Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

tie repraky niesu nejaka spicka a vadi to ? je to jeho prvy projekt. ake boli vase prve projekty? ako vyzerali a ako hrali? myslite si, ze boli lepsie ako jeho? kazdy tu len kyda na tieto bedne a ked to nieje moja krvna skupina aj tak vravim, ze na prvy projekt to je super.
grawp len sa nedaj odradit smile

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

Souhlas, napoprvé docela slušný.

Web

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

grawp: no k mojmu hodnoteniu, hodnotil som to s porovnanim inych projektov a aj tych mojich, no ked si predstavim ake bedne som stvoril ja, svoje prve, tak sa hambim ako pes. Boli to dostky z makkeho dreva, ziadne samozerky ale klince smile to som bol este nejaky druhak na strednej, ale hralo to a boli osadene s ARN5608 ktore som kupil v tom case za 90Sk z bazaru a vyskace boli ARV1808 predchodcovia ARV068. Takze naozaj ocenujem tvoju snahu a aj uspech na SOC, no naozaj mne ta fialova na tych basakoch nejak nesedi a ani tie male BR, jednoducho mne tan dizajn nesedi, ale ako som pisal, ceni sa to ze nato , ze su to tvoje prve bedne su po konstrukcnej stranke zmaknute velmi dobre.

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

Nevím co se vám nelíbí, mě to příjde hodně slušný, jsou celkem hezké a vypadají poctivě, jestli to jsou první bedny tak smekám.

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

Celkovo sa mi to páči, prevednie fajn, chce to lepšiu výhybku, snáď sa mi nepáči na basáku ten nápis a fialový záves, inak 252C hrá za tie prachy skvele smile

Web

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

Pěkný, když si vzpomenu, jaký jsem udělal já první bedny před 25 lety... A co se kolikrát prodává dnes za mnohen větší prachy pod "věhlasnými" značkami, tak výsledek je v tomto porovnání výborný. Zvuk TVM je adekvátní ceně, ostatně časem se středovýšky mohou nahradit něčím lepším, ale ve věku, ve kterém se nachází tvůrce, nejde ani tak o čistotu a věrnost, jako o schopnost docílit vysokého akustického tlaku, což projekt splňuje. A radost z vlastnoručně zhotoveného výrobku -nenahraditelná. Vždyť i ty mé první bedny (ARN226+3604) hrají stále v mojí dílně a myslím, že dalších 25 roků ještě budou. Promiňte, že je můj příspěvek trochu od věci, ale některé komentáře se mi zdají nepřiměřeně kritické.

(upravil DeadMAN 2. 5. 2008 10:59)

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

Mne sa neľúbilo toto: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=58894#p58894

Chrchlal na to, a stvoril toto...

Inak Pepa, máš pravdu... Moje prvotiny boli tiež 226+089 a druhotiny 5604+161... Len teraz sa v rámci financií uberám hádam lepším smerom...

Web

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

okey prítomny dakujem zatial za vase hodnotenia. o niekolko rokov neskor popracujem urcite este na niečom lepšom. viete som student a moje financie alebo moje prijmi su neni take vysoke ako clovek ktory zaraba, jasne ze by som dal ine repro ale sam som si musel na toto šetko nejakym sposobom zarobit. tak vsetkym prajem aby ich prve projekty sa podobali aspon tomu mojmu big_smile. a hodne zdaru pri robeni, vytvarani novych hifi zostav a ostatnych šialenstiev. smile

Web

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

Mi ty basáky přijdou designem vyloženě odpudivé. Sorry.

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

mekky: Jde o zvuk, ne? Hůř by udělal kdyby tam prdl 226ku...

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

To je právě zajímavý, že když to vypadá, tak to nehraje, a když to nevypadá, tak to taky nehraje. Ale nějakej vzhled přece musí hrát ne?
Grawpe, pěkný! Proč jsi to nesložil rovnou z Monacorů komplet? V cenách TVM toho nabízí celkem dost.

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

antonio: Ne, nejde jen o zvuk. Já beru reprosoustavy i jako designové dílo. To samé u aut a u všeho ostatního. Chtěl bys jezdit v ošklivé káře, která se ti vyloženě nelíbí jenom proto, že "jde o zvuk"?

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

mekky: To máš pravdu, ale mezníkem byly peníze, to bys dal spíš přednost hezčímu repru co ale hůř hraje?

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

Ano, radši budu jezdit ve tříbarevném BMW 730, se samolepkami Pokémonů, než v tuningovém Shade 120 s metalízou, spojlery a elektrony .... kde pod kapotou bude chcípat ten samý motor ....

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

Nejdriv jsem se nechtel psat nic...

A tak to ja ne. To bych radsi jezdil v te 120 - precijenom hmotnost. smile Ta 730 by pak nebyla 730 ale 712. a to svezeni bych zazit nechtel. Stejne tak bych se stydel za superkrasne bedny osazene Tipou a naopak za srotove bedny spichnute ze stare kuchynske linky osazene hi-endem.

