Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Máš Mojí pochvalu krásná práce fakt. Doudám, že v reálu to vypadá přinejmenším tak jako na fotkách.
Fakt Dobrý.

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Prácička za 1+. Stolár by to tuším takto z obrázku neokopíroval. Máme sa čo učiť. hmm

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Moc hezký, vyhrál sis se zpracováním, který jako DIY jistě nemá chybu. Ale vyhrál sis tak i se zvukem? smile Co aspon orientační měření? Jak se chová ta placatá ozvučnice, sedí ladění nátrubku se simulací? Jinak souhlas s tím, že tak pracný bedny je pro použitý repráky asi škoda. Chce to výměnný čelo... smile

Podle tradice: za zpracování 1*

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

závidím vytrvalosť pri výrobe, na webe som videl už zopár klonov sonusu ale tento zatiaľ svojím spracovaním vedie, fakt paráda... už len počuť...

rovnako sa staviam do fronty s prosbou o foto pri výrobe (ak nejaké existuje)

zaujalo ma prekrytie repro, na jednej foto (v poradí 3) je vidieť diery na uchytenie prekrytia, na ďalších ich nevidím... vysvetlíš?

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Myslím, že autor projektu by neměl problém použít jinou značku měničů. Proč tak neučinil, když Tvmka jsou "zbytečné" do tak pěkných ozvučnic? Tímto narážím tady na komentáře některých dotyčných .... wink

Web

(upravil MaBat 14. 5. 2008 12:04)

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Proc tak neučinil? Možná proto, že stejně jako Ty, Kritiku, nic jiného než TVM nikdy pořádně neslyšel a to ARNko vypadá zvenku podobně, jako reprák, kterej tam má Sonus Faber. big_smile

Ale berte to, prosím, jako nadsázku. Autor se jistě vyjádří sám a já vůbec nechci rejpat a ten projekt si to ani nezaslouží, je hezkej a poctivě udělanej. Jak říkám, obdivuju ten um, jen to prostě kazí celkovej dojem. I když, možně snad, když už, dal bych ten výškáč černej... smile

Hlavně, autor sám mluví o "ekonomické" variantě a píše následující: "Musím předeslat, že nerozumím výhybkám, různým výpočtům a nějaké simulace mi také nic neříkají. Proto jsem zvolil levnou variantu osazení a doufal, že s vyhybkama to nějak dopadne." smile

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Tak to je mazec ! Excelentí truhlářská práce, já bych to sic viděl v jiným podání než TVM, třebas 12HPL76+DE250 lol(sranda) , ale jinak musím dát 1+

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Smekám.

(upravil Jarous 15. 5. 2008 8:29)

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Moc se mi to po stránce zpracování líbí a myslím si, že to ARN nebude v této kombinaci vůbec špatné. Výhybka je pěkná a oceňuji, že nebylo šetřeno na součástkách.

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Zdravim všechny.Jsem rád že bedýnky hodnotite právě takhle a počítal jsem s kritikou tvm.   MaBat se trefil do černého.Neměl jsem tu možnost slyšet měniče jako Seas,Scan Speak,Vifa atd.Prioritou bylo nekupovat nic dražšího,měl jsem obavu z nejistého výsledku.Proto jsem počital s důvěrně známými Tvmky,s tim že rozhodně chci přijít o nepříjemné Arvéčka a nějaké kupované výhybky. Přece jen dělal jsem to pro sebe a pro začátek mi to stačí.

Rendolf,Jofi,bubuxin
Nerad,ale musím vás zklamat.Postup výroby na fotografiích nemám.Nenapadlo mě že někdo bude mit zájem vidět jak to vzniká.Mám v hlavě takovou myšlenku,že se do něčeho pustim,ale to se ještě neví.Pokud jo,určitě nafotím.

Antonio
Součástky pro výhybku vyšli na 1200kč,obědnal to elektrikař s tím že svitkové vic snesou.

