Téma: vystupy z DVD playera

nazdar! chystam sa kupit si dake schopny nenarocny DVD player . problem je ten ze chcem domace kino a nemam avreceiver, len koncaky a repro takze potrebujem analogovy vystup. vsimol som si ze lacne neznackove dvd maju vzadu pekne 5 kusov cincov takze by nebol problem. ako to bude s kvalitou takychto veciciek co maju v sebe dekoder (asi na hovno,vsak)? radsej by som kupil nieco lepsie (max vsak 3-4000sk) a oni maju iba stereo vystup (2 cince). ked sa mylim tak ma prosim opravte. tak ako na tento problem? dik

Re: vystupy z DVD playera

Analogový audio out bývá dost často zvukový průjem. A to i u strojů, kde by se již dal očekávat aspoň průměrný zvuk...

Kdyby Ti stačil ten stereo analog out, měl bych poměrně starej ale pěknej SONY DV-NS405 s lehkým tuningem.

Web

Re: vystupy z DVD playera

stereo doma mam, dal som ho segre...a nyvyse mi doma stoja nevyuzite bedne. takze jedine kvalitnejsie riesenie je len v kombincii s av receiverom? hmmm,skoda. videl som to na sencoroch, oravach atd ale oni sa len tvaria ze su to dvd...

Re: vystupy z DVD playera

Mám dobrý zkušenosti s Denonem, řada DVD-17xx. Výstupy to má a se štěstim se do ceny vejdeš. Zvuk to má dobrej.

Re: vystupy z DVD playera

ten ma 5.1 analogovy vystup? idem guuuglit:) a to ma aky dekoder? vies?

Re: vystupy z DVD playera

Tak jsem se projistotu podíval a samozřejmě to nemá... Zmátlo mě hromada video výstupů, pardon.

Re: vystupy z DVD playera

Tak tak, multikanály jedině v digitálu...

Web

Re: vystupy z DVD playera

To jsi mě moc nepotěšil. Schválně jsem si kupoval DVD s dekodérem, abych nepotřeboval receiver.

Re: vystupy z DVD playera

Nevím ale píšou tam tohle:

    Virtual Surround • Dolby Digital (Digital out only) • DTS (Digital out only)

Web

Re: vystupy z DVD playera

takze kvalitne jedine z receiverom a cez optiku, alebo nekvalitne so sencorom:( a bez receivera.
ono tie lacne sracky ziaden dekoder podla mna nemaju, do zadnych pustaju frekvencne orezane stereo, do centra zmiesaju stereo, zvyraznia dialogy...a tak. 10000 funkcii za 1000 korun,no nekup to:)

Re: vystupy z DVD playera

Opamp: Má to i analogové výstupy 5+1, u centru a zadků se dá nastavit delay a zařadit horní propust na 100Hz. Koukám, že už u nás není v prodeji. To je děs, jak ta elektronika stárne!

(upravil jajik 18. 4. 2008 15:34)

Re: vystupy z DVD playera

Podívej na toto:
http://www.orava.info/fkh/default.asp?c … tiid=23108

recenze:
http://www.orava.info/fkh/img.asp?attid=596

Některé DVD přehrávače z Oravy dokonce umí dekódovat zvuk ve formátu DTS 5.1, ale zdá se mi, že zjistit, které z nich to doopravdy jsou, se z informací na jejich stránkách dost obtížně zjišťuje.

Mám doma model DVD-504, který DTS do 5.1 analogu umí dekódovat, což hodnotím jako velké plus a celkově jsem s ním spokojen.
Orava není sice žádná extra značka, ale děti honí přehrávač poměrně často a šlape bez problémů už přes 3 roky.