Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

(upravil little 7. 3. 2008 17:23)

Téma: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Na tuto otázku bych rád znal odpověď z jednoho prostého důvodu. Doma mám modul s LMkem 3886T který se chová dosti podivně. Po připojení na trafo je SS napětí na svorkách reproduktoru (testuju na nějakém starém ARE) rovno nule, po určité době (cca. 2 min.) se na svorkách objeví cca. 0,3V, začne se po desetinách zvyšovat až do té doby, než dosáhne cca. 1,1V-poté následuje to samé, co jsem již popsal. Vím, že se v nějakém threadu objevila informace o max. možném SS napětí, které by mělo být rovno několika desítkám mV...Zajímá mě to, protože testovací reproduktor nevykazuje žádné příznaky přismahnutí cívky-stále bez problémů hraje. Předem děkuji za odpovědi

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

No ja myslim, ze prumerny normalni zesilovac by se mel vejit do 50mV, max. 100mV ss na vystupu.

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Chová se to hodně podivně. Pajcovaný LMko?

Web

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

1,1V je dost, ale když to spočítám, tak při 3 ohmech to dělá 0,4W, což musí každý středobas vydržet a do vyšších pásem se to nedostane. Zdravé to ale není, někde problém bude.

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Děkuji za odpovědi! To, že něco není (resp. nebylo) v pořádku vím. Možná si ještě pamatujete, že jsem s nimi tenkrát měl nevyřešitelné problémy, avšak dnes jsem přece jenom moudřejší. Chci je konečně zabudovat do kastle a používat je jako plnohodnotný zesilovač. Vyměnil jsem tedy to pajcované LMko (trefa do černého opampe smile ) za originál, který mě stál něco přes 2 kila. SS napětí na výstupu je rovno nule-vstupní konektor již není tak extrémně přecitlivělý na rušení, LMko nehřeje... wink

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Holt, originál je originál... Ja mám TDA7294 asi originály a SS je 0,prd a fungujú už neviem koľko na kraji svojich možností... +-38V do 4ohm.

Web

(upravil sinclair 7. 3. 2008 21:38)

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Šulíni. A furt budou kupovat levný pajcy a furt. Hypermarketový syndrom-jak leží vedle sebe dvě másla, jedno za 29 a jedno za 39, automaticky se sahá po tom levnějším...:mad:

Web

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Ale no! Prečo to množné číslo? smile

Web

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Njn, já si prostě nedám říct a neuznám vlastní chybu dokud si nerozbiju držku o zeď. Lidi, na tom, co se nám mistr sinclair snaží sdělit, rozhodně něco je. Příště, až si budu zase kupovat nějaký IO či tranzistor tak jedině originál. Btw: Nemluvím jen tak do větru, už mám objednané 2SA1302 a 2SC3281 jejíž cena je oproti pajcovaným šmejdům více než dvojnásobná... wink

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Tobě instinkt neříká, že když je ten LR člen v doporučeným zapojení, tak že tam není jen tak?

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Doporučené zapojení. To je nádherné. Tak konečně se mam nad čim zamyslet.
Co doporučuješ iMartin. Jsem tak narcistní tak samolibný tak se prostě miluji  je ja\ se tak moc chci...   , že sem zapměl vo co šlo na začátku...   MyŠ na začátek  ... Jo střídavý na začátku    ....MNE to tu bavíííí

Web

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Elipso, neser smile

Little, za jistých specifických okolností LZE nahradit to LR drátem. Víš za jakých? A kde všichni berete tu informaci o mizerném DF LM3886?

Web

(upravil iMartin 8. 3. 2008 1:41)

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Elipso, nerozumim tomu co říkáš. Já nic nedoporučuju, já se ptám. Ptám se, protože chci vědět, do jaký hloubky Little přemejšlí o tom co dělá.

Opampe, za jakých okolností lze LR nahradit drátem?

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Když nebude pracovat do komplexní zátěže (složité reproduktorové výhybky). To znamená aktivně řešené soustavy, širokáče a suby. A pokud jsou připojené krátkým vedením.

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

O té komplexní zátěži jsem někde četl. To, že tam asi není jen tak pro parádu mě taky napadlo. Co se špatného DF tohoto IO týče, tak to jsem si mohl ověřit jednoduchými testy. STK vs. LM. Z Win ISD jsem generoval sinus frekvenci o 50Hz, změřil jsem na reprobedýnce (na jejím terminálu) stř. napětí, poté jsem dle návrhu zjistil, jaká impedance je v místě 50ti Hz, jednoduchým vzorcem jsem vypočítal, že do reprobedýnky pouštím cca. 5W. STKčko i LMko měli naprosto shodné podmínky. Při posuzování jsme se řídil "pohybem membrány". Zatímco u STKčka membrána ARN150-03 jen jemně pulzovala, u LMka jsem měl strach abych nepřekročil Xmax (=8mm p-p). Poté jsem (skoro) to samé testování opakoval na poněkud větších třípásmovách 40ti litrovkách JBL TLX6. Vzhledem k jejich citlivosti (92dB) to byl docela problém a musel postačit 1W. Rozdíly mezi STKčkem a LMkem se tentokrát ukázaly jako propastné, při hudbě byl tento rozdíl naprosto evidentní. Co se ještě toho RC článku týče, tipoval bych, že je tam kvůli tomu, aby zabránil případnému rozkmitání zesilovače. Pletu se snad?

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Až na jednu věc, šmejde. 2SA1302/2SC3281 se už více, jak deset let oficiálně nevyrábějí, čili to, co se chystáš koupit /za jakýkoliv peníze/ je zcela bezpečný pajc vyrobený a pouzdřený kdovíkým.
Vyrábí se POUZE MJL1302A/MJL3281A, tehdejší Motorola, dnes ONSemi totiž výrobu těchto dvou typů tranzistorů od Toshiby odkoupila.
Později z nich vznikly menší odvozeniny MJW a mutace MJL4302/MJL4281.

Web

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Omlouvám se, napsal jsem to špatně. Myslel jsem "náhrada za 2SC3281/2SA1302". wink

(upravil iMartin 8. 3. 2008 11:56)

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Cívka repráku je ale taky trochu komplexní, ne?

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Rozhodně ne takovým způsobem a v takových mantinelech, jako výhybka klasické např. třípásmovky.

Web

(upravil Boramyr 8. 3. 2008 12:30)

Re: Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Trochu dost, ale kapacitní složku má jen v úzkém pásmu. Navíc ortodoxní konstruktér může snadno z reproduktoru udělat prakticky reálnou zátěž.

Edit : Mrkněte na měření stereophile... jakou impedanční cháru mají bedny jako některé B&W či Wilson Audio. Proti takové divočině je reproduktor přihlouplej odpor smile

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaké je maximální bezpečné SS napětí na výstupu zesilovače?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£