Re: Test operačních zesilovačů

mam doma OPA 2614.ale podla papierov to nie je asi OZ do audia. mate niekto z nim skusenosti?

Web

Re: Test operačních zesilovačů

right13:
OPA2614 ... Bohužel asi ne, ale ani ne tak z důvodu že by byl špatnej nebo vyloženě nevhodnej,jako spíše že není unity gain stable... šel by spíše jeho pomalejší bráška OPA2613 ,2614  by tak na 99% v zapojení ve zk nebo jiném audio přístroji kmital,nebo silně zakmitával...tenhle bych použil tak od A=4 výše.. je to ADSL operáč a ty v audiu mnohdy excelujou... protože jsou dělaný pro malý intermodulační zkreslení na vysokejch frekvencích,což si myslím že je dobré rovněž i pro audio,kde také není nikdy jen jeden samotný sinus čistý tón ale směska mnoha naráz.

Není co dodávat...

(upravil right13 11. 12. 2007 19:39)

Re: Test operačních zesilovačů

dakujem za vysvetlenie ....keby ich niekto chcel.mam ich doma 5 ks v SMD tak rad vymenim smile aj OPA 4132 by som vymenil,tiez 5 ks

Web

Re: Test operačních zesilovačů

OT - čo si myslíte o zmostíkovaní IO a použití na slúchadlá? asi kravina čo ? OPA2132 by natlačil tak 30mA čo je dosť málo sad

Re: Test operačních zesilovačů

Bobísek:
Můstkování operáků je nesmysl spíše by to chtělo nabufferovat a zvětšit výst proudy a odlehčit výstupům operáků,pokud jde o práci do malých impedancí jako sluchátka a pod. Bu´d použij TPA-čko jak se tu někde psalo nebo BUF634 či nějaký diskrétní řešení za něj...

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Bobíšku,podívej se na web D.Selfa. Ve speciálních případech se dají natvrdo paralelně spojit obě půlky NE5532 a proudová zatížitelnost se zajímavě zvýší. Pořádně si to tam pročti a zkus to. Je to asi to nejjednoduší a nejlevnější, co můžeš udělat, a nebude to totál shit.

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Drobný dotaz:
Mám v bufferu v zesilovači pro sluchátka NE5532. Získám něco výměnou za OP275?
Resp. je možná výměna bez dalších úprav?    Dík za radu.
http://nd.blog.cz/b/bastlecs.blog.cz/obrazky/20151330.jpg

Re: Test operačních zesilovačů

Výměna možná je, bez úprav, pokud máš osciloskop tak si případně došolícháš estetickej přenos obdélníků modifikací C5.

Otázkou je, jakej bude zvukovej přínos. V tomhle zapojení je totiž docela použitelná i blbá TL072 smile

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Bobisek:
Paralelní řazení jak psal OPAMP je taky možnost, otázkou je co je pro tebe lepší, esli dokoupit pár BCček a odporů nebo druhej operáč... koukni se pro inspiraci třeba na Headwize ... tam je mraky zdokumentovanejch a vyzkoušenejch řešení pro sluchátka od začátečnickejch až po lepší kousky.

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Mimochodem, jaké bývají reference na projekty uveřejněné na headwisu? Víte o nějakých, které jsou bezpečně "na úrovni"? Kdybych náhodou zatoužil po sluchadlech+ampíku, tak abych tam pak nečerpal inspiraci od nějakého federmanojc bratrance.

Re: Test operačních zesilovačů

Koukal jsem na to a moc se mi toho nelíbilo.. většinou takový primitivistický.

Re: Test operačních zesilovačů

opamp napsal:

.............Otázkou je, jakej bude zvukovej přínos................

Original zapojení s NE5532 hraje překvapivě dobře. Jenom mě napadlo, jestli by to s OP275 nebylo ještě lepší. Toť otázka.
Když tu už byla řeč o tom, že NE5532 patří spíš mezi ty šlupky, chtěl jsem zkusit tam dát něco lepšího.

(upravil opamp 14. 12. 2007 9:32)

Re: Test operačních zesilovačů

boramyr: TPA6120, pár odporů, malá šikovná destička, dobře zablokovat napájení keramikama a tantalama, nejlíp vše v smd a máš sluchátkáč, ze kterýho imho v tomhle životě "nevyrosteš" smile

miles: právě ten buffer na konci a (imho) to, že to má zisk vyšší než jedna, s tím dělá divy. OP275 a další feťáci potřebují malý a vyvážený impedance na vstupech, aby Ti zvuk nekurvily nelineární vnitřní kapacity vstupních jfetů. Co dodat - patice stojí pár kaček smile vyzkoušej a poreferuj. Leccos se dozvíš a pomůžeš i ostatním smile

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Boramyr:
Co jsem viděl a slyšel tak špice je to fetový áčko od Gilmora...a to tak moc (sennheiser,koss apod.) že jsem uvažoval tuhle strukturu použít v preampu místo 627 smile

http://headwize.com/projects/showfile.p … e3_prj.htm

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

Další popisy operáků, doporučuju projít celý jeho web, jsou tam zajímavé věci...

Web

(upravil dawsoo 2. 1. 2008 3:11)

Re: Test operačních zesilovačů

Tak jsem zkusil ty zázraky jménem LME49720...a nejsou vůbec marný,neutrální,pěknej spodek vyváženej rozlišenej zvuk zlatej střed mezi OP275 a LM6172... zvukově je to hodně podobný LM6172 i LT1364 bez jejich výrazný syrovosti nahoře a na měření asi best duály s výstupem schopným dodat nějakej proud

i pán pětpěttřičtyřka  už je zkusil big_smile (malá nápověda: pod starším ozn. LM4562)

http://www.dself.dsl.pipex.com/ampins/webbop/opamp.htm

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

No a jsou to snad jediný operáky, kde nenapsal, že pětpěttřičtyřky jsou jednoznačně lepší smile

Web

Re: Test operačních zesilovačů

LME49720 jsou dle NS oproti LM4562 lepší, je to operák zaměřený na audio, mám to někde od nich ve starý e-mailový korespondenci, jestli to najdu, postnu jak rozdíly vidí výrobce.

Re: Test operačních zesilovačů

Jarous:
Jsou to Jardo ty samý,koukal jsem se na dred na diyaudiu, kde se to poměrn dost rozebíralo a řešilo a i v datasheetu jsou všecky parametry na chlup stejný... NS je pouze  přeznačili kvůli odlišení audio speciálu a nedostatku čísel v řadě LM (v případě že se opravdu budou lišit bude to podobnej případ jako OPA132 a 134) , páč pro singly a quad byly čísla již použitý pro jiný součástky ,budu mít oba typy, tak je schválně porovnám a dám vědět smile je možný že to tříděj a LME teoreticky mohou v něčem bejt o fous lepčí.. zdražili je ze 3USD na 5USD tak možná to s tím souvisí ,ale určo by se tím pochlubili v datasheetech ..proto tomu osobně moc nevěřim.

Není co dodávat...

Re: Test operačních zesilovačů

No nediv se, že je zdražili, když mají teď  najednou takový odbyt smile