Re: Test operačních zesilovačů

milanschm:
Obávám se že bez úpravy zapojení (pokud je to korekční zesilovač či jiný specifický) tam ani ta 4134 možná rovněž nebude chodit košer... spíš bych se podíval po OPA4227 a podobných (ve stejném "rychlostním ranku a Unity Gain Stable) ... tam si myslím že by ke zlepšení dojít mělo... Jinak by bylo dobrý napsat v čem to je (korekce,line,mikro)...

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

dawsoo:
Jedná se o osmikanálový výkonový zesilovač do auta. Je to originál Volkswagen, pod názvem " Volkswagen sound " . Na vstup tohoto
výkonového zesilovače jde reproduktorový výstup z autoradia, ne 4V výstup určený pro externí zesilovače. To asi kvůli odstupu a okamžité funkci pozapojení bez nastavování. Domnívám se,
že se pomocí těchto 16-ti operačních zesilovačů nejdříve sníží úroveň signálu, po té se rozdělí do osmi kanálů (pro basové a výškové reproduktory, přední, zadní). Dále si myslím, že jsou tam použity jako přednastavení ekvalizační křivky signálu podle předem změřených akustických vlastností interieru vozu. Proč by tam jinak bylo tolik operáků. Mě nic jiného nenapadá.

Re: Test operačních zesilovačů

Tak pokud není šéma tak bych na jistotu doporučil ty OPA4227 kmitat nebudou a šumově a zkreslením na tom budou rovněž uplně jinde naž čtveratá verze 741 ty OPA4134 by mohly dělat neplechu navíc by jim nesedlo asi ani nízký napájení (předpokládám že polovina z 12V +-6V)

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

dawsoo:
Ještě jsem ti zapomněl napsat, že ty BA14741F mají nesymetrické napájení +12V. A chtěl bych se tě zeptat, kde se tyto OPA4227 dají u nás koupit. Dík.

(upravil dawsoo 16. 10. 2008 11:42)

Re: Test operačních zesilovačů

Milanschm:
Vcelku jasný zapojený je to bu´d s virtuální zemí nebo klasickým děličem do jednoho ze vstupů. Kde je sehnat to opravdu netušim... koukni se na TI stránky na samples (pár kousků na ozkoušení) a případně na distribuci TI pro ČR. v nouzi by šly asi i TL074 použít...

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Možná od TI radši inovovanou verzi, TLC084, než TL074, zdají se mi zajímavější, dokonce i trošku specifikují THD apod.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

opamp:
On jich potřebuje hodně tak jde spíš o rozumnou sehnatelnost,myslim že i ty 074 třeba i od STmicro budou luxus proti čtveratý 741... co ještě je slušný a dá se splašit je AD713 (amtek) nebo nějaký motoroly třeba jsem viděl levně z (FKTechnics) případně se plácnout přes kapsu a risknout to s OPA4134 v tomhle zapojení do auta to imho bude stejně šumák asi.

Není co dodávat...

(upravil milanschm 16. 10. 2008 16:03)

Re: Test operačních zesilovačů

Díval jsem se na ty AD713, ale ten má 16-ti pinové pouzdro i jiný rozměr pouzdra v provedení SMD, takže ten tam nejde. Moc možností
nemám ( 4x OP v pouzdře SMD ). Nechápu proč je tam třeba " 64 " operačních zesilovačů. A není to nic starýho. To auto je starý  2 roky. Jinak vám děkuju za vaše příspěvky.

Re: Test operačních zesilovačů

dawsoo:
hledal jsem ještě náhradu za ty BA14741F na stránkách  www.analog.com a našel jsem OP482 a OP484. Ale spíše ty OP482.
Myslíš, že by byly vhodnější než OPA4134. Byl bych rád, kdyby ses na to podíval a napsal, co si o tom myslíš. Dík.

Re: Test operačních zesilovačů

Tak gentlemani, co mám dát do CD plejeru místo NEC 4570C a BA15218? BAčka byly na výstupech a NECy hned za DACem. Už jsou venku a přijdou tam patice. Jak se tá změřit stabilita? Mám testovací CD od Boba a je tam obdelník cca 1k, co teda neni moc obdelník, protože je zaznamenanej na CD, ale lepší než drátem do oka smile

Re: Test operačních zesilovačů

milanschm:
Myslim že ty AD OP482 dost šuměj... a parametry maj dost podobný těm původním... jen bys asi vyhodil peníze... risknul bych to spíš s těma OPA4134A nebo s TL074 který budou mít alespo¡%n lepší dynamický parametry a stojej pár kaček...