Po třech týdnech poslechu jsem si hodně zvyknul na to že zvuk je poměrně dost neutralní než v porovnání s Arvéčkem a "univerzál"výhybkou.Bedýnky hrají spíše středově,davají jasně najevo že střední kmitočty jsou nejdůležitější ale ve chvíli kdy to má zadunět,nebo řádně kopnout tak to tam je bez rušivého hučení a jakýchsi úlev basáčku,nabo jak bych to nazval. Ten výškáč je tam hodně znát a to je dobře.Výhybky jsou parádní--Diky za ten návrh. Zvuk jsem se snažil popsat v projektu,ale myslím že hodnoceni zvuku by si každý udělal svoje.Každému se líbí něco jiného.

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

komu by to pro zacatek nestacilo! moc pekny bedny, ale ja bych se s tim nesral tak dlouho.

Web

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

chyna.cz

to jo ale pak by to vypadalo úplně jinak.   když spěcháš tak je všechno špatně.

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Otázka, když se teda tváří neutrálně, jestli taky nejsou nudné? Každopádně mě těší, že zvuk neomrzel.

(upravil Jofi 15. 5. 2008 16:15)

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

ja si osobne myslim ze basaciky ARN150 su super basaciky na ich cenu, vedia velmi dobre zahrat aj nejaky ten bas v ramci svojich moznosti a myslim ze su to nechcem povedat najlepsie ale poviem lepsie co TVM vyrobila. Mne tam pasuju a ak by som robil svoje prve bedne tak ako dotycny majitel tychto fakt super bedniciek, tak by som siahol tak isto po TVM

P.S. skoda len ze niesu tie fotky zo stavby, fakt som bol zvedavy, ako si to robil, taky podla mna dost zlozity tvar.

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Toto by som nikdy nedokázal takúto dizajnovku fakt 1*, ale do takéhoto prekrásneho satelitu s takým výškačom by som osobne radšej použil iný drahší repro než ARN 150...

Web

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Antonio
Pravě naopak,nuda ani v nejmenším.

Rendolf
STRADIVARI ??? To už má příliš obří rozměry. Ale přiznám se,že si delší dobu hraju s myšlenkou postavit zmenšené ELIPSY s tím že by tam byl bas o prúměru cca 180mm. rozměry hodně zhruba 370 x 850 x 210 (š x v x h). co si o tom myslíte? Jaké reproduktory by byli vhodné? (s rozumnou cenou.)

Překrytí reproduktorů jsou gumičky opletené tkaninou které jsou napleteny v držacích z mdf a překližky. Foto 3 - takhle to vypadalo původně s tím překrytím.Bohužel stala se malá nehoda kdy jsem vytrhnul kus dřeva v okolí otvorů na držáky a nedalo se s tim dělat nic,než odfrézovat  větší otvor pro čelo a vyrobit ho znova.  Je to škoda,protože dojem z pohledu na netradiční překrytí byl opravdu luxusní.

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Ty TVM tam nevypadají tak špatně, naopak se mi tam líběj. A co ta příruba na vejšce? Brání něco v nalakování? Dá se to rozebrat?

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Néé, jen to ne! yikes Výškáč nechat tak jak je!

Web

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

Po dlhom čase bedničky čo aj vyzerajú. 1+

Web

Re: Kany (TVM ARN-150-03/4 a Beyma T2010)

ja bych po roce nadseni koupil pouzity par repracku ETON 5" tak za 85 EUR + 18EUR postovne
a nasroubil misto ARN a predelal vyhybku na vyskaci (citlivost je vyssi o 5dB)
taky bych si precet clanek od vohlehmuta o
ekonomicke "Eton minuetta" a ETON Duetta Adw. z casopisu klang und tone
rozdil je znat na srozumitelnosti reci a na znackovych nahravkach,
ARN k poslechu hifi radia, bohuzel i digitalniho, plne postacuje. taky se to nepozna na varhannim hudebnim nastroji, na klaviru, rozliseni smyccu a vokalu je rozdil znacny.

taky bych experimentoval se zlutymi  repracky Eton z nabouranych aut
mam "psychotronicky" pocit, ze navrh soustav s etony se v nekterych vlastnostech rovnaji TVM (tj. nejsou nijak prevratne, ale jsou ve tride Hi-end a pripominaji mi filosofii ARO..., ARE..., prestoze jsou gumaky)

s