Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výměna kondů ve výhybce

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Výměna kondů ve výhybce

Mám Tesla ARS 944, se zvukem jsem celkem spokojený, ale kámoš mi radil, ať vyměním kondenzátory ve výhybce, že tyhle už jsou po 30 letech suché.

Má to smysl? Které vlastnosti tím zlepším? Krabicové kondy by měly být v pohodě, ne?

Re: Výměna kondů ve výhybce

Krabice ee! Maj malý ESR, velký svodový proudy a taky maj po čase padlou kapacitu...
Normálně MKT svitky z ES Ostrava.

Já je mám taky a kondy jsem zatim neměnil.

Asi se těch budeček nechceš zbavit, co? big_smile

Re: Výměna kondů ve výhybce

Frank: Dyť už jedny máš smile
Tak až se mi bude chtít, tak je někdy zkusím vyměnit v jedné bedně a porovnám rozdíl s druhou a poreferuju.

Re: Výměna kondů ve výhybce

Takhle to asi nepoznáš... Ale zkus to smile

Jedny mám, ale nejsou v 100% stavu.

Re: Výměna kondů ve výhybce

Nemáš náhodou nějaké schéma s hodnotama kondů?
Jedno jsem našel, ale je v tom zmatek jak cyp a je to nečitelné.

Re: Výměna kondů ve výhybce

Doma jsem to měl snad napsaný...

Stáhni si minulý spam-fórum a hledej. Bavil jsem se tam o tom s Leošem.

Re: Výměna kondů ve výhybce

jeslti budeš měnit kondy tak tam dej Benic z Prodance to je to nejlepší co tam můžeš dát

Re: Výměna kondů ve výhybce

Na co??? Nejlepší jsou stejně Mundorfy.

Re: Výměna kondů ve výhybce

zdravim vas ..mam tesly ARS 944 jedna bedna ma všetko povodne aj kondiky skratka všetko a druha nehra basak a vysky a stredy su strašne utlmene ako keby som stišil  zosilovač ...kondiky sa vymeneli a nepomohlo...ked sa repro zapoja bez vyhybky tak hraju super ...kde može byť chyba?

Re: Výměna kondů ve výhybce

a když přehodíš pravou a levou bednu na výstupu zesu,hraje potichu pořád ta samá?
všechny repra máš se správnou polaritou na správném místě?
To je těžko takhle ,jdi po kablech,jestli je všechno dobře zapojene,propípni jeslti nejsou odpory ..nebo nevím co poradit takhle z hlavy..

Re: Výměna kondů ve výhybce

To som sice neskušal ale skusal som tie repro bez vyhybky na tom istom kanalu zes.a hrali bez problemob ...som viacmenej zaciatocnik v tychto veciach ...repro som pozeral vsetko je zapojene alo ma byt k reproduktprom som sa dostal nahodou a boli v celkom zlom stave obidva basaky boli odpalene tie uz som zohnal ...no len boh vie co este je "odpalene"

(upravil bizzon83 1. 12. 2014 18:10)

Re: Výměna kondů ve výhybce

Zdravím. Nechci zakládat nové vlákno tak se trochu přiživím tady.
Měl bych dotaz ohledně výhybky z reprosoustavy ONKYO. Chtěl bych vyměnit bipoláry za svitky. Nejdřív sem hodím fotky výhybky.
https://lh5.googleusercontent.com/-4t29 … 100639.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-5IrrJjAE2YQ/VHybnzkF76I/AAAAAAAABTs/hsPD2D43faM/w438-h570-no/v%C3%BDhybka.BMP
Ty mezery jsou cívky.
A teď k otázkám.
K čemu jsou ty svitky 100n paralelně k 5,6uF a 15uF? Jsou tam až tak důležité. Je 100n už tak rozhodůjící hodnota?
Pomůžu si výměnou bipoláru za svitky?

Dík všem za reakce.

Re: Výměna kondů ve výhybce

U basáku můžeš nechat původní C (bipolár). Snad jen přeměřit kapacitu, ale není to kritické... V RC nemusí být "špičkové" kondíky, protože
ten R snižuje "jakost" LC obvodu a tím i "maskuje mírné nedostatky" C.

U výškové sekce jsou svitky lepší. Ty 100nF pak už nejsou nutné.  Maximálně na doplnění kapacity, pokud by třeba 5,6u měl toleranci do mínusu...

Re: Výměna kondů ve výhybce

Díky za objasněni. Podívám se po těch kondech. Ten u basáku proměřím a uvidím.

Re: Výměna kondů ve výhybce

Ten bipolár už bych dal taky, to je pár kaček.

Re: Výměna kondů ve výhybce

Jo. Asi ho vyměnim taky.
Měřil jsem kapacity a tady jou výsledky
5,6uF první 8,03uF a druhý 7,3uF
10uF první 10,92uF druhý 10,88uF
15uF první 16,32uF druhý 17,17uF

Co teď objednat? Hodnoty uvedené na kondech, nebo nejbližší hodnoty které jsem naměřil? Doma mám 6,8uF tak objednám ještě těch 5,6uF a poslechově se rozhodnu. Těch 10 nechám asi tak jak je a 15 nevím. Podívam jaké hodnoty jsou poblíž.

Dík za rady.

Re: Výměna kondů ve výhybce

Zdravím.
Kondenzátory dorazily.
Naměřil jsem tyto hodnoty,
5,6uF    -     5,65uF a 5,39uF
10uF     -    9,65uF a 10,41uF
15uF     -   14,35uF a 14,49uF

Jsou to 5% MKT kondíky takže všechny jsou v toleranci.

Chtěl bych se zeptat jestli-
1. Osadit ty 5,6uF nebo 6,8uF, když na původních 5,6uF  jsem naměřil 8uF a 7,3uF?
2. Ponechat 100n paralelně k 5,6uF nebo 6,8uF?
3. Ponechat 100n paralelně k 15uF?
4. Dát paralelně kondík 1uF k jednomu 10uF kondíku na kterým jsem naměřil 9,65uF?

Díky.

Foto kondíků: https://onedrive.live.com/redir?resid=F … hoto%2cjpg

Re: Výměna kondů ve výhybce

Bez měření s mikrofonem se nedá moc radit.  Dal bych případně 100nF (když už je máš a vejdou se tam) k těm s minus tolerancí (5,4u a 9,7u) a asi bych to víc neřešil smile   5% je zanedbatelných... a spíš se rozhodni dle poslechu jestli 5,6uF nebo 6,8uF.

Re: Výměna kondů ve výhybce

Dík. Ty 100n už tam byli. Jsou to nějaké kostky a ani jsem se nedíval na typ ani výrobce. Asi je dám pryč a budu laborovat s těma 5u6 a 6u8.

Čím vyšší výsledná kapacita těch kondenzátorů 5u6 a 15u bude znamenat že výškač pujde od nižších kmitočtů?

Re: Výměna kondů ve výhybce

Přesně tak...

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výměna kondů ve výhybce

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£