Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 102 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 100 101 102 103 104 ... 108 »»»

RSS

Příspěvky [2,021 až 2,040 z 2,159]

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kaed napsal:

Dovolil bych si několik poznámek: ty hranolky jsou nějaký větší, na třetí fotce je vidět "nebezpečná" mezera mezi hranolkem a šroubkem, co drží úhelník. Potom vychází poměrně blízko i horní - spodní kryt, asi by to chtělo z bezp. důvodů proužek pertinaxu mezi kryt a hranolek.
Určitě byly originální desky zelený? Co jsem viděl obrázky, tak je tam vyfocenej modul na bílé desce. Pěkná práce, a ještě na tom nějaká bude... Trafa jsou odkud?

Ano, jsou větší, mezera je již zvětšena, nafocení proběhlo před pár měsíci, kdy jsem to prvně poskládal dohromady.
Desky jsou od blízkého přítele Mistra, trafa jsou z Tronicu.
Jako první můj zesilovač jsem spokojen, vím, že by spousta věcí šlo udělat lépe, však chybama se člověk učí, btw za pájení jsem dostal od Mistra pojeb big_smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Když někde tuším průšvih, že by třeba v nějakým případě mohlo dojít ke zkratu (pád předmětu na kryt a podobný katastrofický scénáře a už to prostě nechci mechanicky předělávat, tak tam nalepím izolační fólii nebo kaptonovou pásku a je vyřešeno.
Naplácat na desku kalafunu, přepájet a vyčistit je to nejmenší...

(upravil mechanik 21. 12. 2017 1:04)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kaed napsal:

Já jsem spíš hodnotil ten 10mm tlustej panel pod výkoňákama, kterej je pravděpodobně sešroubovanej s chladičema, který mají základnu tlustou taky víc než 5mm, tam mi trochu uniká smysl.

Myslíš tie EXICONy volne položené na vrch predného panelu? Či výkonové tranzistory čo trčia z DPS?

Ak tranzistory v DPS tak chladič má základnu 17mm a je z jedného kusu bez nejakych spojov šroubami. V chladiči je vyfrézovaná drážka, možno to vyzerá ako 2 kusy materiálu ale niesú. Taký nezmysel by som nerobil... Drážka je tam z dôvodu aby išlo zapustiť kryty. Je to lepšie riešenie než šroubovanie dalšieho hranolčeku s odskokom.

Ak myslíš ten predný panel a volne položené EXICONy tak ten panel drží dva 800W toroidy cez mohutné šrouby ktoré sú prekryté dalším panelom ktorý tvorý ten výbežok. Ten tretí centimeter z vnútornej strany je len hranolček... Tiež sú o predný panel chytené tie mohutné chladiče a celkovo tú tažkú konštrukciu drží po kope. 10mm je relativne štandard na predné panely, má to aj MODU. Netvrdí že to nejde s tenším ale pre čo si neurobiť radosť masívnym panelom. Okrem toho ten 10mm hliník je dosť lacný. Drahé je hlavne opracovanie, nápisy, elox a tieto veci. Prípadne chladiče, aj keď aj tam tvorí podstatnú časť ceny ich opracovanie.

laco, keby som sa náhodou zbavoval jednej z krabíc tak sa ti ozvem.

(upravil kaed 21. 12. 2017 1:43)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Přední panel se mi dizajnově celkem líbí, působí to na mě trochu jako kamenej monument, ale ty chladiče na první pohled vypadají jak podložený 10mm deskou. Přední panel drží s chladičema pohromadě jenom přes ty hranolky, nebo je tam ještě něco, co není vidět? Na můj vkus trochu moc masivní, ale zase na druhou stranu, pokud se to dá použít i jako svářečka smile, tak ta masivnost odpovídá, když tam není žádnej jinej nosnej prvek. Je fakt, že takhle výkonej jsem stavěl jenom měnič 48V DC/230V AC, a tam mám všechno namontovaný na hliníkové desce, co je zrovna chladič, ale tak tlustá teda není, a to mají trafa dohromady skoro 8kW a rozměrově je to podobný s tím tvým zesilovačem, ale z pohledu nf techniky to jede ve třídě D v můstku, jinak to není řešitelný. A samozřejmě při plným výkonu aktivní chlazení. Bednu jsem samozřejmě získal ve sběrným dvoře, ale měnič se obvykle nedává do obýváku smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

mechanik napsal:

OK, nabudúce môžem ukázať krabicu DACu s USB vstupom, S/PDIF, TORX, analogovými vstupmi, R-2R reguláciou hlasitosti, mosfet buffermi, DO, OLED. Alebo sa na to vykašlať pre to že by nasledovala velká vlna kritiky? Jo jo, ten OLED je velký ako prasa, keď by tu niekto zistil že stál 43e asi by som bol ukamenovaný zaživa...

