Téma: z ceho postavit bednu??

z ceho mam postavit bednu??neco levnejsiho nez dtd desek neni ??

Re: z ceho postavit bednu??

polystyren a starej nábytek smile

(upravil DeadMAN 11. 3. 2008 22:40)

Re: z ceho postavit bednu??

Pre Boha co chces stavat, ked aj DTD ti je draha? Ja som student, a toto http://audioweb.cz/vase-deadman1.htm som robil po mature. Radsej som nasetril a spravil nieco poriadne...

Skus kartonovu krabicu od telky... alebo od mikrovlnky... wink

Web

Re: z ceho postavit bednu??

A na jaké repro to chceš použít?

Re: z ceho postavit bednu??

Nejlevnější je asi ten starý nábytek. Jestli chceš, klidně si přijeď  wink  Něco tu mám.

Web

Re: z ceho postavit bednu??

Jo starý skříně, stoly a podobný nábytek... Máš to rovnou olaminovaný a když se ti to podaří dobře uříznout, máš povrchovku hotovou. Taky jsem takhle dělával.

Re: z ceho postavit bednu??

chchi to na basak,a kdyz nesezenu stary skrine atd. nesklo by to udelat jenom z drevenych desek??muj ded je truhlar takze by se neco urcite naslo....:)

(upravil onee 12. 3. 2008 10:03)

Re: z ceho postavit bednu??

Z masívem je dosť ťažká práca a ked sa to odflákne tak so ti v budúcnosti pokrúti a môžeš to akurát tak porezat na polienka do krbu.


Edit:

Keď je deda stolár nehovor že sa u neho nenájdu nejaké DTD alebo ešte lepšie MDF odrezky. V dnešnej dobe je málo stolárov čo robia z masívu.

Web

Re: z ceho postavit bednu??

nestraste... kolik skrini z masivu se vam pokroutilo? Pokud nemate doma vyslovene vlhko a material je dobre pripraveny, tak to nemuze udelat problem...
Chlapi, kdyz investujete cas a penize do projektu, to uz je vazne takovy problem koupit material za 200kc/m2 a mit poradny vysledek? Aby Vas to poslouchani pak bavilo a vysledek vnitrne uspokojoval...

Re: z ceho postavit bednu??

Richarde - masív predovšetkým praská - a to je hodne blbý.

Re: z ceho postavit bednu??

když to udělá ze spárovky jako tady tak je to ok
http://audioweb.cz/vase-jarous1.htm

Re: z ceho postavit bednu??

sparovka je dobra? v hornbachu mali vypredaj,asi 20sk stala tak 30*30cm 18mm hruba platna,tak na regalovky v pohode. a stary nabytok je tiez v pohode? rozobral som vsetko kvalitnejsie co susedia odlozili do pivnice,tak dosak mam dost.len niekde som cital ze to le blbost,ze to sa v dnesnej dobe uz nepouziva

Web

Re: z ceho postavit bednu??

Mengel, myslel jsem sparovku... ale obecne jsem nechal domu delat z masivu dvere, kuchynskou linku a vse je OK (zatim). A myslim ze prave dvirka kuchynske linky nas sporakem dostavaji docela slusne zabrat zmenami teplot, mnozstvim par atd... vse drzi, je stabilni, nepraska, nekrouti se. Reprobedny jsem osobne z masivu nedelal, ale nebranil bych se tomu ani trochu a peknou tresnovou sparovku si dovedu predstavit v kombinaci s karbonem smile
MDF je urcite lepsi a stabilnejsi na plose, ale v rezu to neni nic moc. Chtelo by to nejaka fakta a data, at tady nemlatime prazdnou slamu. (myslim to pozitivne, zadne srovnavani kdo ho ma delsiho... at se to ubira spravnym smerem. Stary nabytek a karton je nehodny tohoto fora smile

Re: z ceho postavit bednu??

Když se dřevo řádně výsuší a vyzraje, otazka třeba i desetiletí, a pak se začne teprv zpracovávat, tak si myslím, že problém by neměl být.
Samozřemně záleží na druhu dřeviny.

Re: z ceho postavit bednu??

TO LADA:
Starou teslu mas doma mozna ty....bude to na Magnat bull power sub 300  30cm,300watt,4ohm.....
Jinak bedna je vyresena bude z DTM deda je truhlar takze ma celkem hodne materialu kterej nepotrebuje...

Re: z ceho postavit bednu??

Ty moje bedny, co sem dal dokken do odkazu, se za ty dva roky ani nehly, je to perfektní čistá práce a ukázka toho, že když truhlář umí a použije správný materiál, tak se to dá ! Zvukově je bedna při téhle tloušťce materiálu na poklep mrtvá, tak že taky v pohodě.

Re: z ceho postavit bednu??

Tady je to normální strašit,aniž by měl kdo o tom jakoukoli páru,jeden napíše že to praská kroutí se to a tady se to vezme za dogma.

Re: z ceho postavit bednu??

Ono totiž hrozně záleží který prase s masívem pracuje.
Pokud je dřevo dobře vysušený, nejlépe přírodní cestou, tak se ani nehne. Ještě na škole sem dělal kámošovi bednu do zkušebny. Protože je truhlář tak je udělaná z masívu přirozeně vyschlého a krom otlučení není vidět žádný poškození. Nepopraskala ani se nezkroutila a to nebyla těch 15 let provozovaná v žádných ideálních podmínkách

(upravil Tom 13. 3. 2008 11:07)

Re: z ceho postavit bednu??

Jarouši, to jsem chtěl slyšet smile
Jinak - na Jaroušův projekt bylo použito dřevo který několik let leželo v hráni srovnaný pod střechou, pak několik týdnů v dílně, pak se to řezalo a zase chvíli schlo a teprve pak se z toho dělala spárovka. Nedávno jsem dělal s dubem ze sušičky, 4cm fošny a zastavovalo mi to 2,5kW cirkulárku jak se to kroutilo a svíralo.

Re: z ceho postavit bednu??

a jeste neco jineho krome kartonu, sparovky a MDF? Zkousel nekdo neco jineho? To tema je aktualni... diky