.

Re: Ventilátor pro chlazení SPD 600

Díky ! Ale nemělo by tam být tohle..5600/100 ..?