Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » osciloskop zlobí

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

(upravil wwsly 10. 4. 2008 14:44)

Téma: osciloskop zlobí

Zdravím všechny, chci se zeptat zda někdo může poradit kde by mohl být problém, že osciloskop zobrazuje invertovaný signál? Jedná se o BM556

Web

Re: osciloskop zlobí

Zmáčknutý tlačítko na inverzi? smile

Web

Re: osciloskop zlobí

práve že ne, dělá to u obou kanálů součastně a pořád a inverze je jen na A

Web

Re: osciloskop zlobí

já jsem to myslel tak, jestli je to tlačítko OK smile

Web

Re: osciloskop zlobí

jako že by to bylo trvale zapojený na invert? to ne, když to dělá u obou.....

Web

(upravil wwsly 10. 4. 2008 15:01)

Re: osciloskop zlobí

no právě se rozmýšlím zda takovej osci koupit či ne? je to velká vada?jinak je prej OK

Web

Re: osciloskop zlobí

No doufám že si majitel správně prohlédl popisky na panelu tohoto mocného stroje smile Taky je dost možné že je zaplý LF nebo HF filtr.... pak to za určitých podmínek synchronizuje na spodní hranu.... pokud stačí pootočit levlem a synchro jede normálně je to tenhle případ. Nebál bych se toho... je to detail.

(upravil wwsly 11. 4. 2008 18:21)

Re: osciloskop zlobí

no to já nevím jak dalece tomu majitel rozumí, protože mi tvrdil další zajmavé věci...

Tady je fotka toho oscu, moc to sice neřekne ale jak sem se zadíval na to stínítko tak se mi začalo zdát že něco není v poho.
viz http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … e6e2811311

Web

Re: osciloskop zlobí

Pokud dobře vidím, tak se ke kraji obrazovky ohýbá obraz. Čím to může být způsobeno? Je to divný.

Re: osciloskop zlobí

on je to signál z generátoru v pc, možná je to tím. tenhle kousek už by měl být na cestě ke mě ale nevím zda sem neudělal blbost

Web

Re: osciloskop zlobí

Nevíte tedy někdo jestli to může být tím že je to signál z pc????

Web

Re: osciloskop zlobí

Co myslíš... Může se periodickýmu signálu měnit perioda tak, že je obraz na jedný straně stínítka ohnutej, aniž by se srala synchronizace?

Web

Re: osciloskop zlobí

2 Opamp: Pošlu vám pár fotek, třeba z toho poznáte něco víc

Web

Re: osciloskop zlobí

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … 6a8ce35966

Web

Re: osciloskop zlobí

Tak to je děs běs, ta "sinusovka"...

Web

Re: osciloskop zlobí

ja mam zase problem na mojom BM550 naladit frekvenciu vyssiu ako 100k...ukazuje mi len zeleny pas a mam problem naladit samostatnu sinusovku

Web

(upravil wwsly 22. 4. 2008 15:25)

Re: osciloskop zlobí

no tam se to pokud vím přepíná na nějak na vf,ladil sem to minulý týden,ale upřímě řečeno nevím jak to bylo.


2 opamp: jo ta sinusovka leze s nabíjčky na telefon. nevím jestli by takový průběh mohl být v síti či ne. jinak nevím zda to vzít či ne....

Web

Re: osciloskop zlobí

jj,prepina sa to,ale velmi to nepomaha

Web

Re: osciloskop zlobí

TAK TO NEVÍM. JINAK NEMÁTE NĚJAKY OSCI K PRODEJI:?

Web

Re: osciloskop zlobí

Ta BM556 potřebuje nejspíš jen dostavit... zkontrolovat zdroje...no chce to ho dát do cajku smile pravděpodobně i astig je rozhozen.

right13: to je podivný 100kHz to nic neni, tento osc má šlapat do 25MHz, ale 550 bych nechtěl... má hrozně velký šum ve vertikálech a proto tak humusný obraz.

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » osciloskop zlobí

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£