Frank:
Do jakýho CDP denon? Místo NECů dej za dacy LM833,LM4562,OPA2134,OP275,NJM4580,NJM2114... a na výstup klidně NE5532 nebo LM4562... kmitání nejlépe na osciloskopu nebo je to znát i na THD do zvukovky ... pokud tam bude smetí a rozvoj tak zakmitávaj nebo kmitaj...

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Noell napsal:

Zdravim, planuju poridit Prodigy HD2, s tim ze bych tam nejradsi nacpal LME49860NA/NOPB_DIP8, bez jakyhokoli dalsiho pajeni. Pro odber 40ks to vychazi na 86 kc/kus vc dph, pokud samozrejme udam zbytek, ktery jinak nevyuziju. Kdyby mel nekdo zajem, staci napsat, zatim volnych 37ks smile. Kdyby nekdo mel nahodou doma zbytecny 3 kousky taky se urcite domluvime, snad jenom aby to byly origo NS.

Zdravim, ja tiez planujem vymenit coskoro operaky v Audiotrak Prodigy HD2 preto sa pytam, ci si to uz urobil a aky to malo ucinok, ja skor rozmyslam nad AD 826. Len neviem, ci ich dat aj ako vstupne aj ako vystupne.

Dawsoo tu pisal taketo nieco, co vytrhujem z kontextu:

dawsoo napsal:

Použití jako výstupních pokud není možno bufferovat,nebo na I/V konverzi kde je třeba rychlosti a tvrdýho výstupu díky invert zapojení s malými Rs
LM6172 - zvuk jak buffer
AD826  - více hudby a muzikálnosti (vyšší 2nd harm. ale nižší 3nd)
LT1364 - něco mezi a asi nej střední pásmo ze všech operáků

Použití jako vstupních s podmínkou nezatěžování výstupu malou impedancí v pořadí jak mi sednou čistě na ouško.
OP275
AD823
AD8512
OPA2132
OPA2134
OPA2604

Podla vas bude v pohode, ak by som dal 3x AD 826 alebo mam radsej dat vystupny AD 826 a vstupne dat nieco ine? Pripadne, co by ste mi odporucili? Diky.

Re: Test operačních zesilovačů

Davide, je to Denon DCD-3000 ... starší jak já smile

Dík za tipy, škopek mám celkem rychlej.

(upravil dawsoo 7. 11. 2008 1:58)

Re: Test operačních zesilovačů

Skafo:
Jednu HD2 jsem předělával pro marka Kyselýho a nejlépe tam vyšla kombinace 2xAD8620 v redukci a za ní paradoxně OP275 kerej v diferenčním režimu s impedančně vyváženými vstupy měřil velmi slušně a na ucho byl nepříjemnější... na druhou HD2 bez úprav jsem dobrému kamarádovi půjčil více operáků ať si vybere z OP275,OPA2134,LME49720 ... po 14 dnech porovnávaček skončil u osazení 3x OP275... za zvukárnou (díky nutnejm velmi dlouhejm kabelům) je ještě zapojenej PMA buffer s OPA627 a BUF 634 ... a v týhle konfiguraci je to prý jednoznačně nejlepší (zprostředkovaně jen tlumočím) S AD826 by mohl být problém z hlediska stability... nevím jistě na které to bylo pozici je to už rok a nepamatuju se přesně .. zda první dva nebo ten sumační výstupní... chtělo by to asi raději oměřit a ozkoušet... OPA2134 se chovaly dobře rovněž ale jen při použití dvou kusů za dacem... na výstup se vůbec díky nárůstu zkreslení při zatížení nehodí... ta AD826 by byla super na výstup,ale podmínkou je aby nebyly problémy se stabilitou... filtr je ve zpětné vazbě a je optimalizován pro NE5532 kterej je dynamickými parametry od AD826 dost odlišnej.

