Téma: SHARP CD-C5300H

Zdravím. Dostala se ke mně nefunkční věž. Teď už v podstatě šlape jak má, pouze je tu jakýsi záhadný problém s CD mechanikou, která jednoduše nereaguje. Po kunzultaci s jedním odborníkem mi bylo řečeno, že může být na vině hlavní procesor, ale vzhledem k tomu, že všechny ostatní funkce věže kromě CDčka  pracují správně, byla tato možnost zavrhnuta(ačkoliv ani ten odborník mi nedokázal říct, který z procesorů se vlastně stará výhradně o ovládání CD mechaniky smile ). Proměřoval jsem obvody, které mají kontrolovat motůrky a spínače a oba mají veškerá napětí perfektní, odpovídající napětí.  Prostě, problém je v tom, že žádný spínač který má co do činění s ovládáním CD mechaniky nefunguje. Své možnosti jsem již v podstatě vyčerpal a proto bych vás rád požádal o radu (jakési nakopnutí tím správným směrem). Dle mě za tímto problémem prostě MUSÍ být jeden z mikroprocesorů. Pokud bude někdo chtít, rád poskytnu i kompletní manuál (obsahující 80 stránek). Předem děkuji za jakýkoliv příspěvek k tématu. smile

Re: SHARP CD-C5300H

Hodiny procesora bežia? Skontrolovať. Nieje zaseknutý jeden z vypínačov alebo mikrospínačov pre ovládanie CD?

Web

Re: SHARP CD-C5300H

Vypínače i mikrospínače jsem zkontroloval-všechny jsou bez problémů. Problém je  také v tom, že nevím, který procesor mám zkontrolovat. Blíže jsem studoval datašit a přišel jsem na to, že každý z nich se nejspíš stará o nějakou funkci-tj. o ovládání CD mechaniky se starají dva procesory...

Re: SHARP CD-C5300H

No potěškoště...

Web

(upravil little 16. 5. 2008 21:53)

Re: SHARP CD-C5300H

Datasheet zde: http://leteckaposta.cz/368224126

EDIT: Doporučuji přejít rovnou na stranu 44. V datašitu je obsažen i jakýsi návod pro blbce, ale myslím, že tím se vůbec nemá cenu zabývat, když závadu může způsobit několik desítek různých součástek.

Re: SHARP CD-C5300H

Hovorím, preveriť, či procák má takt, či kryštál maká ako má. Občas sa stane v TV, že je kryštál vadný. otom samozrejme nejde procík. Skontroluj alebo vymeň kondíky C36 a C37, aby si mal istotu že niesú uhnuté. Viac poradiť fakt neviem, ono sa to nemusí vyplatiť, sa babrať s vežou. Je to len spotrebka...

Web

Re: SHARP CD-C5300H

V tomhle případě se s tím budu babrat a to velice rád. Už jen použití kondenzátorů značky Nichicon všude kam se podívám, příkon 180W, "STK inside" a samozřejmě i zvuk z ní dělají něco vyjímečného. Schválně tedy poproměřuji, co se dá a především napájení procesoru.  Moc díky za rady, velice si jich vážím. wink

Re: SHARP CD-C5300H

Ja mám aiwu s dvoma STK inside, je to 5.1 potovora. 530W príkon, všade nippony a rubicony. Plne funkčná. A nikto ju ani za liter nechce. Hádaj prečo...
Nevidím tam externý reset procáku, ako to je u starých atmelov...

Web

Re: SHARP CD-C5300H

Ten reset se nedá uměle vyvolat např. přivedením určitého napětí na nějaké vývody mikroprocesoru? Ta Tvoje věž je taky klasický minisystém nebo už něco většího? Jaké STKčka jsou tam použitý? Důvod kvůli kterému ji nikdo ani za litr nechce asi nevymyslím... smile

Re: SHARP CD-C5300H

Neviem, stiahni datašit. Je to klasická veľká veža, na 3CD. STK419-130 tuším, plus ešte jedno trojkanálove STKčko. 2x60 až 80W sinus. Lebo je to len spotrebka, každý si radšej kúpi novú šmejdu z lidlu so zárukou. Nehľadiac na kvalitu...

Web

(upravil little 4. 6. 2008 19:02)

Re: SHARP CD-C5300H

Výměna krystalu bohužel nic nepřinesla. Vyměním kondenzátory C36 a C37 a uvidím, jestli se něco nestane... sad

EDIT: Výměna kondenzátorů rovněž nic nepřinesla. Ale teď na jakékoliv výměny už kašlu, radši to pořádně proměřím...

(upravil little 4. 6. 2008 20:18)

Re: SHARP CD-C5300H

Přišel jsem na to, kde je problém. Na vývodech C38 by určitě mělo být nějaké napětí, jenže je tam U=0,00V...

EDIT: Uvítám jakoukoliv odpověď. Proto znovu předkládám datasheet přístroje (poctivě koupený za poctivých 15 dolarů). Prosím, přejděte rovnou na stranu 44.

Re: SHARP CD-C5300H

Nemáš napájanie procáku. Skontroluj L3 a všetko pred ňou až ku zdroju.

Web

Re: SHARP CD-C5300H

Mezi vývody IC13 (PC79L05) je ve všech směrech 0V. Mezi 1 a 3, 1 a 2, 2 a 3. Prostě nic... sad

(upravil opamp 4. 6. 2008 21:18)

Re: SHARP CD-C5300H

tož to do něj asi nejde šťáva smile

Jak je na tom IC10, napájený ze stejnýho bodu?

Web

(upravil little 4. 6. 2008 21:31)

Re: SHARP CD-C5300H

IC10 je na tom ÚPLNĚ stejně jako IC13. Mezi vývody napětí rovno 0,00V. smile

Re: SHARP CD-C5300H

Máš schému, máš merák, máš hlavu. Keď pôjdeš po napájaní, musíš na to prísť...

Web

Re: SHARP CD-C5300H

Asi tak! Tohle je závada z těch nejjednodušších, chybějící napájení!

Že by nějaká pojistka u trafa?

Web

(upravil little 5. 6. 2008 8:14)

Re: SHARP CD-C5300H

Moc díky za radu, máš samozřejmě opět pravdu. smile Nejzajímavější na tom je, že jsem pojistky kontroloval jako první a všechny byly opticky v pořádku, včetně těchto dvou 0,5A pojistek. Vadu jsem zjistil až pomocí multimetru...

(upravil opamp 5. 6. 2008 9:37)

Re: SHARP CD-C5300H

Takže už to hraje?

Každopádně, tahle "finta" s pojistkama či žárovkama, který vypadají OK ale nejsou, je častější, než se zdá. Prostě to chce nevěřit a měřit smile

Web