Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 23 z 28)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

  Stránky: ««« 1 ... 21 22 23 24 25 ... 28 »»»

RSS

Příspěvky [441 až 460 z 543]

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

pěkná práce i provedení. Smím se optat, k čemu slouží druhý regulační prvek? (DBB control)

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Digital Bass Boost? lol

(upravil bastlecs 23. 10. 2013 14:16)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

BlackRider .... DT990 - 250Ω

kudlibabka .... 3 a 9 ??? big_smile

Hazys .... ne digital ale dynamic bass boost

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

3 a 6,popletl jsem to,ale stejne vidim ze to tam mas....staci ti vykon pro sluchatka 250R?na 62R AKG701 to bylo slaby,no na tichy poslech to stacilo...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Bohatě. Zkoušel jsem co to dá. Zkreslení rozhodně nastupuje až hodně za hranicí poškození sluchu. A to mají ty moje sluchátka dost malou účinnost. Betaron si k tomu koupil Senny HD650 (300Ω, 115dB) - to musí bejt masakr.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Jinak to předpokládám bude dost drahej špás, že? DBB snad ani není potřeba, 990ky maj hodně vytáhlý spodky (viz měření na headphone.com):
http://s7.postimg.cc/h5l5fph6j/graph_Compare.png

Web

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Ta boule na cca 130Hz s realitou celkem koresponduje, ale asi od 70Hz dolu to v reálu padá dost pod nulu. V tom ten graf trochu kecá.

Ten boost je naladěn asi takto:
http://www.imgbank.cz/images/2013/10/23/DBBBT.jpg

Všimni si toho mírného lavoru mezi 100-200Hz a zesílení na 40Hz. To je přesně to pravé, co 990kám u některých nahrávek sluší.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Úchvatné mechanické zpracování, gratuluji k precizní práci! Beru si z díla inspiraci yikes


Teď něco ke zvuku;
Jsem velmi rád a potěšen, že jsi Bastlecsi se zvukem tohoto flaškového sluchátkového zesilovače nadšen. Vždy, když jsem na foru psal drobné recenze ke zvuku mých sluchátkových zesilovačů, a to tranzistorových i elektronkových, nebyl jsem si jistý, zda-li je jasné širšímu plénu, co nastiňuji. Správný sluchátkový audiofil musí mít trvale ve výbavě více sluchátkových zesilovačů, aby mohl zodpovědně posuzovat. Nikoliv pouze jeden jediný a pak vypisovat květnaté chvalozpěvy. Vždyť záleží i na momentálním psychickém rozpoložení, na náladě pro tu kterou muziku, a tak není nepochopitelná občasná, nepravidelná obměna sestavy zvukového řetězce – sluchátkový zesilovač tranzistorový, elektronkový, či s integráčem. To se týká i sluchátek.
Pokud mohu ze svého dlouhodobého poslechu muziky přes sluchátkové zesilovače vyhodnotit své poznatky a vjemy – sluchátka s vyšší impedancí mají kultivovanější zvukový přednes, nežli sluchátka s nižší impedancí. V každém případě sluchátka s vyšší impedancí jsou vhodnější k elektronkovým sluchátkáčům z hlediska impedančního přizpůsobení.
Poslech hudby v kombinaci sluchátkového zesilovače 6P15P s DT-880, 600 Ohm je dle mého subjektivního hodnocení asi tak nejlepší, co jsem slyšel (v oblasti jazzu) smile


PS
Mirku, pokud se ti jeví signálový výstup z katody tohoto zesilovače slabý do tvých sluchátek, pak máš něco špatně…

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Milane,
nevim jestli jsem se dobre vyjadril,ale tenhle zesilovac stejne jako jine OTL konstrukce ktery jsem vyzkousel s AKG701 byly ponekud slaby na spodku...ted hraju na dalsi dva az tri ruzne sluchatkace s vystupnimi trafy od bobobroda a jsem spokojenej...prijde mi,ze OTL a AKG701 nejsou idealni kombinace...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Kto chce poriadny sluchatkac bez toho zeby mu chybal spodok, nech si postavi ECC88+6AS7.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Kudlibabko, vždyť se o tom všude píše, že OTL potřebuje vysokoimpedanční sluchátka. Min.200Ω. AKG K701 mají 62Ω, takže pro OTL jsou vyloženě nevhodná.
Navíc AKG K701 jsou chabrus na spodek už od narození:

http://best-amazon-headphone-reviews.com/wp-content/uploads/2011/10/AKG-K7013.png

Podle toho grafu jsou na tom dole ještě podstatně hůř než DT990. To musí hrát hrozně plechově.