Frank:
Tak jsem to odhadl správně... denóni tyhle operáče maj snad všechny big_smile DCD-3000 je stroj kterej si myslím že stojí za tuning... je to osekaná DCD-S10 což byl ve svý době hajentovej krutostroj.. Fikni tam všude ty LME nebo naopak za dacany OP275 či OPA2134 co ti víc sedne...a na výstup ty LME  chybu myslím že neuděláš ani s jedním z nich znát to bude hodně... a až budeš mít zbytečnou zlatku pokračuj novejma hodinama a zdrojem.. myslím že budeš mile překvapenej kam se dá s tím dostat. Starší než ty nebude... dělal se tušim v letech v rozmezí 1993-1997...

Není co dodávat...

(upravil Skafo 7. 11. 2008 19:46)

Re: Test operačních zesilovačů

Dawsoo, dik moc za odpoved, ale potrebujem niektore veci trosku objasnit.

Takze si to zhrniem:

1.mozna kombinacia

2x AD8620 vstup, 1xOP275 vystup - nutnost kupit 2 redukcie z SO8 na DIP8 (kde to mozem kupit a nie su s tym nejake problemy?), taktiez cena 1x AD 8620 je cca 380 Sk, co uz nie je take zanedbatelne

2.mozna kombinacia

2x OP275 vstup, 1x OP275 vystup pripadne AD 826 vystup, sorry, ale nie som v tom taky zbehly a moc nerozumiem, co tato veta presne znamena :"za zvukárnou (díky nutnejm velmi dlouhejm kabelům) je ještě zapojenej PMA buffer s OPA627 a BUF 634 ... a v týhle konfiguraci je to prý jednoznačně nejlepší (zprostředkovaně jen tlumočím)" mam to chapat, ze tvoj kamarat mal este z rca vystupu zvukovky spraveny nejaky plosak, kde mal zapojene OPA 627 a BUF 634? Ja by som mal rca kable dlhe cca 3m, je to moc?

3.mozna kombinacia

2x OPA 2134 vstup, vystup AD 826 alebo NE 5532 pripadne OP 275?

Nemam k dispozicii ziadny merak, takze co by si mi odporucil? Ak mas nejake icq prosim napisal by si mi ho do mailu? Nerad by som, aby sa na tomto fore rozculovali odbornici, co za neznalca to tu pise big_smile.

(upravil Frank 7. 11. 2008 19:58)

Re: Test operačních zesilovačů

Davide, myslim, že to je prvě předchůdce S-10ky... Domů jsem to přivez nedávno od Šáši, měl to v nějakym studiu, kde se na to akorát prášilo a je v tom čerstvá mechanika.

LMEček mám celkem dost, kouknu jak ty fetový dvojáky. Zatim zvukový závěry dělat nemůžu, budu to testovat až budou zesy a bedny. Zdroj tam vypadá solidně, pěkně velký kýble lol

Upgrade hodin neumim, ale rád bych tam časem nechal vtunit modul, kterej by uměl poslouchat hodiny od DACu. To bych pak samo používal digi výstup smile

(upravil dawsoo 9. 11. 2008 20:00)

Re: Test operačních zesilovačů

Skafo:
Myslel jsem že jsem napsal vyzkoušený možnosti kde to nekmitá je to jen o tom si vybrat co můžeš sehnat dej si tam 3xOP275 nebo osazení gold verze 2xOPA2134 + NE5532 oboje je levný a hraje to slušně... S AD826 a jinejma rychlejma to zaručený není.. takže je to na tobě... já už HD2 dávno nemam takže ti nijak více nepomohu...AD826 nebo LM6172 by tam šly ale muselo by se upravit zapojení..což myslím v případě HD2 kde to je zpětnovazební síť v smd, a jelikož předpokládám že nemáš vybavení na měření (osciloskop,sondu) asi u tebe nepřipadá moc v úvahu.. takže moje odpověď je z toho cos napsal nahoře že uvažuješ tyto: 3xOP275 nebo 2xOPA2134+OP275,nebo OPA2134+NE5532 případně ještě 2xAD823+OP275...

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Dawsoo diky, objednam si viacere a budem skusat, ide mi hlavne o to, aby sa rozjasnili vysky.

(upravil wwsly 11. 11. 2008 17:25)

Re: Test operačních zesilovačů

nevíte kolik má výstupní odpor LM833? v datasheetu sem to nenašel.....

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Nenajdeš to u žádného operáku a teď hádej proč.

Web