Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla Z710

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 45]

Re: Tesla Z710

Já vim, snažim se dostat z tebe co nejvíc big_smile

Web

Re: Tesla Z710

Kto chce prilis vela nebude mat nic.

Re: Tesla Z710

ahoj, dostal se ke mě tento zesilovač, chtěl jsem se zeptat, jestli se dá odstranit (minimalizovat) lupnutí v bednách při zapnutí (to ještě není tak hrozné) a hlavně při vypnutí.
dle sinclairovy rady jsem vyměnil potenciometry a chrastění je už v pohodě, výměnu IO udělám jen v případě, že půjde něco udělat i s tím lupáním, jinak ten zesil půjde zpátky na půdu...
díky

Re: Tesla Z710

Jen jestli to prásknutí nepochází ze samotného síťového spínače - v tom případě vem libovolný nefunkční PC zdroj a vykuchej z něj modré diskové keramické kondenzátory 4n7 nebo jaké tam budou a ty zkus připojit na kontakty síťového spínače.  Pokud to nepomůže, tak zkus z toho PC zdroje ještě kuchnout CFAC kondenzátor jaký tam najdeš-většinou od 0.22uF do 0.47uF/250V AC. No a tenhle kondenzátor připoj paralelně k primáru síťového trafa. Pozor, musí to být svitkový kondík na síťové střídavé napětí /CFAC/ nejméně 250V střídavých, většinou se vyskytují poblíž vstupních síťových filtračních tlumivek.

Já mockrát Z710A v rukách neměl, nelíbilo se mi to, blbě a málo to hrálo, ale na nějaké rány při zapínání a vypínání se nějak nepamatuju...on už může být i ten síťový isostat za ty roky opálený, tak jestli to třeba není tím.
Nebo sebou prásknou i membrány basáků, jakože by ty rány pocházely ze změn ss poměrů v koncových stupních? To se mi nějak nezdá...

Web

(upravil pakr 4. 9. 2010 23:22)

Re: Tesla Z710

Bohužel je pravdivá poslední varianta. Já to řešil tak, že jsem před zapnutím a před vypnutím zesilovač přepnul na sluchátka a na repráky až po cca 3 sekundách... takové hand-made zpožděné připojení repro. big_smile

Re: Tesla Z710

To lupnutí je podle mě způsobený těma korekčníma IO. U mojí Z710A jsem je vyřadil z cesty, dal jsem tam stereo poťák na Volume a nechal hrát jenom konec. Naráz zmizla většina šumu, a ty lupance taky... Bez korekcí se obejdu, stačí EQ v PC.

Web

Re: Tesla Z710

diky za napady. par pocitacovych zdroju na soucastky v dilne mam, tak z nich neco vhodneho vyberu. kdyz uz ho budu mit na stole, "opravim", co pujde v nejak rozumne mire realizovat... ikdyz ranu dela prave basova slozka, takze to asi bude ta posledni moznost. (mel jsem ted stejny zesil zapojeny, ale na jinych bednach a tam to nelupalo tak silne. ale to bylo urcite jen citlivosti reproduktoru) ja se toho zesilu planuju zbavit a na jeho misto dat neco s lampama, ale ted jsem rad alespon za nej.
jo, ta finta s prepinanim sluchatek je paradni, funguje to smile

zatim diky moc

Re: Tesla Z710

já ti nechci radit, ale asi bych se tohoto zesilu zbavil. Sám jsem ho měl a nenadchnul mě.

Web

(upravil Lord Bazzi 25. 5. 2011 14:10)

Re: Tesla Z710

Jak si to tady tak čtu,tak tenhle zesilovač se evidentně soudruhům asi nepovedl.Nicméně ještě nějaké další tipy na vylepšení tohoto stroje nemáte?Nemyslím tím nějaké radikální předělávání.Pouze odladění na maxikum tohoto provedení(výměna součástek za lepší výkonnější a podobně).Vpodstatě kvalita zvuku mi vyhovuje nejsem audiofil a mám to do garáže,ale trošičku výkonu navíc by neškodilo.V současnosti ho provozuju dost na hraně a párkrát už mi po delším hraní(víkendové chlastačky) nevydržely koncové KD 333/334.Tak jsem je přepájel a jelo se dál.Jinak hraju na 8ohmových bednách zn videoton cca ze stejné doby jako zesilovač jo a seřízený je podle http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/do … 10Asns.pdf Rovnou se přiznám elektronika není můj obor,ale když příjde na věc podle návodu sestrojím oživím,sestavím.Nějakou tu logickou souvislost najdu,takže bych prosil spíše ty jednodušší úpravy,i když ty potenciálně složitější mi můžete napsat taky a ty předám svému elektrikáři co se v tom vyzná trochu víc jak já a kdyžtak by je zrealizoval on... Díky moc

Re: Tesla Z710

má to mizerný trafíčko, chlazení konců a celkově ta koncepce je jakási ztísněná.  Toho moc nevymyslíš hele .

Web

Re: Tesla Z710

To, že Ti odešly koncáky ve zmíněném zesilovači je způsobeno mizerně řešeným řízením klidového proudu, jinak by neměly proč odejít, do koncového stupně 2x10W jsou akorát tak vhodné, nic silnějšího tam není potřeba. V každém případě je to celé dimenzované /trafo, chlazení atd./ na normální domácí provoz s občasnými špičkami, kdy se konce stačí dochladit, rozhodně ne na nějaké pařby.

Web

Re: Tesla Z710

Takže jestli to chápu správně,tak bez nějakého výraznějšího zásahu s tím neudělám nic...Doufal jsem že by šlo nahradil tu komplementární koncovou dvojici něčím výkonnějším a vylepšit chlazení,ale to by mi asi bylo houby platné,proto že to neuživí trafo...

Re: Tesla Z710

ano tak. Sežeň si TW 140. Ten se dá dobře modifikovat

Web

Re: Tesla Z710

Řekněme že jsem na to šel od lesa a pořídil http://www.hifi-wiki.de/index.php/Technics_SU-VZ320 Myslím že oproti Z710 tam asi bude nějakej posun v kvalitě...

Videotony D402E co mi stály v garáži si přestěhuju do pokojíčku a opravím a budu je krmit touhle mašinkou...Z710 šoupnu do skříně pro strýčka příhodu a už jen zbývá vyřešit co v garáži ale asi tam šupnu starou noname hifinu kterou mám...

Re: Tesla Z710

Řekněme , že moc od lesa ne , protože tam máš SVI - čko . cool To až odejde , nebudeš v lese ale spíše v p .... i . lol

Re: Tesla Z710

Předpokládám správně že ta SVI-ně je nějakej nesehnatelnej nenahraditelnej šváb? sad

Re: Tesla Z710

sehnatelnost a cena http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi … 0532518455

Re: Tesla Z710

Boha jeho,nepoučitelní jsou ti lidé.....pročpak jsou asi ty Technicsy jako jeté tak laciné,že ano? smile

Re: Tesla Z710

Je to ještě horší - SVI 3204 které tam skutečně je na E- bay za pouhých 34,- ale liber . Doporučuji 8 ohm zátěž a pouze lechtat .-:cool:

Re: Tesla Z710

Co takhle u té 710tky vyndat celou desku předzesilovače, tu nahradit jednostranym cuprextitem do něhož udělat nové přepínání vstupů a symetrické napájení pro upravené korekce RSD4132 a potenciometry přidělat na místa původních? Myslím že by to rozhodně zlepšit tento zesilovač mohlo. Co se týče šumu tak u mé 710tky šumí i koncový stupeň, dělá vám to taky?

Příspěvky [21 až 40 z 45]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla Z710

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£