Re: Test operačních zesilovačů

Zdravím. Můžu znát Váš názor na výměnu operáků v onkyo tx-nr616? Jsou tam mrchy od JRC 4580, váhám mezi lme49720 a LM6172. Myslíte že to tu rychlost pokouše? Nerad bych to sk.... . Díky za odpověď.

(upravil Dohnalik 3. 5. 2013 19:23)

Re: Test operačních zesilovačů

LME49720.
Mimochodem ty NJM zase tak špatný nejsou. Pro většinu aplikací dostačující.

(upravil pjena 3. 5. 2013 20:33)

Re: Test operačních zesilovačů

Díky za odpověď. Měl sem o deset let starší sestřičku tx-sr600e, v té byly ty samý operáky a výměna za lme49720 to hodně probudila. Bohužel při přepínání programů televize to zavrzalo a tak sem se v tom vrtal..... Teď v tom novým je to krásně přístupný. Snad se to povede. Jo, u farnella maj dva tipy http://cz.farnell.com/jsp/search/browse … stid=85527
Tak kterej? podotýkám že cenový rozdíl je 2/3

Re: Test operačních zesilovačů

Podle DS je jedinej rozdíl v pb free u toho levnějšího, jinak stejný.

Re: Test operačních zesilovačů

Stačí ten nejlevnější.

(upravil pjena 30. 5. 2013 11:50)

Re: Test operačních zesilovačů

O5 zdravice. Tak jsem tam dal lme49720, první dojem byl že k žádné změně nedošlo, jak se to ohřívalo a rozehrávalo bylo to lepší a lepší. Jediný co bych teď chtěl zlepšit je preciznost na výškách. Objednal sem ty lm6172. Váš názor??? Aby bylo jasný do čeho to příde:
http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-nr616-76093.html
http://www.dexon.cz/clanky/konstrukce-p … -01-8.html

Re: Test operačních zesilovačů

Doufám, že máš osciloskop, aby jsi změřil jestli to kmitá. Ty operáky jsou extrémně rychlé a do takové pozice se moc nehodí. LME mi přijdou na výškách v pohodě, pokud jsou u tebe výšky špatný, spíš bych hledal chybu v samotném receiveru, to taky není žádný zázrak.

Re: Test operačních zesilovačů

Můj názor je, že do toho AVR nemá smysl vrtat, tím spíš vzhledem k bednám co k tomu máš. Každopádně převodníky v tom AVR to zabijou, většinou stačí to co tam dal výrobce.

Re: Test operačních zesilovačů

Tak už tam hrajou - 4x lm6172 a 1x lme49720. Výšky jsou krásný, čistý, bez eqw. Jedinej problém byl v rezistorech v napájecí cestě, smd to nedaly a odešel u toho i jeden operák - low pass pro wofer. Vyměnil jsem odpory za výkonnější, vrátil jednu 49720 - myslím že se tam hodí, že jsou dole lepší než 6172. Majitelům onkyí doporučuju. Co víte o výměně krystalů?

Re: Test operačních zesilovačů

už měl někdo zkusit nové  LME49990 a  LME49880?

Re: Test operačních zesilovačů

mám zvukovku prodigy 7.1 a zkusil jsem opamp AD823  a nic moc:( zvuk neslaný nemastný a při vyšší hlasitosti - v klidu - byl slyšet šum vyměnil jsem za OPA2134
a daleko lepší vykreslení sterea čistčí výšky a když jsem na zesíku dal hlasitost na max tak téměř(99%) nešumněl- obrovské zlepšení  oproti  AD823 - možná jsem narazil na zmetek - nevim -

Re: Test operačních zesilovačů

dakto skúsenosti s LME49860 a LM4562 ?

Web

Re: Test operačních zesilovačů

LM4562 máš to samý jak LME49720.

Re: Test operačních zesilovačů

49860 tu mám pár kousků na test, bude to něco jako 4562/49720 předpokládám podle DS smile

Re: Test operačních zesilovačů

tak doŠli sample, 3 a 3, treba potuniť 4560(preamp + riaa) a M5218(eq) v zosíku. i keď ma asi drbne keď sa pokúsim prepočítať korekcie a fyzio na belocha...

