Re: z ceho postavit bednu??

sádrokarton   - m2 za pade lol

Web

Re: z ceho postavit bednu??

laminat

Re: z ceho postavit bednu??

jenom ze do toho zasahnu mimo tohle tema...ten magnat kdyz hraje tak bez bedny to dela takovy divny prasknuti pri basech....ale to je ze neni v bedne ne??ten predtim mi to taky delal...;)

Re: z ceho postavit bednu??

Jojo, takovej ostrej hlasitej zvuk? To ti nejspíš former dosedá (naráží) na dno magnetu. Šikula...:-)

Re: z ceho postavit bednu??

Tak snad nebude tak zle... Spousta repraku kdyz se zkousi mimo bednu i v limitu vychylky dala pazvuky. Jednak to mohou byt privody, a druhak (nejcasteji) turbulence kolem priruby.

Re: z ceho postavit bednu??

Michale, delal jsi z toho nekdy neco? Muzes dat obrazky, dojmy atd?

Re: z ceho postavit bednu??

Byl jsem pritomen. Jinak s laminatem maji moje ruce nulovou zkusenost, oci uz vetsi, ale dela se s tim pekne - hlavne autohifi na tom stoji. Dojmy super. Kdyz to nekdo umi, tak se s stetcem, trochou latky a damskou puncochou, plnicem, brusnym papirem a povrchovkou daji delat genialni tvary. Ja sam se na to chystam uz nekolik let a v nejblizsi dobe se tomu nevyhnu.

Re: z ceho postavit bednu??

puncochou?

Re: z ceho postavit bednu??

Jo. Primarni tvar (takove ty sneci ulity, plynule prechody mezi ostrymi hranami a kulatymi objekty atd.) se nejlip delaji puncochou. Teprve potom, co ji vytvrdis pryskyrici nebo lakem, delas jednotlive vrstvy, ale uz nepotrebujes kopyta, zakladni tvar mas, jenom zvysujes pevnost poctem vrstev. Tam uz muzes davat klasicky sklolaminat, karbon, nebo ja nevim co vsecko se pouziva jako "latka". Klidne stare tricko, kdyz je to neco nenarocneho. smile

Re: z ceho postavit bednu??

no tak ale to je uplne novej reprak takze spis ta bedna;)

Re: z ceho postavit bednu??

myslim,ze s tim laminatem by bylo dobry sem hodit nejaky postrehy...sam se v lete chystam dodelat ty svoje designovky pomoci laminatu,ale vim o tom koukam kulovy i kdyz uz jsem s tim jeden par beden uspesne udelal...ta puncocha je pro me novinka...tak chlapi,jestli mate nejaky perlicky,popripade rady,myslim,ze by bylo hezky se s nama o ne podelit:o)

Re: z ceho postavit bednu??

Kluci, ono to autohifi ma i sve svetle stranky. smile

Kdyz odfiltrujete omacku tak zaklad te techniky je treba tady - neni to nic objevneho...
http://www.autotuning.cz/index.php?page … nek_id=105

Re: z ceho postavit bednu??

No,jestli to dobře vidím tak ta punčocha je jen prosycená,takže to je zásadní chyba.Chce to přidat trošku sekaného vlákna.Je-li to polyesterem tak do druhé vrstvy,epoxyd je trošku hustší,tam to jde i do první.Rozhodně lepší než následně řešit díry.

Re: z ceho postavit bednu??

No ale aby jsme tu nestavěli spoilery a křídla z laminátu a vrátili se k původnímu tématu,tak třeba slepené bloky překližky vypadají IMHO taky fantasticky.
http://www.audiocamp.net/data/review/10 … _332_1.jpg

Re: z ceho postavit bednu??

I tamto se hodilo. Já tak trochu plánuju dělat jedny budečky z laminátu...

Re: z ceho postavit bednu??

Laminát je dobrej leda tak na autohifi.Za léta co jsem prolejzal net jsem nenašel jedinou věc kloudnou z laminátu na dom.použití.Ok,dobrý pro nějaký patvary nebo vytvarování přechodu ale v home hifi DIY se pod tu 2,3,4mm vrstvu taky něco musí dát aby to jaksi nedrnčelo,takže hoši zpátky názem k MDFkám smile

Re: z ceho postavit bednu??

No počkat. Co udělat základ z MDF s fuj rohatym povrchem (samozřejmě myslim nějakej patvar) a přes to natáhnout laminát, aby to srovnal?

Re: z ceho postavit bednu??

Ale jo já se tomu nebráním,neříkám že to nejde,jen jsem tím chtěl poznamenat,že toho moc není na netu,je to pracný apod.Co se mě týče,jsem už starší týpek a už jsem vystřízlivěl z dob mýho mládí,kdy jsem každej den před usínáním vymyslel novej projekt.:-)

Re: z ceho postavit bednu??

no,ja treba jsem to myslel presne takhle...udelat si hrubou kostru z DTD,ovsem takovou,aby tloustkou a pevnosti odpovidala pouzitemu repru a az na to nejak dodelal ten finalni tvar tim laminatem...ovsem s dostatecnou zasobou latky a pryskyrice by se dala sesmolit i bedna tlusta treba 1 az dva centimetry,ne?nebo by v tom byl problem???

Re: z ceho postavit bednu??

ja jdu do 25mm MDF. Nic lepsiho jsem ted nevymyslel...