Téma: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

Už v jiném threadu se řešila podobná věc. V tomto threadu bych rád našel jednoznačnou odpověď na tuto otázku, která jistě zajímá hodně lidí....

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

Něco odešlo, nebo počítáš že se to vyplatí víc než koupit lepší kartu?

(upravil little 11. 5. 2007 9:19)

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

Nic neodešlo, jen jsem chtěl vyzkoušet, jestli se po výměně toho OZ nezlepší zvuk. Tahle výměna je (oproti koupi nové karty) v podstatě zadarmo a výsledek by mohl být velice dobrý... smile

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

trochu to pomůže. já to řešil tak, že jsem 4556A (výstup FRONT/SLUCHÁTKA) nechal být, a nahradil jsem 4558 pro zadní repra a ve foobaru jsem si přesměroval zvuk. to samý jde v kodekach ffdshow. nebo můžeš v ovladačích od Audigy nastavit stereo surround.

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

Heh, to jsem z toho jelen smile . Co jsi udělal s těma ostatníma výstupama? To si je odštípnul nebo co?

(upravil Johnyn 11. 5. 2007 11:57)

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

ne, nahradil sem jenom ten jeden, zbytek jsem nechal puvodni. poslouchal jsem tedy pres zadni vystup smile
proste vystup "REAR" hral o neco lip nez zbytek

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

Já jsem na celém PCB našel akorát 1 tenhle OZ, víc jich tam fakt neni... smile

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

mne ten OZ záhadne odyšiel,ja som pôvodne myslel že je to na line IN keď je to na tej strane a že bude zlý 4558,tak ak bude čas tam zajtra napájkujem 5532 ale mám tu len DIP 8,som zvedavý ako to tam dám lol

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

little: takže: pro každý pár reproduktorů je na výstupu jeden OZ
ten pro přední repra je ten 4556A ("high current"  - protože je i pro sluchátka).
pro ostatní (zadek, centr+sub, boční - u 7.1) jsou tam pravděpodobně 4558 (tedy u Audigy2 určitě)

BobiseK: DIP 8 na napájiš, mam tam taky OZ v tomhle pouzdru (je trošku větší, no.... smile   )

(upravil BobiseK 11. 5. 2007 20:18)

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

tak to dúfam,tiež dúfam že to potom aj pôjde smile) inak, koľko natlačí ten 5532AP do sluchátok ? merali ste to niekto? /mám 22ohm,len tak.."kdy by něco" smile

edit: zaujímavé... predtým mi hral jeden kanál aj to len chrčal,druhý slabučko chrčal v rytme hudby,po prepájkovaní OZ je na výstupe 7,9V ss,hmmm sad

(upravil opamp 11. 5. 2007 20:52)

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

NE5532 má specifikovanou min. zátěž 600 ohmů. Pravda, potichoučku utáhne i reprák tak, že je v tichý místnosti slabě slyšet, ale to není zrovna zvukový upgrade smile

Prostě na sluchátka je potřeba něco parnějšího. Slušný karty (třeba externí FW Terratec) mají pro sluchátka operák + komplementární dvojici tranzistorů v pouzdru TO-126 pro proudový posílení.

Přímou náhradu 4556 s lepšími parametry neznám...

A už dejte pokoj, omílá se to tu kolem dokola smile

No, kdo si věříte, zkuste tam nabastlit vynikající TPA6120A od Texasů... To je jedinej "operák" (ve skutečnosti to je current feedback zesík) ke kterýmu nemám námitky, pokud jde o zvuk.

Web

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

no já sem přímou náhradu za 4556 taky nenašel, proto to výše uvedené řešení.

OT: myslíte, že má cenu nahrazovat NJM4580 za AD8620, když to ve výsledku bude hrát "jen" přes Beymy? mam ty ADčka v šuplíku a láká mi je zkusit. a rvát je do Audigy, to je jak....