Svuj k svemu. Levne osazeni - proc ne? To uz se stavi jenom Hiend a v cem neni aspon jeden pasek, nebo prinejhorsim SS je predem na houby? Jo, ARP a ARV jsou na prdlacku a BS s nimi ve spolupraci s ARN226 kvuli nizke citlivosti ARN moc dobre neumi. Ten basak je ovsem jine kafe proti ARN (a na barvu zavesu sere pes) tudiz se dostane na "podobnejsi" hladinu k ARP a ARV nebude tak ostre a mozna to i trosku baflestepuje. Dovedu si predstavit, ze zrovna tohle je dobra kombinace pro BS, ktera na puvodnich teslach nijak neexceluje.

Konstrukce - co je na te jedne pricce spatne? Jo, asi bude trpet zadni stena za basem, ale pri sile MDF a celkove narocnosti toho projektu - ruku na srdce, kdo tady pouziva 22MDF? Valna vetsina 18, ja to klidne strilim z DTD, kdyz jde o levne veci. 22MDF je material z uplne jine tridy.

Na tom rozpoctu co napsal Fedor je krasne videt, jak se nevyplati stavet z levnych menicu. Jestli levne osazene bedny budou stat 10 a drahe 13 tisic, byl by hrich to neosadit lepe. On ty basaky mel...

grawpovi chci pogratulovat k RELATIVNE dobrym bednam, ktere jsou proti nekterym jinym prvotinam povedene a verim, ze dalsi budou zase uplne jinde. Sice za ten "uspech" s BS sice muze spis nahoda nez nejaka grawpova zrala uvaha, ale asi to vyslo. Basreflexy prdet nebudou, plochu maji dohromady jako cca 6-7cm BR a to je sice na 10" malo, ale nijak kriticky. A nejdedna se tu o ultrasub, ale o 3p tucbednu.

(upravil grawp 7. 5. 2008 10:19)

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

vyjadrim sa zas k vsetkym :

mekky - vieš mne sa to nahodou lubi ten twar aj to všetko, ta fialova uz ako som spominal zvykol som si. ked ta zaujima tvar reproduktora alebo ja neviem ze ma zaves inej farby tak ja to neriešim moc, howorim ten basak som dostal od bratranca, tak som si pomyslel načo sa mi tu bude doma povalovat skusim postavit moje prve bedny. zo zvukom som prekvapeny, musis pocut smile. a este k tym autam ja mam fiat 126p a uplne si nestazujem, je v 100% stave moznoze niekedy lepšie aj nejake novšie rocnikovo lepsie auta atd... auto ide jak hodinky.

antonio - aspon ze ty chapes moj projket, cest vynimkam.

junglist - monacory tu v Trnave nemame, inac by som jasne ze zvolil take repro aby to bolo 'ZNAČKOVO' vyrovnane, ale myslim tie TVMka ,po novom, mi objednali a prišli mi cca za 4 dni. Takze to neriešim moc. Urcite v buducnu ked snad spravim vysoku školu budem zarabat spravim nejake uz lepšie ozvucenie, napr od SEAS alebo od nejakej dobre kvalitnej značky. Vieš jeden vyškač stoji okolo 2000sk alebo aj viac a za tu cenu som mal pre obe bedne vyškače aj stredaky. smile

wishmasterX - presne tak ako howoris, niektori ludia ukazuju na takych tuning super nabuchanych autach, mne to pripada dost take ze sa ukazuju, ale načo to je dobre smile. za obyčajne auto čo som kupil ted tu fiatku 126p (polski fiat) som dal 14tis. sk. Načo mi je nejake za 300tis. Ktore naburaš a si z toho nestastny. S tymto mas najmenšiu udrzbu big_smile. aale toto neni predsa forum u autach smile.

Michal - diki michale ze aj ty si pochopil ciel mojho projektu. No vyjadrim sa k tej zadnej stene. Medzi dvoma bassreflex natrubkami je este jedna priečka ktora spevnuje prednu stenu od zadnej stene. Mozes to vidiet kde je pohlad na odkrytu bednu kde je vytlm. A ten bassreflex nijak nehuči a nijak to nerezonuje proste vyfukuje jak ma ziadne neprijemne zvuky. Zvolil som dva menej rozmerove bassreflexy lebo mi jeden velky vychadzal dost dlhy a zas bassreflex musi mat aj nejaku rezervu predsa nemoze byt hned pri zadnej stene ozvučnice to je pochopitelne.

gl&hf

Web

(upravil junglist 7. 5. 2008 19:07)

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

Značkově jsem to přímo nemyslel smile Monacor prodává vícero "podznaček" Myslel jsem spíš jako alternativu k TVM. Aspoň některý vejšky už mají celkem profláknutý. Ale proti gustu samozřejmě...... smile Monacor můžeš objednat přímo z Monacor.sk, stačí e-mail, já to u nás taky tak dělám.

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

dobre vediet do buducna dikes

Web

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

V utorok som si tieto bedne vypočul a aj napriek nie zrovna ideálnemu zosilovaču to hralo viac než slušne. Basy tomu nechýbali, ten desaťpalec išiel neobyčajne dobre. Na autohifíka niečo nevídané. Jediné čo mi nesedelo sú výšky, nemám rád 104ku, ja radšej ARTčko. Grawp sa nemá  za čo hambiť, také bedne k hifine nedostane len tak ľahko... Postavil si nadoma slušné repro.

Web

Re: grawp (Monacor SP-252C, TVM ARP-150-00/4 a ARV-104-03/4)

jj, ten SP252C je taká istota. zázrak to nie je, ale službu urobí smile

Web