(upravil kudlibabka 24. 10. 2013 8:09)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

2zdenoeddie:tenhle sluchatkac mam,ale pro AKG701 taky neni idealni...
https://lh5.googleusercontent.com/-sgl4 … C_8723.jpg

2bastlecs:ve spouste navodu jsem se docetl,ze je mozno pouzit i se sluchatky s nizsi impedanci,coz lze ale brzo to zacne kreslit...s temi AKG701 bez problemu zahraji lampovy sluchatkace s vystupnimi trafy...spodek je pak hutnej,vykon vic nez dostatecnej...

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

...sluchátka s vyšší impedancí mají kultivovanější zvukový přednes, nežli sluchátka s nižší impedancí.

Přijde mi to taky.

Od AKG K701 jsem očekával víc, mají celkem tenký, neplný zvuk a je to znát o to víc, pokud k nim není dostatečný zdroj signálu. Ono je to hlavně o tom, na čem člověk poslouchal delší dobu. Měl jsem asi 4 roky (pořád je mám) Sennheiser HD555 a ty jsou zvukově úplně jinde. Maj nižší impedanci (60Ω) a mírně potlačený frekvence směrem k výškám -> temnější, plný zvuk. Dokonce jsem udělal upgrade, viz link. Zvuk se o něco zlepšil na středech, ale na měření to ani nebylo znát. V nedávné době jsem si pořídil AKG K601 (120Ω) a jsem s nimi opravdu spokojen. Na adekvátním zesu to hraje dost příjemně, nic nechybí a ani není navíc.
http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=3591&graphID[]=563&scale=20

Bastlecs> Jestli souhlasí jejich měření pod 100 Hz nevím, ale v domácích podmínkách (bez dummy hlavy) to pořádně změřit nelze. Ale předpokládám, že měření dělají pořád stejným postupem a tak se dá aspoň dobře porovnávat mezi sebou.

Web

(upravil kudlibabka 24. 10. 2013 9:47)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

s tim tenkym a neplnym zvukem bych polemizoval....skutecne zalezi cim to clovek krmi...a co posloucha za muziku...od ty doby co mam sluchatkac s vystupaky jsem spokojenej...mam nekolik verzi,konec s 6P15P a krmim to ruznymi budici...vzdy s anodovou civkou,mymi poslednimi favority jsou EC8010,EF80 s lesklyma anodama a E180F.S kazdou to hraje trochu jinak...preju prijemny poslech na vasich oblibenych sestavach

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Hádejte co jsem dělal včera večer? Ano ... poslouchal jsem svůj novej lampáč. Příjde mi že to hraje čím dál tím líp. Ten DBB obvod je tam skoro zbytečnej, mám ho skoro pořád vypnutej. Ten lampáč hraje i ty nejnižší basy tak, že až na vyjímky nemám potřebu DBB zapínat. Ne že by těch basů bylo víc, ale např. oproti Dispre Jfet jsou jakoby čitelnější, příjemně podaný a skvěle si rozumí se zbytkem spektra. Jsem vůl že jsem se do těch lamp nepustil už dřív.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Uděláš nějaký měření ? Alespoň pozadí a spektrum při jednom kile..... Tvoje reakce na tohle zapojení mě tlačí abych to vyzkoušel taky smile

(upravil kudlibabka 24. 10. 2013 10:51)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

kluci zkuste jako budic E180F nebo EF80 s lesklyma anodama,pripadne EC8010  zapojeny s anodovou civkou misto anodovyho odporu...mňam...
2bastlecs:vidim ze si opravdu ten flaskac dokazes vychutnat...ono to skutecne neni jen o mereni....:-)

pri zvukovym porovnavani pouzivam treba tyhle nahravky:
http://ulozto.cz/xuxC5NPD/test-rar
heslo:kudlibabka

(upravil zdenoeddie 24. 10. 2013 10:57)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

kudlibabka: Krasne prevedenie!
AKG701 su na basy strasne chudobne, uvazoval som nad nimi ako nahradu za moje Senny, ale na rock/metal su totalne nepostacujuce.
Ale zato gitary tam zneju krasne! Najlepsie co som mal na usiach boli Senny HD800 a Hifiman HE-6, uvazoval som nad tymi 800 ale zatial stale ma cena odradza. HE-6 su o kapanek este lepsie, ale zato som sa s nimi citil ako v Mig-u, vahu maju znacnu.

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

DJ_Rix napsal:

..... Tvoje reakce na tohle zapojení mě tlačí abych to vyzkoušel taky smile

..a mně nikdo dříve nevěřil ? smile

(upravil kudlibabka 24. 10. 2013 11:07)

Re: Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Milane ja jo...:-)))) a vyplatilo se mi to...
zdeno diky za pochvalu,potesi to....

Příspěvky [441 až 460 z 543]

  Stránky: ««« 1 ... 21 22 23 24 25 ... 28 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač a RIAA korektor s flaškami

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£