Web

Re: Test operačních zesilovačů

Do čeho to máš ? Nějaký hodnoty pro tuning tu mám smile

(upravil mechanik 16. 11. 2013 20:43)

Re: Test operačních zesilovačů

Tak rozmýšlam čo vybrať do predzosilovača, ked som žiaden nemal tak to bolo bez dilemy... big_smile

Na plošnom spoji mám za OZ diamond buffer s prúdovým zdrojom, celá je to v spätnej väzbe, zisk len 2 teda 6db, pre to že viac nepotrebujem, práve na opak stúpol by zbytočne šum. Mám tam na všetkých potrebných miestach bolkované napájanie aj ked s THT to nejde dobre ešte ked tam nemám len folievé wimy ale aj malé elyty paralelne...

Rád by som použil niečo lepšie ked už vo zvukovke mám LM6172. Zvažujem AD797, OPA637 momentálne tam mám LM6172, skúšal som tiež LM4562 ale ako píšem rád by som vyskúšal niečo lepšie.

Asi by som sa nemusel pýtať a mohol počkať na juliu ktorú mám na ceste. Počúvam cez asus xonar essence ST ale na meranie má asi dosť mizerné vstupy, skúsim to pokrížiť s juliou a essence ST bude slúžiť ako generátor... Skúšal som urobiť nejake merania s mojim generátorom sigenol a 25MHz osciloskopom. LM4562 boli uplne v pohode, LM6172 boli tiež super len bez vstupného filtru a pri obdlžniku 100kHz som už videl v jednej polvlne malý, nie príliš ostrý prekmit, no myslím že to neni nič vážne.

Konečne k veci. Podla toho čo čítam zistujem že dosť OZ má problem fungovať pri malom zisku čo je presne môj prípad. Napríklad OPA637 ktoré doma ešte nemám ale chcel som ich použiť. PMA píše že sú stabilné až od zisku 5. Zaujímalo by ma ako je to pri tých AD797? a tiež ako to vidíte pri tých LM6172 (tie budú asi OK ked sú do I-to-V), LM4562, mne sa to zdalo na osciloskope v poriadku...

zaujímal by ma hlavne názor OPAmp-a a dawsoo-a smile
dakujem

ked k tomu nikto nič nenapíše tak si počkám na zvukovku a OZ a potom príspevok zmažem a skúsim si to sám

Re: Test operačních zesilovačů

Len podotýkam, že čo sa operákov týka, Julia na ktorú čakáš, je osadená 10x4580... A čo sa týka nízkeho zisku, unity gain stable je aj NE5532...

(upravil mechanik 16. 11. 2013 21:16)

Re: Test operačních zesilovačů

no ale 5532 tam dávať fakt nebudem big_smile a že sú v julií 4580 ma velmi nezaujíma, meria dobre a na nič iné ju mať nebudem.

Tak on to nepíše len PMA ono je to v datasheete big_smile tak zdá sa že by som mohol použiť OPA627 ktorý by mal byť stabilný. No čítal som že 637 hrá lepšie, to tiež niekde písal PMA.

(upravil cestmir 16. 11. 2013 21:31)

Re: Test operačních zesilovačů

Ono ale aj ten preamp by možno bol "stabilný a meral dobre" aj s 20-centovým operákom... Len by to nebolo tak fancy, ako s 20-eurovým. Finalistu do preampu teda plánuješ vyberať meraním, alebo posluchom?

(inak ten prachobyčajný, vymieňačmi operákov zaznávaný 5532 si v testoch, čo robil posledne PMA myslím neviedol vôbec zle...)

Celkovo som voči opamp tuningu dosť skeptický, ak cheš dobré riešenie (skutočne lepšie než 5532), choď do diskrétneho prampu s nízkošumovými JFET-mi na vstupe - napr. na spôsob jfetového Dispre.