Tak tím se pochlub, modu krabic s vandal tlacitkem už jsme viděli dost smile

Web

(upravil mechanik 23. 12. 2017 19:16)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Až to dokončím tak sa pochválim fotkami, vidím to tak v lete. Je to čisto pre mna.

Vychádza to dosť draho, iba elektroniku odhadujem na 750e. Má to prepínanie vstupov s "ultra miniaturnymi" relé kde sa kvôli odstupom odpájam aj zem a všetko riadi velký SMT MCU. Tie mosfety tiež v bufferu akosi nechcú fungovať, má to velké THD... Dá to ešte dosť práce. Čo sa týka krabice tak zvažujem zase niečo trochu lepšie. Už som to načal v AutoCADe. Asi by som zvážil sietotlač a povrchovku pieskovaním. Časom by som rád dorobil bluetooth vstup s modulom ktorý má I2S výstup, pochopitelne to nebude práve low jitter high end. Tiež pasivnu RIAA s diskretnymi OZ postavených s SMD súčiastkami s SMD dual JFET "trimed" tranzistormi na vstupe. Tiež by ma lákal preamp vyvinutý čisto na sluchátka. Všetky moduly pôjdu cez relé a MCU si ich bude zapínať a vypínať podla potreby...

Rád by som proste urobil peknú plnú krabicu. Niečo tak trochu na spôsob audionet DNP   http://www.i-fidelity.net/uploads/pics/ … nen_01.jpg   ale ten toho dokáže ešte daleko viac.

Teraz ma čaká výroba týchto DPS aby som sa pohol dalej:

https://s20.postimg.cc/5sllo0m59/DPS2.png

3x symetrické stabilizované zdroje
3x nesymetrické stabilizované zdroje
2x symetrické nestabilizované zdroje
2x koncáky starej koncepcie s vylepšenou DPS
2x koncáky s novou topologiou
1x R-2R doska s relé
1x riadenie s MCU - R-2R, OLED, DO, iné funkcie - prvý pokus s THT
4x bipolarny buffer
2x mosfet buffer
1x strmý sietový filter
1x boucherotov člen big_smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Tisic modulu... to zas bude kabelovy hnizdo... lol

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Jojo, lepší je to udělat na papírovým kupráku jednostránce s milion drátovejma propojkama lol

(upravil mechanik 23. 12. 2017 19:18)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Buffery sú vymenitelné pre možnosť upgrade. Mám tam rovno 2 rôzne verzie na testovanie. Idú do hlavnej dosky s R-2R. Zdroje mávam vždy na doske zvlášť. Tých samostatných zdrojov je tam nutných dosť takže ich budem dávať na výšku... DAC a doska USB vstupu je na 4 vrstve takže musia byť zvlášť keď nechcem mať na 4 vrstve všetko. Časom môžem niečo z toho zlúčiť ale minimálne pri vývoji to nie je rozumné.

Okrem toho ani všetky tie DPS nebudú v jednej krabici. Sú tam aj iné projekty... Káblovačku mám vymyslenú velmi pekne smile Od začiatku je to navrhované pre určité rozmiestnenie v krabici takže to má konektory na správnych stranách. Dosť často tam budú ploché vodiče ako v PC tie "sivé".

(upravil zuki 23. 12. 2017 21:22)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Chci jen upozornit ->
U "strmého síťového filtru", aby se ti neopakovaly (za sebou) stejné hodnoty TL a C. Pak tam může být "díra" v útlumu, při nejhorším se to rozrezonuje na nějaké "společné" (tj. stejné) frekvenci. A nejspíš ( na potvoru) rovnou na pracovní frekvenci nejvíc rušícího měniče z okolí (s útlumem 0dB)... Takže nejmíň 3x jinou TL(jednu z nich) apod... Také tam nevidím nic na VHF-UHF pásmo... třeba něco jako:
http://www.produktinfo.conrad.com/daten … 203_1A.pdf

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

A jéje, honění duchů začíná a UHF už se třese strachy...

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Mě se u jednoho step down měniče podařilo to, že L a C vstupního filtru bylo v rezonanci na cca 3kHz, a díky tomu se celej systém na tomhle kmitočtu rozkmital - měnič na 90kHz pískal na 3kHz až hrůza. Pomohlo snížení jakkosti L paralelním odporem. To jsou chvíle, kdy horší je vlastně lepší. Po této zkušenosti si na takovej odpor paralelně k tlumivce nechávám na desce místo a už párkrát se to hodilo.
Síťový filtry používám ty, co jsou přímo v IEC13/14 zásuvce, pro většinu aplikací to na primáru stačí, zbytek až za usměrňovačem, pro malý proudy je zajímavý pozorovat, co se změní, když se k diodě přidá sériovej odpor cca 10 Ohm a paralelní kondenzátor přes tohle řádu 10nF. Rázem je toho spínacího (rozpínacího) bordelu mnohem míň.

