Téma: Priprava DTD pro nastrik

Nazdarec Tema dilna je docela pusta, tak bych mel dotaz. Jak pripravujete surovou DTD na nastrik? Primo barva na drevo asi nebude to nejlepsi, protoze by sly videt nerovnosti. Nebo jak osetrujete zfrezovane hrany? Jak sem sjel DTD frezkou tak to neni moc hladke. Pripominam ze bych to chtel striknout cernym lakem a pak bezbarvym na 3x a vylestit. Jen potrebuju podklad pripravit.

Web

Re: Priprava DTD pro nastrik

jj to me taky napadlo. ale ten plnic mi taky tak nejak divne chytl a nechtel schnout a vpil se do dtd.

Web

(upravil dokken 28. 3. 2008 19:24)

Re: Priprava DTD pro nastrik

No hlavně musíš bedny nalakovat nějakým nitrolakem nebo nitrobarvou,hodně naředěnou aby to dřevotříska natáhla do sebe,surová je děsně pórovitá.Po každým zaschnutí lehce přelíznout šmirglem a znova,nejmíň aspoň třikrát.Pak teprv máš vychozí povrch pro další kroky jako je plnič,nějaký tmel,podkladová barva ale třeba i samolepící tapeta.Tohle nepodceňuj.

Re: Priprava DTD pro nastrik

smile kup si laminovanou DTD, no ale na to zase potřebuješ nejlépe formátovací pilu...
Stejně by to bylo vyštípané! nejlepší řešení asi jak říká dokken. jinak surová DTD se takto povrchově nedokončuje, to spíše překližka.

Re: Priprava DTD pro nastrik

ja teda nevim,ja sem si bedny z DTD vytmelil,prebrousil tmel,pak sem to vzal trikrat zakladni barvou na drevo a pekne prebrousil smirglem,pak jedna vrstva barvy(strikanim),jemne prebrousit smirglem,druha vrstva barvy,zas prebrousit,ale este jemneji a pak uz jenom lesteni jemnouckym smirglem,ve finale vylesteni lestici pastou a vysledek je jak sklo...ale chte to,aby clovek nebyl prase a taky si s tim dal trochu praci...

Re: Priprava DTD pro nastrik

nosferatic
tím chceš jako zpochybnit co jsem napsal..chápu to dobře?

Re: Priprava DTD pro nastrik

To dokken:zpochybnovat te nechci vubec,jenom pisu,jak jsem to udelal ja...myslim,ze vysledek obou postupu bude ve finale totoznej...ja sem pri praci ani na nejakym lakem nepremejslel,proste sem na to hodil zakladovku a v pohode.

Re: Priprava DTD pro nastrik

no proto smile né,já bych fakt doporučoval to nechat nasáknout něčím hodně zředěným,to že to pije je poznat,úplně to mizí do těch slisovanejch pilin před očima.Povrch je pak daleko tvrdší.To samý se dá použít při lepení(u MDF to není až tak potřeba).Natřít lepený spoje disperzním bílým lepidlem,nechat ho vsáknout a pak teprve při druhý vrstvě to slepit k sobě.Je to metoda dvojího lepení.Není to z mý hlavy.

Re: Priprava DTD pro nastrik

zeptam se, proc DTD? Neni lepsi investovat o par desetikorun vic do MDF a vyhnout se problemum s pripravou rovneho povrchu? Nerozumim tomu sad

Re: Priprava DTD pro nastrik

Jasně MDFka je zhruba 3krát dražší,je to o prachách.Jen taková zajímavost,před časem jsem se tady v UK pohyboval na různých stavbách a nikde jsem neviděl něco dělat z normální DTD,naprosto všude se používá MDF takový nazelenalý barvy a do kontejnerů se vyhazujou obrovský odřezky různejch tlouštěk.Pro kutila ráj.

