Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Tip na program na výpočet cívek

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

(upravil Thales 15. 5. 2007 9:22)

Téma: Tip na program na výpočet cívek

Nebyl by tip na šikovný prográmek nebo webpage na výpočet vzduchových cívek abych se s tím nemusel patlat? Pár jsem jich viděl ale tak nějak se mi nelíbily. Jednou mi někdo ukazoval na webu fakt parádní prográmek který 100% vyhovoval. Zadalo se průmer kostry, její šířka, tloušťka drátu a počet závitů a ono to přesně vyplivlo kolik tam bude vrstev po kolika závitech a jakou to bude mít indukčnost. A nebo obrácene. Ale problém je že jsem to pak už zpětně nedohledal sad

Re: Tip na program na výpočet cívek

...nebo třeba vypocet

Web

Re: Tip na program na výpočet cívek

lepšie skúsenosti mám s týmto http://redyuri.ic.cz/mix/tlum.jpg , samozrejme potom na niečom to treba premerať

Web

Re: Tip na program na výpočet cívek

Ale přeměřit to chce každopádně.

Re: Tip na program na výpočet cívek

Jednoznacne program "tlumivka" od Sykory. Tam clovek ani nemusi premerovat wink Pokud by byl zajem mam na nej udelany GUI s maximalnim pohodlim uzivani. Inspirovane ovladanim v WinISD.

Re: Tip na program na výpočet cívek

Joo!

Re: Tip na program na výpočet cívek

ja som si spravil L/U prevodník.... je to jednoduché a až prekvapivo presné smile ak by sa našiel niekto,kto by mal záujem tak upnem schému a DPS smile

Re: Tip na program na výpočet cívek

pibi: To beekas na me? Ty chodis na lop ne? Tam uz to bylo.

Re: Tip na program na výpočet cívek

to czech_chuck: o to GUI bych mel taky zajem, ten program vypada slusne

Re: Tip na program na výpočet cívek

2CC: Nějak jsem to tam minul.

Re: Tip na program na výpočet cívek

Czech_Chuck: to mluvíš o programu Tlumivka co je tady ke stažení, vážně je tak přesný?

Bobisek: prosím upni to. Čímpak jsi ověřoval přesnost, starým můstkem nebo něčím moderním digitálením?

Re: Tip na program na výpočet cívek

2bobisek hádam nie toho poliaka smile

Web

Re: Tip na program na výpočet cívek

Tak jo tady mate zatim popis kodu. Uvidim jestli bude vecer cas nainstalovat Visual Studio a zkompilovat Vam funkcni exemplar.

Dokumentace

Re: Tip na program na výpočet cívek

2redyuri: ale no smile zas ho nepodceňuj...nevravím že sa to môže rovnať prístrojom za rádovo tisícky,ale za svoju cenu /mna vyšiel 20sk-kupoval som len ten IO,všetko aj s trafkom nevýde viac ako 200sk/ je to postačujúce
2PavelIT: ok,upnem to smile nastavoval som to na tých malých cievočkách čo sa používajú do DPS, vyzerajú ako odpory... mám asi 10hodnôt a na každom to ukáže väčšinou presne podľa pásikového kódu na nich,alebo +/-1%
chcel som to zobrať aj do školy a na RLC mostíku premerať,ale bohužiaľ tento rok už merania nemám,až budúci...takže ak sa nájde niekto iný čo to spraví a premeria profesionálnejšie,nebolo by odveci wink

Re: Tip na program na výpočet cívek

čaku, co ta baba tam? smile

Ty jo, ale já bych si pod řízením v reálném čase představil úplně něco jiného... (dělal jsem kybernetiku a řízení)

Re: Tip na program na výpočet cívek

Michal: No ono se nam to tehda trochu zvrhlo. Ale jedna se totiz o programove reseni realneho casu vis? I v tomhle byly vlakna ale nakonec jsem je vyhazel a resil to sekvencne.

Re: Tip na program na výpočet cívek

2 bobisek nepodceňujem, sám to mám smile

Web

Re: Tip na program na výpočet cívek

to máš stade čo som to raz uploadol na net a tušim na prechodnom fóre sem hodil alebo si si kúpil stavebku? smile

Re: Tip na program na výpočet cívek

kúpil smile a DPS okopíroval, 74HC132 kúpil za 2 koruny, zvyšok zo zásuvky, predal a hneď som mal peniaze skoro spať smile

Web

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Tip na program na výpočet cívek

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£