Re: BR nátrubky - jak na to

pibi nevim, jak ty, ale já teda eště neviděl 3p. s "odkrytym" střeďákem... Alespoň ne u kvalitně provedených beden... Střeďák má přece svůj objem v obedně oddělený, jinak by s nim basák pěkně "cvičil", takže naprosto nemůže mít na to žádný vliv...

Re: BR nátrubky - jak na to

pibi to myslel tak, že k tomu nedochází u 3p, PROTOŽE je tam střed ve vlastním objemu a středové frekvence tedy nejsou produkovány tím měničem, který je v basreflexovém objemu. To může být problém u 2p, kde středobasy jedou ke 2khz i výš.

Re: BR nátrubky - jak na to

Pibiho argument pro 2p beru a v tomhle s ním souhlasím, ale pořád je podle mne lepší čelní vyústění, než "zdí nebo knihovnou" přidušený BR na zadní stěně i když filtruje středové frekvence.

(upravil Viper 20. 6. 2007 15:40)

Re: BR nátrubky - jak na to

Tak OK, už je to jasné... wink Taky já ani 2p bedny nemám, tak proto...

Edit: BR vzadu ve spoustě případech prostě ztrácí význam... Neznám moc lidí, kteří maj bedýnky jinde, než pověšené na zdi, nebo právě v té knihovně nebo regálu. Málokdo to má vůbec taky jak jinak vyřešit kvůli nedostatku místa většinou... Mi se nejen BR vepředu líbí, ale taky v tom vidim praktický význam, že není třeba řešit minimální vzdálenosti kvůli jeho fci, tudíž neni třeba se zabývat jak a kam ty bedny umístit...

Re: BR nátrubky - jak na to

Jarous, řešením by byl pasív, jenže ten je zase vhodnější spíš na nižší ladění, takže zase nic. smile

Re: BR nátrubky - jak na to

Podle mě by to nemuselo být zlé, zejména pokud je BR dál od repra (ve sloupku žádný problém) a v prostoru mezi je tlumení. Basreflexy zepředu mají kdejaké highendové soustavy.

Re: BR nátrubky - jak na to

To jsou všechno kompromisní řešení. U nekompromisních konstrukcí BR dopředu prostě nepatří.

Re: BR nátrubky - jak na to

jasně smile

http://img159.imageshack.us/img159/8609/yellowtitaniumbj2.th.jpg

Re: BR nátrubky - jak na to

To vypadá jak popelnice na plasty smile

Re: BR nátrubky - jak na to

Sice to stojí mega, ale nekompromisní řešení to není smile

Re: BR nátrubky - jak na to

Franku mě z tebe jebne smile

(upravil dokken 20. 6. 2007 20:33)

Re: BR nátrubky - jak na to

...to jsou perly teda...ehm,příkvaky

Re: BR nátrubky - jak na to

franku to mi vysvětli proč podle tebe br nepatří na přední stěnu?

Re: BR nátrubky - jak na to

Hele kluci, Franta minulý víkend nechlastal, ale tahal rozumy mimo jiné i z RNDr. Sýkory. smile

Re: BR nátrubky - jak na to

tak nas franku doriti pouc a nesysli si to pro sebe!

Re: BR nátrubky - jak na to

>Dingo

Ale úplně přesně!

(upravil Hop377 20. 6. 2007 22:25)

Re: BR nátrubky - jak na to

To frank:
A ake kompromisy tam vidis z tej fotky?
Teda netvrdim, ze sa mi tie bedne pacia, ale z fotky zistit, kde boli robone kompromisy, tak taky macher teda nie som. smile

(upravil Frank 20. 6. 2007 22:56)

Re: BR nátrubky - jak na to

Dyť jsem to sepsal v prvnim postu... Se Sýkorou jsem se o bednách bavil před rokem a probírali jsme spíš difrakce a předozadní osy.

Co se toho zajebanýho BR týče, tak dopředu ne hlavně kvůli těm frekvencím kolem kila, co tam nepatřej (záleží na jeho dýlce, kritická frekvence bordelu je má vlnovou dýlku dvojnásobnou dýlce BR).


O sobě si myslim asi to, že toho relativně dost vim (relativně oproti průměrnýmu blbovi) ale nedokážu ty informace poslat dál. Ve mně zustanou jen ne přesně definovatelný pocity - dokážu se jima řídit, ale nedokážu radit.



Všude jsou kompromisy a hlavně v sériový výrobě. Tylencty MAXXy nejsou vyjímka. Neviděl jsem je, neslyšel, ale mám známýho, co mi o tom může říct hodně, jestli to někoho zajímá. Znám i člověka, co je dlouhodobějc poslouchal. Repráky do těch beden stály cca 50000.

Re: BR nátrubky - jak na to

Takže pokud je basreflex navrženej rozumně, tak je to jedno.

Re: BR nátrubky - jak na to

Tak pánové prrrr.Tyhle Wilson Audio jsou naprosto bezkompromisní bedny.Tady se prostě sejdou inženýři Wilsonu a řeknou si,uděláme novej model a ještě lepší.Myslíte že hledaj kompromisy?Ne,chtěj lepší zvuk než předchozí model.Toho není možno dosáhnout jinak,než že se vybodnou na jakýkoli kompromisy,a nacpou do toho projektu úplně všechno know-how co maj+new výzkum.V týhle TOP třídě jsou kompromisy zcela mimo mísu.