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

AD8620 jsem neslyšel. NJM4580 mám zvukově moc rád. Ono nezáleží jen na operáku ale taky na tom, co se po něm chce - za DA převodníkem to bejvá kámen úrazu. Právě poslouchám sestavu Terratec24FW (na konci NJM4580), výstupy spojený přes 2K2 odpory, za tím jeden SPV250, na výstupu paralelně spojený Shany (Al Seas) a je to paráda. Předtím jsem zkoušel CD přehrávač s OPA2604 na konci a bylo to k blití! Škoda že mám SPV jen jeden modul smile

Čili můj názor - vysrat se na to. Škoda času. Nebo - a to radši  - vyzkoušet a poreferovat smile Pomůžeš ostatním.

Web

(upravil dj-bobr 11. 5. 2007 23:20)

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

NE5532 v DIP8 umí do sluchátek zahrát dost uspokojivě. Do mých 32ohmových Technicsů umí docela zařvat smile , do 8ohmových DJ sluchátek spíš jen mluví, ale je to v pohodě. Můj první sluchátkový konec jsem postavil se dvěma NE5532 položenými na sebe (paralelně) a spokojenost maximální.
Edit: NE5532 z GM Praha.

Web

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

jasně že nezáleží jen na operáku. DA je tam AKM AK4358, zvukově taky spokojenost. prostě jen vyzkoušet. IMHO lepší bude pořádně odladit výhybku a pak teprve vrtat do zdroje zvuku.

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

No, to je možná rozumnej nápad. Tam je času a práce zapotřebí a výsledek zaručenej.

Web

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

Jestli můžu doporučit nějakej OZ, tak THS6062, nebo THS4042. Včera jsem si s nima hrál, je to celkem maso!

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

Vím o jednom high current Opampu LM6172 (50mA) ale bacha je rychlej jak průjem, takže to chce určo upravit kapacitu ve zpětný vazbě a blokovat přímo napájecí vývody keramikou 68-100n... a proudově je na tom slušně i AD826... taky (50mA) a není tak choulostivej... chci ozkoušet i LMH 6622 ten vypadá papírově velmi dobře SR=85V/uS nešumící ale jen nízkonapěťovej +-6V max takže jen omezeně použitelnej.... obecně ADSL opampy jsou kvalitní protože musí zaručit malé THD a IMD zkreslení což při DMT modulaci u frekvencí nad 1MHz není už žádná legrace...

Mates.:
Ty THSka jsem taky testil a zvukově i měřením jsem byl docela zklamanej (THS4032,4062 a pár dalších podobného střihu jako  např OPA2822 nebo AD8028) ostrý jak břitva a měřením jen průměr v audio zapojeních... v čem si je zkoušel? zajímá mě to páč jich doma ještě pár mám a škoda je nevyužít...

Není co dodávat...

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

Mám doma teď rozebranej mix AAcraaft 24-4-5, je komplet osázenej TL072 a JRC5532. Na šavlích jsou jen ty TLka, to na v stupu a na eq jsem vyměnil za OPA2134 a to poslední, který to tlačilo do sběrnic jsem vyměnil za to THSko, imho se to chová mnohem líp než s těma TLkama, což mě moc nepřekvapilo. Hlavně limitace na konci pásma je taková jaká by měla bejt. Předtim to jednoznačně trpělo na malou rychlost těch oz. A další věc, nelimituje to hned, ale má to malej náběh do lim. což je příjemný. Muziku jsem přes to ještě netlačil, jsem na to dost zvědavej. Jinak to THSko jsem zvolil kuli poměrně vysoký SR, Iq, taky protože to je V-NFB a snese +/-15V.

Re: Audigy-čím nahradit NJM 4556A?

Mates:
Jo to je dobrej nápad jako výstupáky by mohly bejt slušný a plynulejší limitaci maj kvůli menšímu gainu s otevřenou smyčkou NFB ty TL-ka jsou na tom hodně bídně při zátěži díky vnitřnímu zapojení = zkreslujou a maj nesouměrnou ošklivou limitaci,já je (ty THS) zkoušel na jiných pozicích jako I/U konverzi za Dacem kde jsem čekal, že se kladně projeví jejich rychlost SR a BW a odolnost na VF bordel....ale nesedělo jim moc invertující zapojení při konverzi proud napětí... měli vysoký THD proti jinejm kouskům.

Není co dodávat...