Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

tak jsem se díval do dokumentace a k těmhle oválům prostě tyhle informace nejsou. helix je má u subwooferů, ale 2 pásma ani 3 pásma je uvedený nemaj.. takže mám asi smůlu sad

Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

ok ok, už to chci nějak dokopat..
našel jsem si nějakej relativně cenově i výkonnově v pohodě sub, koupil bych asi dva a dvě výhybky. takže poslední rada, o kterou bych chtěl poprosit je, jak mám správně vybrat výhybku.
ten sub je tohle http://www.levnealarmy.eu/autodoplnky-7 … -6510.html

tím pádem ovály jsou 35 - 22000 Hz, sub je 30-1000 Hz
tak bych chtěl výhybkou rozdělit signál na dva rozsahy.. jeden hodím na ten sub a druhý (středy + výšky) na ovály a mělo by to být v pohodě.
jenže když jsem se díval různě po netu, tak sem narazil akorát na 2 pásm. výhybku která dělí basy/výšky a pak 3 pásmo která dělí basy/středy/výšky. tak mi jako řešení připadá, že bych vzal tu 3 pásmo a holt spojil výstup střed + výšky a napojil na ovály,ale nezdá se mi to jako zrovna moc ideální řešení..
co si o tom myslíte? popř. pls. poraďte nějakou výhybku, která by řešila tento požadavek.
díky ;o)

Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

Pamatuj si tuhle poucku:

"Subwoofer pasivni vyhybkou delit nelze."
Neni to uplne presne, ale pro nase ucely to zcela postaci. Delit sub podle psaneho rozahu je nesmysl a kdybys rekl, ze pod tim bude sub, kazdy tady by ti rekl, abys ty budky udelal male. sub se bude delit nejvys kolem 120-150hz, spise pod stovkou.

Stejne bude subwoofer pohanen zesilovacem, a ten dozajista ma aktivni propusti, ne? Pokud ano, tak neresit a malym objemem za ovaly se ti tyto samy o nechtene basy (nechceme, aby sub hral to same jako ovaly, to je kontraproduktivni) orezou,p ripadne je mozne pred stredobas zaradit seriove bipolar 100uF.

Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

tak teď se přiznám že už sem z toho daněk big_smile když to vezmu uplně od začátku, tak mam tohle rádio:
http://www.jvc.cz/product.php?id=KD-G33 … tid=100035
a ty ovály viz první příspěvek.
nechci kupovat zesilovač ani sub, protože to na tohle auto nemá cenu.
sub bych koupil jedině proto, abych měl co nejčistější zvuk a aby nedocházelo ke zbytečný výchylce těch oválů jak jste mě tady varovali.
proto sem sháněl výkonnově co nejmenší sub a chtěl jsem jen nějak rozdělit ten signál, abych oválům sebral ty basy, aby nedocházelo k větší výchylce a zároveň tyhle basy pustit na sub. pokud to nejde jen výhybkou,ale je potřeba ještě zesilovač tak nevím, jestli není jednodušší se smířit s drobným zkreslením a holt nechat jen tak samotný ovály yikes/

Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

Slysels nekdy dobre udelanou sestavu s kvalitnim predkem, zadkem a subem a pak treba tutez bez subu? Ver, ze i z komponentu ktere jsi ukazal (helix) se da postavit system velmi dobry, kde sub pro normalni poslech netreba.

Sub zacina byt treba ve starsich autech na dalnici, nebo v otevrenem aute. Pokud jsi ten typ, co leta 200 se stazenou strechou, sub potrebujes nutne.

Z tech 12-15W co to radio ma se sub napajet neda. Dalo by se uvazovat o citlivem PA repru, ale stejne bys musel mit dva nebo pouzit jenom jeden kanal radia a je to jako jezdit na neplnohodnotne rezerve.

Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

pionýry uměj zmůstkovat zadní kanály smile

Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

joooooooo? smile

Web

Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

Crash: Nekdo to zkusil a neshorelo mu to? smile

Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

chyna: ten můj jo. Michal: to vyzkoušim na deltě co tu ještě mam big_smile

Re: Jak správně nadimenzovat Reprobednu???

Delta 12LF velmi dobře hraje v platě Felicie Combi. Je tam kupa litrů a se 100W to jede jednak hezky hluboko, jednak to při její citlivosti stačí na utržení hlav lidem sedícím vzadu smile

Web