Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Smysl výškových repro v platě..

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Smysl výškových repro v platě..

Čaute! Chci se vás všech, co k tomu máte co říct, zeptat, jestli má cenu rvát do plata nějaký slušnější výškový repra, když budou hrát stejně zejména pro okno:-) nebo to smysl nemá a je lepší nechat v platě jen basáky, popř.širokopásmový a výškáčům najít jiný-vhodnější místo?? Dík za odpovědi

Re: Smysl výškových repro v platě..

výškový repro pto autohifi de vědšinou nastavit tak ,aby vyzažovalo na tebe ..když si to tak vemu z magnatu bull power. do skla se jim to bude gdákat dobře big_smile ale co z teho

Re: Smysl výškových repro v platě..

Výšku nebo nevýšku bych řešil podle toho, jak je napojen ten bas. Fullrange nebo přes sub filtr?

Re: Smysl výškových repro v platě..

Solomon: Byla by tam normální vyhýbka na bas+výšku s děličkou někde okolo 2,5kHz..

jara: jenže já mám skoro vybraný jedno výškový repro, který se nastavit nedá...ale moc se mi líbí...:-) Budu asi muset vybrat něco jinýho...:/
V Dexonu kdysi psali, že se výšky z plata od okna spolehlivě odrazí...:-)

Re: Smysl výškových repro v platě..

Spolehlivě. V dexonu taky navrhujou 60L pro ARN226 a 130L pro 12BR70.

Re: Smysl výškových repro v platě..

A v předu bude co?

Re: Smysl výškových repro v platě..

to Michal: To byla ironie, že jo..? Takže "odborný" rady z Dexonu nemám brát tak vážně?:-)

Re: Smysl výškových repro v platě..

Takhle... Je fakt, že na plato se ovály dávají a je fakt, že se výšky neztrácejí a skutečně se odrážejí. Ale zamysli se nad tím, jestli stojíš o to, abys slyšel výšky zezadu.
Jinak - předpoklad stereofonního poslechu je stereobáze před posluchačem. To je v autě plusmínus splněno, pokud máš komponentní repra s výškami u zrcátek nebo na palubce. Cokoliv jiného je větší nebo menší kompromis a já osobně zvuk zezadu nemám rád.
Než tohle, zaměř se na skutečně kvalitní nazvučení prostoru u řidiče a spolujezdce, protože zvuk ze zadního plata je vždycky slitý a takový zahuhlaný - i kdybys tam udělal ozvučničky a já nevím co. Pokud je dobře nazvučený předek, zjistíš, že zadek vlastně vůbec nepotřebuješ. Ovály na platě patří do aut typu favorit, kde není ve dveřích místo a stejně přes kravál je úplně jedno, z jakých repráků ta kazeta Michala Davida hraje. smile

Re: Smysl výškových repro v platě..

to Michal: Díky za cenný zkušenosti! Vepředu samozřejmě budou širokopásmový repra+výškový miniaturky, ale podobně jako u favorita a podobných vozítek mám vpředu trošku problém s místem a tím pádem umístěním lepších měničů.. Takže jsem tomu chtěl pomoct trochu zezadu. Budu to muset ještě trochu pořešit a vymyslet nějakej kompromis...:lol:

Re: Smysl výškových repro v platě..

eli: no jsem na tom stejně. do zádu půjdou koaxy, který budou rádiem nastavený na 30-40 ku 60-70, protože zas já zvuk zezádu můžu, hlavně vejšky, no a na předek musí přijít něco kvalitního. ne za sistapade kchvalitaaa.....

Re: Smysl výškových repro v platě..

Takže jsem z toho vydedukoval, že se mám zaměřit hlavně na kvalitní ozvučení předku, zatím co dozadu do plata šoupnu ten zbylej odpad...:P

Re: Smysl výškových repro v platě..

eli: pokud vůbec nějakej, a hlavně ho jen šolýchat smile

Re: Smysl výškových repro v platě..

Michal: Vicemene souhlas, ale u levnejsich komponet (2way) nesnesou vysky nizsi deleni a pri popsane instalaci dochazi k neprijemnemu odtrzeni pasem. Pouzitim zadnich menicu, ktere budou ovsem oproti predku utlumeny, se da ten neprijemnej efekt zmirnit, aniz by doslo k vyraznemu posunu sceny. To dost zavisi na inslalaci a hlavne akustice vozu. Vzdycky nechapu auto kamarada z Teplic, ma vzadu kompa a z pozice ridice (spolujezdce uz ne) o nich vubec nevim, naopak prispivaji ke spravnemu umisteni nastroju, lokalizaci atd.
Podle me je potreba mit delici frekvenci pod 2,5kHz, jinak je to dost znat, samozrejme opet v zavislosti na konkretnim umisteni a smerovani.

Osobne zadni menice nemam a ani mit nebudu, jsem taky zastancem pouze kvalitnich prednich komp, 2 ci 3 way. U tripasma je hlavni vyhodou lepsi stabilita sceny, ale neni to samospasa.

Re: Smysl výškových repro v platě..

Taky souhlas. Když jsem řekl kvalitní předek, měl jsem na mysli předek, bez děr a peaků. Ale dohánět středy zadkem - co si budeme povídat, ovály se dávají hlavně proto, že "hustě" duní díky objemu kufru je prostě špatně.
I když se podíváš na výhybky "lepších" 2p autokomponent, basové větve jsou děleny velmi mizerně a vysoko, v podstatě pouze kompenzují přirozené rezonance membrán na vyšších frekvencích. Spoléhá se na umístění "do nohy" a veškerý "um" té výhybky je ve výškáči.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Smysl výškových repro v platě..

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£