Téma: Tannoy TA600

http://www.tannoy.com/Default.asp?Id=3803

Jsem líná kůže, nechce se mi googlovat, takže se ptám:

Bylo by tohle vhodné pro poslechovku "notebook - zesilovač - bedny 2x200W/8Ohm (ne-profi)" ?
Na bednách mám měniče od TVM, takže nepotřebuju žádnej zázrak. Jenom něco s malým THD dist. a jednotným ovládáním hlasitosti do 7000Kč, nic jinýho na tom NECHCI.

Web

Re: Tannoy TA600

Potřebuješ dobrej zes s velkym DF... I na ty naše tesly je potřeba dobrej zes, pak zahrajou.

(upravil Radim van Ousek 9. 5. 2007 18:05)

Re: Tannoy TA600

Velký DF, ikdyž jsou ty bedny closed?

EDIT: jakej je termínus pro DF v angličtině?
EDIT 2: damping factor. mám to

Web

Re: Tannoy TA600

Aspoň něco smile Prostě čim lepší je zes, tim lepší je Tesla. Já bych bral radši Teslu na DPA než Seas na LM.

(upravil Radim van Ousek 9. 5. 2007 18:22)

Re: Tannoy TA600

Tak milej Tannoy má 300:1/1kHz/8Ohm. Pro mě je to tatárium největšího kalibru. V takovej hodnotách se už nevyznám.

ARN 312 to v "closed" utlumí v pohodě, nebo ne?

Web

Re: Tannoy TA600

Kolik doprdele ten zes stojí?

Web

Re: Tannoy TA600

6200 Kč i s DPH smile

Web

Re: Tannoy TA600

Tak za ty prachy by možná byl lepší Behringer A500, ale pořád je to z bláta do louže

Re: Tannoy TA600

Tak už i Tannoy šli do prdele...

Web

Re: Tannoy TA600

Sinclair: Žeby je ovládla komerce?

Heleďte, tahle bych se asi k ničemu nedobabral. Jestli je DF u tohodle dostatečný, koupím ho a pak vám poreferuju.
Nebo jestli najdete jinej s takovejma parametrama, za podobnou cenu...

2x200W / 8Ohm
THD pod 0,07%
DF 300 a víc

Web

Re: Tannoy TA600

njn dneska jde všechno kvalitou jenom dolů...

Re: Tannoy TA600

Všichni jsou už v Mexiku, buenos días já taky du...

Re: Tannoy TA600

Za 6.200Kč i s DPH je to lež jako věž.

Web

Re: Tannoy TA600

Za pokus to stojí. Zítra vyrukuju na truhláře, ať mi už konečně dobastlí bedny. Bedny poladím (což bude trvat hodně dlouho) a koupím tuhle mrchu.

Web

(upravil sinclair 10. 5. 2007 2:07)

Re: Tannoy TA600

Tož si nech chutnat těch DF300:-)

Web

(upravil kurpelm 10. 5. 2007 7:22)

Re: Tannoy TA600

tam zabudli dať desatinnú čiarku, to je dobréééééé...

Web

Re: Tannoy TA600

Jo Radime, vyzkousej ho. Nevim jestli prispivajici do diskuze jej TESTOVALI nebo se pouze DOMNIVAJI ze ty parametry nemuze mit. Nemohl bych hodnotit neco, co jsem osobne nezkousel i kdybych mel v tom oboru superzkusenosti. Taky nerikam ze "tenhle komponent do PC nemuze mit ty parametry protoze neni drahy". Asi tak.

Re: Tannoy TA600

Tady jde spíš o to, že pokud někdo zná ceny komponent a řešení dané elektroniky, tak si z ceny daného výrobku (vzhledem k tomu, co obsahuje, jaké jsou marže prodejců, dealerů a logstiky) dokáže udělat obrázek z čeho a jak je to asi postaveno. A ani nálepka TANNOY na tom nic nezmění. Že dvojice 200W konců (zvlášť v komečním balení) musí mít patřičnou omáčku kolem sebe (ochrany atd).

Vysoká cenovka jakéhokoliv výrobku automaticky neznamená vysokou kvalitu. Ale naproti tomu cenovka staví naprosto jasnou laťku tomu, co je uvnitř, přes kterou se prostě ekonomicky nelze dostat.

Re: Tannoy TA600

Halen:
Kdyby to bylo podobné jako tenkrát s Opteronem 144. Procesor za pár šlupek, který se výkonem vyrovnal procesorům 10x dražším. Když si to pak vedení AMD uvědomilo, hned ho stáhlo z trhu.

Web

Re: Tannoy TA600

Halene, i kdybys chodil po hlavě a kormidloval ušima, tak uvnitř toho zesilovače, který stojí to, co stojí, nemůže být NIC, co by umožňovalo dosáhnout uváděných parametrů. Prostě nemůže. Smiř se s tím i přesto, že jsem jej osobně netestoval.
Je to pouze teoretická hodnota, naměřená možná na "tvrdém" výstupu koncového stupně. Která klesne na hodnoty kolem stovky i méně vlivem případné výstupní tlumivky, vnitřních spojů a výstupního konektoru.
Předpokládám také, že za tyhle peníze tam ve výstupech nemohou být slušná výkonová relé a pokud by tam ani ta tlumivka nebyla, je to tím tuplem zesilovač víš na co.
Není nutný to zrovna testovat. Stačí mít ty superzkušenosti s ekonomickými výrobky jiných značkových firem. Zděsil jsem se třeba z jednoho lacinějšího zesu logovaného JBL a děsím se dodnes z levnějších Yamah.

Web