Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

RSS

Příspěvky [81 až 98 z 98]

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Teď mě s tím asi Tonda, nebo některý admin vyhodí, ale z toho, co jsem měl možnost vidět na netu a v knížkách, bych neriskoval nic.
Nejvhodnější by bylo koupit si stavebnici SPS50 od Aldaxu, to je zesilovač, který při dobrém zapájení a správném připojení ke zdroji šlape na první vrz a odevzdává i daleko více, než je deklarovaných 50W/4ohm. V Aldaxu jsou k těmto profi stavebnicím k dispozici i transformátory a pokud to bude nezbytně nutné, jsem ochoten k tomuto modulu i nakreslit schéma napájecího zdroje. Lze samozřejmě použít i alternativní trafo se sekundárním napětím cca 2x22V a celkovým výkonem trafa okolo 80VA.
Jiná prověřená a ochotně chodící zapojení skoro neznám /snad kromě Transiwattů/, na net a pochybné knížky viz Kotisa si dejte dobrý pozor, nechcete-li zbytečně sypat peníze do kanálu za odpálené polovodiče. Některá zapojení jsou tak očesaná, že je v nich jen to nejnutnější, aby to jakžtakž fungovalo, nemívá to ani ochranu proti zkratu, proti vf rušení do vstupu apod. To potom k takové konstrukci stačí položit zvonící mobil a je po zesilovači.

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

A just Tě nevyhodím smile Máš totiž pravdu.

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:14)

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

.

(upravil daniels 4. 12. 2010 23:28)

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

vdaka smile mozno postavym UNI 50 http://zosilnovace.eu/UNI50.htm len mam taky problem ze trafo kt mam je len 2x22V/2x1A a este ma vynutie 15V/1A cize ma len 60VA ked na to buchnem 50W alebo 70W zosik na plne co mi to spravy bude sa hriat alebo odide???? (zdroje mam navrhnute ale dakujem)

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Je dostupna aj doska s klasickou Led diodou v mieste napatovej referencie, a aj jednoduchý návod na oživenie. Bohužial na strankach to zatial nie je , možno zajtra to tam nahrám

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

pocuj ty si tutor webu zosilnovace.eu ??? nevedel by si my posktytnut EAGLE schemu a plosak ??? chcem tam este nieco upravit a nechce sa mi to kreslit big_smile

inak vdaka vsetkym kt. ste odpovedali....

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

nie

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

ok nevadi.....teraz nechapem ci niesi tutor alebo ci si a nechces mi to poslat .....

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

k https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 73#p195473

Nesymetrická, nebo symetrická verze?.. Já udělal nesymetrickou a ještě k tomu kvazikomplementár, nehraje špatně, ale asi je to to nejhorší, co jsem mohl udělat. Vždyť já debil to mohl snadno předělat na komplementár.... Ale už se s tím nebudu zabývat, mohu uploadnout foto, jestli bude zájem, páč plošný spoj je menší...

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

uz som s tym koncil .....uz budem mat LM3886ku ta je blbuvzdorna big_smile

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Já postavil sym. já ty asym verze nějak nemusim. a v kvazikomplementáru to ale jen proto že jsem chtěl ověřit zdali fungujou KU611 a 612 v zesilovači smile a fungujou perfektně smile

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Unregistered: čo si teda vlastne postavil? daj sem schému...

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Jojo, s KU611-612 je spousta srandy a vybastlíte se s tím do bezvědomí smile. Je to tranzistor skoro zadarmo, v páru to do 4 ohm v pohodě odevzdá 15W, ve dvou párech i víc, dá se to budit šuplíkovými KFky a KFY a navíc je to poměrně rychlý tranzistor /Ft=30MHz tuším/, takže se správně nastaveným a udržovaným kliďákem a vyřešenými kompenzacemi to bude ve vhodném zapojení i hezky hrát.
Vím, že pro výkony okolo 15-30W jsou asi vhodnější moderní IO, ale pokud si chce člověk vysloveně hrát a zabastlit si téměř zadarmo, není vhodnějších tranzistorů. Někteří doprodejci je dávají po 3-5Kč nehledě k tomu, že pokud někdo kuchal televizory, tak má KU611 z konce snímkového rozkladu plnou prdel. Stejně tak jdou použít dnes už nikde jinde nepoužitelné KU601-KU602, jde o stejný čip, pouze ve větším pouzdře, pro většinu amatérů taktéž téměř zadarmo.

Web

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

ja som sa hral tu:
http://svetelektro.com/modules.php?name … &t=493

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6010_zos_ku612_sch_s.png
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6010_zos_ku612_comp_s.png

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Co jsem postavil? no uplně normalního sinclaira s dodanou protizkratovkou a ochranou proti ss. o pár příspěvků výše jsem poslal odkaz ná schéma.
Jak píše sinclair jde to osadit prakticky čímkoliv, protože napětí je tak malé že vyhoví jakekoliv KF a KFY bez výběru na Uceo. jen proměřit na mulťáku a to stačí. KU612 jsou fakt plný pytle ve výprodejích. Třeba EPA je dává snad za 10 korun 12ks nasáčkovaný... na dračku ale moc nejdou smile
Já to testoval na 20W se 4 KU611, ty jsem trápil déle a KU602 ale ty jen tak na rychlovku. vše na drátech nic moc hezkého. chodilo to výborně smile snad najdu po vánocích zase kousek času a dodělám to a uvidíme.

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

nalimko33: A chodí ti to? tohle zapojení neznám. Možná jsem něco podobného viděl... no nevím smile

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

či to funguje - neviem. jeden chalan to ale stavá... uvidíme
http://svetelektro.com/modules.php?name … 675#228675

nepošleš mi výslednú schému s Tvojimi úpravami? mňa zaujíma práve to paralelné radenie a ochrany čo si pridal...

schému som prekreslil do Eaglu...

Re: Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

zdravím....mě tak špatnej nepřipadá, jedna ze dvou věcí v té knize od kokotisy co šlape kromě té dvacítky v třídě A tu mám taky, jen jsem podle původního Hoodova čánku upravil pár hodnot a přidal kolektorové odpory. Ty 40 jsem stavěl tak čtyři a šlapou doteď co vím. V konci mám kd503

Příspěvky [81 až 98 z 98]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač "Zdeněk Kotisa 40W"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£