Re: Priprava DTD pro nastrik

no,on problem je spis v dostupnosti,DTD sezenes pomalu na kazdym rohu,ale napriklad na rakovnicku,kde bydlim ja,je MDF k nesehnani a jezdit pro to nekam daleko nema cenu,to si radsi poradim s nerovnym povrchem.jo,ale kdyz ma nekdo moznost vzit MDF,tak at ji bere vsema deseti.

to dokken:no,neco na tom bude s tim vsakovanim,specialne u toho lepeni to muze bejt docela dobrej figl.s tou drevotriskou nejspis taky,ale ja to zablemcal tou zakladovkou tak,ze by bylo stejne hovno poznat,jestli to pod tim mam nejak nalakovany a napusteny,nebo ne...ale to je muj konkretni pripad,kdyz se chce nekdo vyhnout zakladovce a chce to jenom striknout plnicem,tak myslim,ze to je dobrej napad s pouzitim nekolika vrstev zakladovky,ale nutnost lakovani myslim odpada

Re: Priprava DTD pro nastrik

Nosferatic, zrovna kreslim vykresy a jdu zitra rano do Drevospektra nechat si MDF narezat (300Kc/m2 tloustka 25mm - kdyz mluvis o tom Rakovnicku)

Re: Priprava DTD pro nastrik

a kdyz jsme u te ceny, OK, je tam rozdil... jake delate bedny? Kolik m2 materialu je potreba? Ja delam 1200x420x360 s vnitrnimi prickami a budu brat celou desku, to je material asi za 1500Kc. Kolim bude spotreba na regalovky? A cena za tmely a laky? Uz mlcim smile

Re: Priprava DTD pro nastrik

to jseš ty nebo jmenovec?
http://www.majerovi.com/richard/index.htm

Re: Priprava DTD pro nastrik

ja, proc?

Re: Priprava DTD pro nastrik

Protože se jmenuje taky Richard Majer

(upravil nosferatic 29. 3. 2008 1:01)

Re: Priprava DTD pro nastrik

pockej,pockej,ty ses z rakovnika?????ja se v drevospektru ptal o lonskejch prazdninach,jestli by meli MDF a koukali na me jak na blazna,tak to se teda hodne zmenily podminky,jak koukam...

btw.ja si vsechno rezu a delam sam,kupuju rovnou cely velky desky,2m*1,5m,nebo tak nejak..doma si to rozpizlam a sesmolim budky...na jeden par regalovek asi 30l mi staci jedna cela ta deska...no,ale jestli pochodis v drevospektru s MDF,tak asi prehodnotim svoji pristi strategii:o)

Re: Priprava DTD pro nastrik

Ano, jsem z Rakovnika a v jedne nejmenovane zdejsi fabrice se rika "speak with data". Takze nez reknes ze MDF neni, zeptej se, nebo obecne, ptej se... smile Masel jsem v okoli vice lidi, co by s tim nemeli problem mi to narezat a sehnat. A myslim, ze jinde to bude podobne. Hornbach a Obi to nevedou, ale copak nemate v okoli nekoho, kdo dela kuchyne, nebo nabytek? Ja se s bednou taky budu srat dlouho, protoze si chci udelat urcitou praci sam a mozna neutracet penize, ale tato debata o DTD je fakt divna sad

Re: Priprava DTD pro nastrik

OT:pak to smazu,ale ted me neco napadlo,daly by se budky o objemu cca 15l odlejt z epoxidovy pryskyrice?mam i vymysleny jak udelat formy a tak,ale zajimalo by me,jestli by to slo?steny silny cca 1.5cm.boky a predek by byl jeden kus,zadni deska by byl samostatnej dil,kterej by se k tomu zbytku pak pridelal.jde mi o to udelat pruhledny bedny,ale nedelat to z tech plexi desek...byl to jenom napad,tak me kdyztak vratte do reality.btw.nejvetsi problem by byl,cim tu formu vymaznout,aby od toho sel ten odlitek pak oddelit.

Re: Priprava DTD pro nastrik

Na napustenie DTD používam zriedené disperzné lepidlo.