Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Dexon Allegro 130

  Stránky: 1 2 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

1

Téma: Dexon Allegro 130

Zdravím pánové
Jsem tady nováček a rád bych domů pořídil něco rozumného na poslech muziky a semtam nějakého filmu.
Zatím mám doma 5.1 zařízení od Geniusu (SW HF 5.1 5000 - http://interlink.tsbohemia.cz/?cls=stoi … iid=52256) - oproti předchozím bedničkám a zvuku z televize to byl kvalitativní skok kupředu. Jenže po čase člověk příjde na to, že to není to pravé ořechové (hlavně poslech hudby není v porovnání se sluchátky zcela vpořádku)

Na netu jsem našel sloupová repra Dexon Allegro 130 (http://eshop.dexon.cz/popisy/k56.jpg) za rozumnou cenu 4300,- Na tyto repráky jsem četl v recenzích (www.dexon.cz) jen samou chválu  (jak jinak na stránkách výrobce) a mám pocit, že za podobný peníz se ani náhodou na podobné repráky nedostanu - ani kdybych to stavěl sám (nehledě na to, že by to byla moje první stavba s nejistými výsledky).

Mé dotazy
Mají podle Vás tato repra nějaké významné mínusy?
Čím by se to dalo živit? Nemáe nějaký typ na rozumný zesilovač za ještě rozumnější cenu?
Mohl bych to jako prozatimní řešení připojit místo FL,FR k těm géniusům SW HF 5.1? (jediné nebezpečí, které mně napadlo je to, že by ty alegra (6 ohm) měli nižší imped než původní bedničky - ale to se dá zjistit. Jasně, že by zesilovač od geniuse s alegrama nezacvičil, ale jde mi o to, aby to alespoň něco zahrálo než se objeví zesík )

Vím, že tento web je hlavně o DIY - což zrovna koupě Allegro 130 není, ale v tomto případě se bojím, že bych nic kvalitnějšího v podobné ceně nepostavil.
Díky za rady a názory

Web

2 ...editoval chyna.cz (13. 3. 2008 15:01)

Re: Dexon Allegro 130

kde si vzal tu cenu? já čtu 6450,-/pár jestli-že chceš kupovat už hotový tak bych spíš šáh po AQ či jiných-draších značkách
co třeba TVM?
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=1
za cca 4300,-/kus
ale všude ve spotřebce se dá čekat s nějakým ojebem. takže například výměna kabelů či kondenzátorů by tě pokud bych chtěl dosáhnout maximálně dobrýho výsledku neminula

jinak tu někdo kdo měl Allegro 70 byl.a zrovna nejvíc si na ně neztěžoval ale vyhybka nic moc,tlumení nejspíš žádné

jinak kdyby mě tlačili peníze tak bych do nich já osobně možná i šel..

Web

3

Re: Dexon Allegro 130

Cena je opravdu 4.300,- za pár (je to v jednom bazaru)..... a upřímně ....... je to tak maximum co jsem do toho teď ochoten investovat.

Dívej se na to z pohledu člověka, který doteďka poslouchal na Genius HF 5.1 smile , takže musím nejdřív naposlouchat něco lepšího, abych po půlroce zjistil, že to :
a) má nějaké chyby a je potřeba se v tom pohrabat, nebo to prodat a pořídit něco jinýho
b) hraje sqvěle a tímpádem do toho netřeba šťourat a na nějaký čas to vydrží

Moc toho naposlouchanýho nemám a tak se bojím, žebych nepoznal rozdíl mezi střední/levnou a vyšší/dražší variantou.
Podle mě si každej musí projít tím postupným vývojem (od horších ke kvalitnějším) aby byl schopnej rozeznat odlišnosti.

Můj dotaz je spíš o tom, jestli v daný cenový relaci (kolem 4000,- za pár) má cenu pořizovat něco jinýho
a jestli to jako nouzovku můžu píchnout na zesilovač od těch geniusů (za podmínek, že ty alegra nebudou mít nižsí impedanci než satelity od geniusu - a že to i tak bude hrát líp než ty původní chrastítka). Rozumné údaje od toho zesilovače bohužel nemám, ale mohl bych se pokusit to rozebrat a nafotit.

Web

4 ...editoval chyna.cz (13. 3. 2008 22:06)

Re: Dexon Allegro 130

o zesilovači v HT bylo řečeno a nafoceno už docela dost. když k těm allegro koupíš lepší zesík tak to bude na čas stačit. jako fakt nouzovka bych to píchnul radši k nějaký hifi věži pokud máš. jestli jsou ty allegra v bazaru tak je skus usmlouvat ještě na míň pokud to pude. jinak za ty prachy sou to hezký bedny-záměrně píšu bedny a né repro bedny ,jelikož sme neměl možnost je slYšet.
když už jsou v tom bazaru tak si je nech předvíst abys nekoupil odpálený bedny

Web

5

Re: Dexon Allegro 130

Myslím, že by to nemuselo být špatné (tedy vzhledem k ceně). Kdysi jsem ze stavebnic z Dexonu stavěl podobné sloupky a musím říct. že hrály celkem slušně. Těžko říct, jestli jsou ty Alegro 130 podobné i zvukem. Jesli jsou ve 100% stavu, tak si je asi ber.

