Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 7)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Regulovatelný zdroj

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 131]

Re: Regulovatelný zdroj

Ale pochpil si mě na co jsem se ptal?

Re: Regulovatelný zdroj

ano,spojením výše popsaným, získáš společnou zem.jen doufám že je to na to co ses ptal!

Web

Re: Regulovatelný zdroj

Ano to sice získáš ale nato jsem se tak uplně neptal! ja jsem se ptal jestli takto udělanou zem jde spojit se zemí například frekvenčního generátoru nebo při připojení zesáku treba k nějakýmu zdroji frekvence který má taky nějakou zem! Tak jestli to nebud dělat nějakou neplechu!

Re: Regulovatelný zdroj

sorry že reagujem na tento zdroj
http://www.bastleni.eu/obsah/reg_zdroj.pdf

ale bol tu dotaz na symetriu, mam ho postaveny symetricky, a rozoberalo sa to tu
http://elektroworld.info/modules.php?na … p;start=45

Re: Regulovatelný zdroj

no postav co chceš.fungovat budou oba.

Web

Re: Regulovatelný zdroj

wwsly, to bolo pre koho?

Re: Regulovatelný zdroj

pro tebe

Web

(upravil dodik 22. 12. 2008 10:58)

Re: Regulovatelný zdroj

Ja ho už mam symetricky postaveny, akurat som pomenil všetky 3 tranzistory za vykonasky 1A a 2A a ten koncový za MJ15003/04, ale o velkej stabilite sa nedá hovoriť, ak má niekto doma pôvodné tesla tanzistory tak sa mu to oplati stavať, v podstate ho to vyjde zadarmo.Tie MJ stoja okolo 100sk, +filtracia+tam mam 35A mostik, tak to nebolo najzadarmo smile

Re: Regulovatelný zdroj

dodik ako to myslíš, o veľkej stabilite sa nedá hovoriť ?

(upravil dodik 22. 12. 2008 13:12)

Re: Regulovatelný zdroj

ak ho zaťažíš tak napätie klesá trochu viac, ale ak ho donastavíš je to v pohode

(upravil wwsly 22. 12. 2008 13:11)

Re: Regulovatelný zdroj

A jaký tam máš trafo? Při jakém odběru ti to dělá?
EDIT já sem postavil to co je nahoře a chodí to bez problému.

Web

Re: Regulovatelný zdroj

trafo bolo niake 24V 50W, ešte som nenašiel vhodné, aby som zdroj využil poobzriem sa po niakom 2x24V 200VA aspon

(upravil wwsly 22. 12. 2008 14:20)

Re: Regulovatelný zdroj

Dodíku, pokud ti po zatížení klesne napětí a po dorovnání je to v poho, tak je problém ve ZV.
EDIT ještě by mě zajmalo kolik taháš z toho 50W trafa?

Web

Re: Regulovatelný zdroj

wwsly, myslím, že ak to budič utiahne, tak by to malo byť v pohode, takto sa spájajú aj v zosíkoch

Re: Regulovatelný zdroj

budič by to měl utáhnout,ale jen nevím když na těch odporech bude různé napětí, jak bud fungovat proudová pojistka

Web

Re: Regulovatelný zdroj

Tak nech R6 i D7 jak jsou a tu paralelní dvojici (trojici, čtveřici... smile )s emitorovýma odporama dej čistě místo T2. Čili spojený báze na kolektor T7, spojený kolektory na emitor T7 a emitory spojený přes odpory na katodu D7. Pokud ty tranzistory budou aspoň trochu stejný, tak by ty emitotový odpory mohly stačit menší, třeba 0.1R.
Proudovej režim by mohl jít signalizovat nějakou ledkou v kolektoru T6...(nutno vyzkoušet)

Re: Regulovatelný zdroj

Danhard se na svetelektro vyjádřil, že ten zdroj je rychlokvaška a že má chyby. Jednou z nich je prý i zbytkový proud T2.
Může někdo poradit jak to ošetřit? Kreslím si k tomu novou desku, tak bych byl rád, aby to fungovalo spolehlivě.
Díky

Web

Re: Regulovatelný zdroj

wwsly proč všechno řešíš tak teoreticky, to postav a pokud to nebude chodit tak to doladíš...

Web

(upravil wwsly 14. 11. 2009 19:55)

Re: Regulovatelný zdroj

Já sem tento zdroj podle původní desky postavil a funguje dobře. Pokud vím o nějaké nectnosti před návrhem, tak si myslím, že je dobré ji akceptovat než něco potom dobastlovat, ne?

Web

Re: Regulovatelný zdroj

wwsly ak mi das tvoju E-mailovu adresu tak ti na nu poslem taky zdroj ze sa ti bude snivat ja ho mam postaveny uz 2 roky rozhranie: 0V-30V , 0A-5A kto ma zaujem poslem aj schemu a aj dps digitalnych VaA metrov a aj schemu a dps zdroju pre napajanie merakov a samozrejme samotny zdroj. Ja ho  mam spraveny dvojity. Moj E-mail: Thomass001@post.sk

Příspěvky [61 až 80 z 131]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Regulovatelný zdroj

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£