Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla Z710

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 45]

Téma: Tesla Z710

Zdar chlapi. Vlastnim tento kusok s T710kou. Dal by sa nejako tuningovat? Výkon mi stací, ale chcel by som aby to nehucalo az tak. Strasny brum bez pripojenia vstupu. + by som rád prirobil nejaké oneskorenie zapnutia repro.
Dakujem za vsetky tipy. Pripadne ak by niekto potreboval hodim sem schemu

Re: Tesla Z710

Nejlepší tuning bude vyházet původní vnitřek a udělat celé znova. Nebo se na to vykašlat a sehnat nebo postavit něco lepšího protože tohle je fakt shit.

Re: Tesla Z710

Mne by to bolo k PC ideálne. Takéto názory nemám rád sad

Re: Tesla Z710

Koncové stupně ujdou, ale předek /korekce, balance, volume/ je značně podobný kritizované 820A, tj. s použitím šumících IO z NDR typu A273D a A274D.
Pokud nechceš nic měnit, tak zkus sehnat originály těchto obvodů s označením TCA730 a TCA740 a v každém případě to chce zcela nové potenciometry, nejlépe objednat v ES Ostrava. Pak to při otáčení přestane chrastit, praskat apod., šum se použitím originálů poněkud sníží. Klidový proud koncových tranzistorů je třeba nastavit na 25mA, jinak to dosti zkresluje. 
Jinak s tím nelze moc dělat, je to taková "tvrdá", ne příliš variabilní koncepce, které příliš velké změny neumožňuje. Už ve své době vzniku to byla zastaralá a blbá koncepce.
Nabízí se např. porovnání se zhruba stejně velkým, dokonce výškově ještě nižším zesilovačem UNITRA PW8010, který je celý řešen diskrétně s tranzistory, má víc, než dvojnásobný výkon, větší počet vstupů a značně lepší, na tu dobu přímo excelentní parametry a velmi slušný vzhled.
Ve srovnání s tímto polským zesilovačem je Z710A silný průjem z Bratislavy.

Web

(upravil Cripple 31. 3. 2008 23:29)

Re: Tesla Z710

Vďaka Sinclair. No tak toto ma nepotesilo. Ale beriem na vedomie a popozerám sa po tých veciach.
730ky som nasiel tu: http://thorn.inshop.sk/inshop/scripts/d … ;Level=482
740ky http://thorn.inshop.sk/inshop/scripts/d … ;Level=482 ale nemajú oznacenie TCA. Mrknem do obchodu

Re: Tesla Z710

Já se chci zeptat, zda- li má cenu tento zesil repasovat.
Má tu jeden kus Z710A s vadným předzesilem+ potíky sou v prdeli, vypínač je v prdeli. Tak sem přemejšlel, že bych využil jenom koncák uui

?

Web

Re: Tesla Z710

Využij krabici, možná trafo...

Web

(upravil voltik 1. 6. 2010 17:13)

Re: Tesla Z710

já už si objednal preventivně kondíky do toho koncáku - 5u, 500u a 1000u protože sem ho zkoušel zapojit samotnej bez přezesilu a hraje to "nemastně, neslaně". S předzesilem to hraje hrozně potichu.


A jak sem k zesilu přišel: Před 4 letama sem ho koupil na inzerát za 200 Kč. V tý době sem byl hodně blbej, cpal sem na něj 4Ohmový repro, vrtalo mi hlavou kde je chyba, že sou pořád v prdeli pojistky, takže sem místo pojistky dal kus drátu a co následovalo vám je jasný... big_smile
Tak sem včéra zesil vytáh ze skříně a napadlo mě nechat tam koncák a šoupnout tam ňákej novej předzesil

Web

(upravil right13 1. 6. 2010 19:52)

Re: Tesla Z710

narvi pred to MAX 5406 lol

http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/4849

Web

Re: Tesla Z710

von ten obvod umí i zapnout zesilovač když přijdu dóm a odemykam dveře, né ? big_smile

3,3 dolary více než přijatelná cena

Web

Re: Tesla Z710

jo, iba TSSOP 48 trošku sťažuje výrobu smile každopádne pri použití adaptéru (k dostaniu na ebayi) by to bolo viac než slušné

Web

Re: Tesla Z710

když tak přemejšlim, tak ten zesil asi prodam jelikož a poněvadž mam doma samý 4ohm bedny uui

Web

Re: Tesla Z710

první rozumný slovo v tomhle threadu smile

Web

Re: Tesla Z710

Vážený moderátore nepodceňuj mě yikes

Web

Re: Tesla Z710

peace smile

Web

Re: Tesla Z710

Co chces za tu Z710?

(upravil voltik 2. 6. 2010 19:11)

Re: Tesla Z710

to vůbec netušim
nemáš třeba DPS na nějaký DPAčko nebo tak ? big_smile

Ještě musim říct, že chybí knofl volume, přední panýlek je mírně poškrábanej- no zkrátka sem se k tomu choval jak dobytek smile

Zejtra pošlu fotky

Web

Re: Tesla Z710

DPAcko mam komplet, ale to Ti za tu Z710 urcite nedam. smile

(upravil voltik 2. 6. 2010 21:23)

Re: Tesla Z710

tak to je mi jasný big_smile

Proto sem chtěl třeba jen DPS a já bych si to dokompletoval smile



off topic:
Koukam na Aukro a co nevidim: Kondy TE925 2,2mF/ 63V za 9Kč/ks a tak sem je hned musel vzít big_smile
http://www.aukro.cz/item1066314931_kond … te925.html

Web

Re: Tesla Z710

No schvalne, skus pozriet co stoja len DPS na DPA www.aldax.cz

Příspěvky [1 až 20 z 45]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla Z710

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£