Web

6

Re: Dexon Allegro 130

No, nechal bych si je poslat poštou - nákup přes internet, s tím že je v zákoně lhůta 14dní na vrácení peněz bez udání důvodu, ale píšou, že stav 100procentní a záruka 12 měsíců - tak snad v tomhle by nebyl problém.

Zatím tedy problém se zesilovačem .... doufam jsem, že to na těch genius HF (ne HT) alespoň rozjedu. No, popřemýšlím. Zesilovač teď určitě kupovat nebudu a na minivěž Thomson 2x10W RMS (http://www.thomsonlink.com/audio/CS186-398.html) co doma máme bych neměl odvahu to píchnout.

Web

7

Re: Dexon Allegro 130

výkon bude IMHO +- stejný
pořiď si alespoň bazarovej zesík,nebo si puč od kamaráda něco a vyzkoušej to do těch 14ti dnů, ať víš,jestli ti to někde nefučí,nedrhne cívka,nebo jiný věci

Web

8 ...editoval Kritik (14. 3. 2008 16:22)

Re: Dexon Allegro 130

Slyšel jsem je v dexonu a hrály celkem pěkně.

Web

9 ...editoval tomas-tnt (13. 3. 2008 20:02)

Re: Dexon Allegro 130

Takže mi to schvalujete smile
S tim zesíkem mě napadla jedna věc.
Vozím v kufru dvoukanál Carpower HPB 602 (http://www.ahifi.cz/zesilovace/carpower-hpb-602.html) 2x75W RMS do 4ohm.
To by bylo na prozkoušení ideální, ne? V parametrech Allegro 130 mají 80W RMS a jsou 6ohmové - takže je tím zesíkem nemůžu odpálit ani náhodou - mám pravdu?

Jo a teď sem proměřil satelity u těch Genius HF a ty sou 8ohm-ové.
Jak se dá zjistit reálný výkon zesilovače? Přes proud jdoucí skrz zátěž? Tady mi bude multimetr asi k hov..., ne?

Web

10

Re: Dexon Allegro 130

pokud zjistíš kolik de do toho švábu I a U a zjistíš typ toho švábu a najdeš k němu datašit tak to uvidíš na grafu,pokud ho výrobce uvede
jestli chceš vyzkoušet jen funkčnost tak to vyzkoušej venku u auta a netahej ten zesík domů. ušetři si práci,navíc čím bys ho hodlal napájet?

Web

11 ...editoval tomas-tnt (14. 3. 2008 19:10)

Re: Dexon Allegro 130

Chyna.cz : No šak jooo smile
Já sem ani neměl v plánu ten zesík vytahovat a brát si ho domů.
No a tím pádem mám vyřešené ozvučení auta. Alegra přikurtuju dozadu místo spolujezdců a bude vymalováno smile
(jen tak pro zajímavost. když mi došel první subwoofer, tak sem to i se zesilovačem zkoušel nejdřív doma - jako napájení sem měl klasickou 12V autobaterii (tušim že 55Ah) - jedna stará se mi ještě válí ve sklepě)

Zkusim teda rozebrat ty geniusy a nafotit to. S tim datasheetem by to bylo fajn, ale tak nějak vnitřně nevěřím, že to nebude  šváb "made by genius".
Neexistuje nějaká orientační metoda pomocí který by se dal odhadnout výkon, aniž bych rozebíral zesilovač? Z odběru by to zjistit nešlo? pojistka je tam tušim 2,5A (což je docela málo oproti zesilovači v autě, ale tam je zase jiný napětí).

Další nápad - Allegra podporují Bi-wiring, Bi-amping. Takže na geniusu můžu FL A RL zapojit na Levou bedýnku, a FR a RR zapojit na pravou bedýnku. Tím bych si měl výkonově pomoci, ne? (čistě teoreticky 15W rms na výškáč a dalších 15W rms na středobasy).

Jak je to tedy vůbec s výkonem a impedancí udávaných u Bi-wiring a Bi-amping zapojení?
Výrobce udává celkovou impedanci 6ohm. Tato hodnota platí při zapojení pouze jedněch svorek, nebo pro paralelní zapojení obou?
Při použití dvou zesilovačů na jeden sloupek (Bi-amp) by potom vycházela impedance jedněch svorek 12ohmů (vycházím z paralelního zapojení Rc=R1*R2/R1+R2=6ohm, kde R1=R2=12ohm.). Sem z toho taktrochujelen sad

více na http://www.f-sport.cz/hifinazory/stranky/biamping.php
http://img4.imgup.eu/sloupy_vnitrek.jpg
http://img3.imgup.eu/Bi-amp.jpg

Web

12

Re: Dexon Allegro 130

určitě ne, zadní repráky (RR, RL) jsou oproti předním fázově posunuté. Sežeň si k tomu zesík, dobrou TW40 koupíš bratru za 7 stováků...