(upravil mechanik 23. 12. 2017 22:18)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

zuki, to myslíš do sietového filtru? Mám tam common mode cievky... Jedna hned na vstupe, kondenzátor paralelne, kondenzátory na zem, dalšia cievka, varistor, znovu kondenzátor paralelne. Na malé veci používam talemy. Videl som to tak, aj s dobrými meraniami, ak je to zle, prerobím to. Dík za rady. Ono úprimne toto som nejako príliš neriešil. Filter je tam pre dobrý pocit, žiadne problémy s rušením pri dobre urobených zdrojoch nemám. Podstatné je ošetriť problémy okolo spínania diod v mostíku, to urobí dosť bordelu, na koncákoch je to poznať...

(upravil zuki 23. 12. 2017 23:37)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Ano, myslím přesně síťový filtr. Jak říká kaed - někdy je méně lépe a neplatí, že čím víc pruhů (třeba stejných LC bloků) , tím víc Adidas smile

A pro Hazys: asi si toho ještě moc neodrušil...  Klasické odrušovací cívky (common mode cievky) jsou do navrženy jen 30MHz ( nad to se uplatňuje značný vliv mezizávitové kapacity vinutí)... A běžné měniče dělají běžně bordel i v pásmu 30MHz-200MHz...
Třeba i takový mobil v blízkosti zarízení nebo CB (třeba i 600W/28MHz -> Hypertermie v blízké nemocnici) umí lecos "splašit"...

PS: k diodám v můstku - to je jasné, neodrušený můstek se dostane často i sám s vlastním rušením nad normu...
a common mode cievky: obrázky (grafy) bývají často značně "idealizované". Vliv mezizávitové kapacity způsobuje často snížení "útlumu" u velkých hodnot indukčností (10mH-33mH) a pak TL s menší L(0,22m-3,3mH) má kolem 10-30MHz lepší vlastnosti....

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Pokud je zdroj klasický, s trafem, a nedejbože se stíněním mezi vinutími v trafu, tak bych se toho rušení ze sítě tolik neděsil, pokud jsou L a N blízko u sebe (nejlépe kroucený) a je tam aspoň nějakej filtr na vstupu, tak to stínění udělá taky dost práce. Trafo s železným jádrem  je dolní propust, a hrozí pouze kapacitní vazby. Kuchal jsem teď nejakou TV techniku z 90-tých let, a moc se s takovejma věcma nezalamovali, jenom vstupní filtr v zásuvce, trafo bez stínící vrstvy, klasickej zdroj s LM 350. Ale vf části ve frézovanejch Al krabičkách. A to v jednom stojanu byly jak kmitočtový normály, tak modulátory i výkonový stupně.

(upravil Hazys 24. 12. 2017 3:52)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

zuki

No neke vole... Proč myslíš, že píšu, že UHF už se klepe strachy?

Kdybyste si taky pofiltrovali vstupy a výstupy signálů, a ty filtry dali hned ke vstupům drátů do krabice, abyste tam neměli půlmetrový antény v krabici před filtrama... ale já vim, zas jen blbej Hazys, kterej ví hovno, žejo...

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Hazys, ale tady nikdo nepíše o tom, že má problém s rušením. Šlo jen o rozvinutí debaty o síťovém filtru, který teprve použije mechanik. Myslíš, že všichni co tu píšou jsou tak blbí, že si neošetří i vstupy a výstupy?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Co kdyby ses podíval sám, že ve většině vašich zesilovacích výtvorů máte dovnitř krabice natažený od konektoru půl metru káblu a až pak nějaký filtr na desce - pardon, ale to není dobře a už vůbec ne na nějaké UHF, na které se tu někdo prsí.
Dokonce jsem tu už několikrát i četl, že ani tu krabici nemáte uzeměnou O_o

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Hazys - pokud to tak někdo má, jak píšeš, tak ať si to řeší. Ale mechanik to nemá ještě ani sestavené, tak nemůžeš vědět jak to bude v reálu vypadat.

Nebudeme se ale přehadovat ještě na štedrý den. Přeji všem a i tobě Hazys šťastné a veselé vánoce. Užívejte svátky klidu a já pro změnu zase jdu odpoledne do práce smile

(upravil reeb 9. 9. 2018 9:33)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Hazys napsal:

ve většině vašich zesilovacích výtvorů máte dovnitř krabice natažený od konektoru půl metru káblu a až pak nějaký filtr na desce

Jasně, ideální je sitový filtr v přívodce 230..

Druhá věc je, že z hlediska vf je většina audia špatně- cinche izolovanéod skříně atd.To je vf filtr na nf vstupu jen berlička ..

Web

Příspěvky [2,021 až 2,040 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 100 101 102 103 104 ... 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£