(upravil check 11. 5. 2008 17:52)

Téma: Hornflex - marketingová píčovina

Co to je? Jak to funguje? Jaké to má pro a proti? Já sem o tom nic rozumného nenašel.

Web

Re: Hornflex - marketingová píčovina

když se podíváš na obrázky z projektu, popřemýšlíš jak vypadá štěrbinový basreflex, a jak horna, tak ti to docinkne. Taky bych ale rád lsyšel nějaké podrobnosti, a jaké výhody to třeba oproti basreflexu ponese.

Re: Hornflex - marketingová píčovina

To bych aj ja rád vedel... Podla mňa je to len bedňa s veľkým bassreflexom...

Web

Re: Hornflex - marketingová píčovina

ne, není. má to dva průměry - ten menší na zadní stěně, a ten větší na výdechy.
hold to není sranda, jako s těma přetlakovejma basreflektorama...

(upravil check 13. 4. 2008 20:11)

Re: Hornflex - marketingová píčovina

Právěže podle toho projektu si myslím, že hornflex je stejná blbost jako ta ozvučnice do X nebo do jiného písmene. Ani nevím, která část ozvučnice se má chovat jako bassreflex, která jako horna a já nevím co ještě. Horna tam navíc být při těch rozměrech nemůže, tak možná někde nad 100hz, by se to tak mohlo chovat. Ani nevím, co je ještě ozvučnice a co už BR, když má takový objem. To zalomení by se mohlo projevit jako trojtý peak na impedančce, ale při tomhle průřezu těžko říct.
A vysvětlil bys mi, co má být ten výdech?

edit: nebo do W

Web

Re: Hornflex - marketingová píčovina

ozvučnice do X říkáš jo? big_smile
já bych řekl že se to má chovat jako basreflex, na který je aplikovaná horna smile totiž ty basy se v basreflexu udělají, k tomu ta "hornová" část není, ta bude k tomu aby se ten basreflex "využil nějak víc" . ale jen bloumám a tápu...
Výdech jsem myslel jako popis výstupu basreflexu - pomezí volného vzduchu a reprobedny, tam kde basreflex "vydechuje" vzduch...

Re: Hornflex - marketingová píčovina

Na Speakerplans je o tom článok http://www.speakerplans.com/forum/forum … ?TID=15716 . IMHO je to velký BR.

Re: Hornflex - marketingová píčovina

Ja si tedy nemyslim, ze je to nesmysl, a taky to primarne imho neni bassreflex - je to castecne horna a castecne TML - vyuziva scitani tlaku pred a za membranou diky delce toho zvukovodu.

Kazdopadne to asi funguje kdyz je to tak oblibene a vyrabi to i profi firmy...

Re: Hornflex - marketingová píčovina

myslel jsi tohle Drime? : "Anybody selling a stargate let me know cash waiting" big_smile

Re: Hornflex - marketingová píčovina

Kreš nééé:) Ale už je mi to jasné, je to scooflex.
Súhlasím s Hanzsom že to funguje čiastočne ako TML. Niekde v tom článku je aj simulácia v Hornrespe, a tvári sa to ako horn. Takže to bude s každého rožku trošku.

Re: Hornflex - marketingová píčovina

Na to , aby to fungovalo ako TML je to príliš krátke, na horn to zase nejako "neexpanduje" a rovnako je to krátke...

Re: Hornflex - marketingová píčovina

hornflex je zmiesanina kadecoho ale najviac to ma z basreflexu... V podstate je to basreflex ktory nije naladeny na jednu frekv ale na uzcite spektrum dane zmenou plochy otvoru (dalo by sa to nahradit zosikmenym BR tunelom), velky tunel ma za nasledok ze to nefuci a netlakuje, bas je vzdusnejsi, takisto to ziska trochu smerovost...

Re: Hornflex - marketingová píčovina

Akustická hmotnosť (= vzduch v porte) a austická podajnosť (= objem boxu) je tam len jedna, žiadne spektrum, takže aj rezonancia (minimum impedancie)je len jedna.
Je to čistý basreflex s výhodou veľkej plochy portu a tým malých strát prúdením (viskozitou vzduchu) pri vyšších akust. tlakoch.
O smerovosti pri dľžke vlny cca 5m a rozmere boxu 1m radšej ani neuvažujme, akust. dipol to nie je.

(upravil check 19. 4. 2008 14:02)

Re: Hornflex - marketingová píčovina

Takže shodneme se, že je hornflex marketingová píčovina? Já myslím, že ano.

Web

Re: Hornflex - marketingová píčovina

Já myslím že ne, ty demente. EM15Bass od Megatonu je hornflex a funguje výborně, dokonce bych řekl, že sama bedna je lepší, než reprák v ní použitej.

Web

(upravil check 19. 4. 2008 16:51)

Re: Hornflex - marketingová píčovina

No bylo to tady tejden, za tu dobu napsal příspěvek s argumenty akorát BV. Ostatní mají argumenty typu, nějak fungovat to musí, když se to prodává. To si myslím dnes už není bohužel pravda.
Mohl bys nám vysvětlit, jak hornflex funguje - která část je horna, která BR nebo ještě něco dalšího. Stačí třeba navést jenom na literaturu.

edit: S není v ráži, jenom sem u něj v přihrádce zmrdi a čuráci...

Web

Re: Hornflex - marketingová píčovina

sere mě už to že sinclair je zas v ráži,takže z toho asi moc nebude, ale jinak by to určitě rádo vědělo víc lidí. Tady jasně vidíte, jak jsme tupý hovada, a nevíme o tom ani hovno, a poplácáváme se po zádech jak jsme strašně dobrý. v hornflexu se toho dělá samozřejmě víc, a lidé si to chválí. nepřímý ukazovátko na výhodnost konstrukce je, že se tak stavěj i slušný suby, který nabízí i Prodenc.

Re: Hornflex - marketingová píčovina

EM15Bass je hornflex?

Re: Hornflex - marketingová píčovina

Neni hornflex něco podobnýho jako třeba Super Scooper? EM15Bass je normální šnek ne?

Re: Hornflex - marketingová píčovina

ne, superscoop je prakticky horna s tím že tomu vepředu čumí membrána. Hornflex má za membránou reproduktoru docela dost litrů místa.