13

Re: Dexon Allegro 130

pokud si u recieveru nastavíš nějaký efekt nebo jinou vzdálenost od posluchače tak by to měl posunout, pokud nastavíš aby šel signál z PC rovnou do beden bez různých úprav tudíž na direct tak by to mělo jít bz problémů použít.

Web

14 ...editoval tomas-tnt (15. 3. 2008 0:08)

Re: Dexon Allegro 130

Bubacek: Nejlevnější AV receiver sem našel kolem 5.000,- což už je docela dost, proto vymýšlím ptákoviny a pokouším se to zapojit na ty geniusy HF 5000. Zkusim a uvidim. Pokud by se objevil nějakej použitelnej stereo zesík pod 1.000,- tak bych to bral. Otázkou by bylo jak to pozapojovat, abych nemusel přepojovat vstupy když bych chtěl poslouchat hudbu, nebo filmy, atd...
Jinak...zapojení stereo bedniček na více kanál pomocí Bi-ampu (viz obrázek výše) by neměl být problém. Teda alespoň jsem četl, že by to neměl být problém. O fázovém posunu tam nebyla ani zmínka

Chyna : vůbec to teď na PC zapojený nebude (takže nějaký vrtání ve vstupním signálu nehrozí) a bude to určený na poslech hudby z minivěže (CD/audio,CD/mp3,USB/mp3) a na filmy (signál přes SCART z televize, popř z videa, nebo PC) - s tím si Genius bezproblémů poradil. Tím zapojením Bi-amp bych si pomohl. Škoda jen, že ten zesík v geniusech není kvalitnější (uvádějí THD 10procent) - jinak by to byla ideální základna.

S tou impedancí je vám to všem jasný?
Mě teda ne.
Pokud sem dobře pochopil ohmův zákon, tak na jednotlivých svorkách (horních, nebo spodních) bude 12 ohmů - to zesilovačí vadit nebude?

Web

15

Re: Dexon Allegro 130

nenapadlo tě, že můžeš mít klidně dva 4 ohmáky sériově(teoreticky 8 ohmů) ale vlastnostmi vyhybky jí dostaneš na 6ohmů?

Web

16 ...editoval tomas-tnt (15. 3. 2008 19:48)

Re: Dexon Allegro 130

chyna.cz : ale to jooo, to je klidně možný - pokud tu výhybku zapojím paralelně k těm dvěma sériovým reprákům.

Já nevim, jestli si rozumíme. Prodejce mi napsal, že celková impedance je 6ohm a je brána pro paralelní zapojení obou svorek (viz modré Rc). Pokud ale zapojím na vrchní svorky jeden výstup zesilovače a na spodní svorky druhý, tak budou pracovat do zátěže 12ti ohmů, ne? V tomhle nebude problém?

http://imgupload.cz/s1/UV81cTjIPb.jpg

Web

17

Re: Dexon Allegro 130

Kdepak. Bude to opět 6 ohmů. Jak jistě víš tak celkový signál je uvnitř výhybkopu rozdělený na jednotlivá pásma a tak výšková i basový sekce má 6 ohmů ale proptože každá v jiné části cignálu tak se impedance nesčítá ani se s ní nijak jinak nepracuje.

18 ...editoval tomas-tnt (16. 3. 2008 14:31)

Re: Dexon Allegro 130

No jo no. Díky thales - už sem to pochopil.
Zapoměl jsem na rozdíl mezi odporem a impedancí (impedance je vpodstatě vícerozměrný odpor na střídavém signálu).
Takže výhybka provádí určitou závislost impedance na frekvenci - tím pádem má sestava repráků a výhybek za určitých frekvencí jednotlivě různou impedanci, ale v "součtu" se to bude pořád držet oněch 6ti ohmů. Už sem doma... ale bolelo to sad

Web

19

Re: Dexon Allegro 130

kdy je budeš mít? potom hned nafoť!

Web

20

Re: Dexon Allegro 130

Chyna: Kolem středy by to mohlo být doma. Co bys rád za fotky? Nějaké detaily?
Jinak info od dexonu - ale fotky 130-tek jsou tam asi jen dvě
http://eshop.dexon.cz/popisy/k56.jpg
http://eshop.dexon.cz/popisy/k56.pdf
http://eshop.dexon.cz/popisy/08157.pdf
http://www.dexon.cz/profily.htm

Web

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Dexon Allegro 130

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£