Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 7)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Regulovatelný zdroj

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 131]

Re: Regulovatelný zdroj

pojede to teda s 25VAC?

Web

Re: Regulovatelný zdroj

radši to trochu předimenzuj, takže kondík nejraši na 50V a jestli se bojíš aby to nevypálilo cesty vysokým proudem, tak je buď pocínuj a přelakuj nebo k nim přiletuj ještě měděný drát a průměru cca 1mm

Web

Re: Regulovatelný zdroj

ne jde mi o to zda to můžu napájet 25VAC

Web

Re: Regulovatelný zdroj

http://www.elektronika.kvalitne.cz/osta … 30V3A.html

Web

Re: Regulovatelný zdroj

A co jako? Proč sem dáváš píčoviny?

Web

Re: Regulovatelný zdroj

to neřeš.
jen by mě zajímalo kolik dá ten zdroj bez změny zapojení co si sem uploadoval?když mám trafo 125VA a 2x 26V

Web

Re: Regulovatelný zdroj

U takových konstrukcí se počítá s tím, že si to stavitel upraví podle potřeby. Pokud toho nejseš schopnej, tak si kup něco hotového. Ten zdroj je tak jednoduchý, že na něm není co zkazit.
To neumíš odečíst úbytek na grecu a minimální úbytek pro stabilizaci na výkonovém členu, abys odhadl, na kolik ti vyjde max. výstupní stabilizované napětí ???

Web

Re: Regulovatelný zdroj

jo ale jestli to můžu napájet z toho trafa,jestli to není moc pro ten zdroj v této konfiguraci

Web

Re: Regulovatelný zdroj

Jsi tatar?

Web

Re: Regulovatelný zdroj

ne

Web

(upravil sinclair 2. 7. 2008 14:58)

Re: Regulovatelný zdroj

Mamlasu.
26VAC x 1,414 = cca 37V naprázdno na filtračním kondu, tj. s ohledem na plusové kolísání sítě je nutné použít elyt na 50V. Po plném zatížení spadne napětí na elytu vlivem úbytků na vinutí a na grécu na cca 26-28V podle tvrdosti trafa.
Nutný nejmenší úbytek na regulačním členu /výkonovém tranzistoru/ pro účinnou stabilizaci je cca 3V.
To znamená, že nejvyšší nastavitelné JEŠTĚ STABILIZOVANÉ výstupní napětí bude 25V pro plný odběr proudu, který dovoluje transformátor.
Co ti na tom do píči není jasný???

Web

(upravil wwsly 18. 12. 2008 19:36)

Re: Regulovatelný zdroj

Mám otázečku k tomu zdroji co sem nahodil sinclaire. Zdroj sem už postavil, nutno bylo pouze vyměnit kond na výstupu za 1u, jinak to kmitalo na cca 500kHz. Ted bych,ale potřeboval zvýšit maximální proudový odběr /krom výměny TIPu/ z těch 2,5A na 4,5? Je třeba ještě něco přepočítat?Díky za reakce.

EDIT na swebu už to není. tak sem to uploadoval znovu
http://www.postimg.cc/aVKeIUS.jpg

Web

(upravil jean 18. 12. 2008 20:15)

Re: Regulovatelný zdroj

Pripojím sa k wwslymu, kmitania som sa bál, pretože ja by som tam chcel dať KD503, ktoré je ale nutné pripojiť cca 20cm káblami, asi 4mm2. Je nutné vyskúšať, či to pojde, alebo viete dať niekto instantnú radu how to? A tiež by ma zaujímalo, či je potrebné niečo meniť okrem výkonového trandu kvôli zvýšeniu v. prúdu na 4,5 A.
Edit: Že filtračný kund bude musieť byť väčší som pochopil aj sám smile

Re: Regulovatelný zdroj

Já to potřebuju pro 30V/4A. Jak píše autor tak maximum co z toho zle výtahnou v této podobě je 40V/2,5A. Což je dáno ztrátou T2. Zvýšit odebíraný proud by mohlo jít přidáním Tx paralerně k T2 nebo T2 vyměnit,ale musela by mít větší betu než ten TIP. Co dál změnit nevím a snad se nemýlím v tom co jsem napsal.

Web

Re: Regulovatelný zdroj

Myslím, že KD503 má väčšiu betu pri vysokých prúdoch ako 3055. Šak postavím  a uvidím, mne nakoniec stačí aj 1A, len som  kúpil toroid 230VA, tak som ho chcel využiť.

Re: Regulovatelný zdroj

4,5A je proud, který v tomto zapojení bez problému snese jakýkoliv tranzistor s Pc nad 150W, bezpečně to vydrží KD502-503 nebo MJ15003. Výstup kromě toho 100n blokněte ještě tantalem nebo nízkoimpedančním kondem kolem 47uF.

Web

(upravil wwsly 18. 12. 2008 22:35)

Re: Regulovatelný zdroj

Já sem ho bloknul 1uF/wima a oscilace jsou pryč. Pokud jsem to dobře pochopil,tak stačí dát na místo T2 jeden z výše jmenovaných a bez přepočítánání čehokoliv v obvodu z toho zle tahat aspon ty 4A? Ještě otázečka k regulaci napětí, jelikož regulace pouze P3 je velice hrubá, je jiná možnost než mu dát do série cca 1k poták? Známý říkal že by to šlo ještě jinak efektivněji, ale bohužel si nevzpomínám jak. Říkal něco o nadsazení.. ??

EDIT Lze v tomto zapojení nějak indikovat zkrat /překročení/ aktuálně nastaveného proudu?Tím myslím aby to fungovalo při proudové pojistce nastavené na jakoukoliv hodnotu v celém rozsahu.

Web

(upravil wwsly 21. 12. 2008 16:32)

Re: Regulovatelný zdroj

Lze zvýšit proudový odběr dle obrázku ? Nebo mohu připojit druhý tranzistor "na tvrdo" paralelně k tomu stavajícímu?
Jde o to, že bych mohl rozdělit odvod tepla na dva menší chladiče, které mám. A taky použít TIPy které mám a nemuset kupovat KD602-3 a mohl šetřit na aldax
http://www.postimg.cc/PqRMvJr.jpg

Web

Re: Regulovatelný zdroj

Chlapy měly bych takovou otazku! jelikož si už nutně potřebuju udělat nějakej novej zdroj kterej dá cca 3A a 35V.Chtěl jsem něco hlavně s regulací proudu a když jsem koukal na tohle schéma http://www.iboo.szm.sk/stabilizovany.htm tak je to celkem standartni zapojeni ktere snad vyšlo v modrem amaru někdy minulí týden(zkrádka pořád dokola) tohle má navíc ještě indikaci aktivace proudové pojistky. Zdroj potřebuju jako symetricky abych snim mohl napajet zesilovače! K mému dotazu. Když udělám zdroj jako 2 stejné zdroje a + spojim s - jak už se to zde řešilo lze spojit takto uměle udělanou zem se zemí zesilovače???  Nebo budu muset udělat zdroj jako čistě symetrický a zapojit na schématu  opačné trendy a zenerky dát opačně a kondy obrátit.

Ptám se aby to pak nědělalo nějakou neplechu když to připojím ke genrátoru nebo k nějakému jinému zařízení.

dík

(upravil wwsly 21. 12. 2008 20:02)

Re: Regulovatelný zdroj

spojíš na výstupu /dráty co vedou k výstupním svorkám/ - prvního a + druhého. taky to tak mám.

Web

Příspěvky [41 až 60 z 131]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Regulovatelný zdroj

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£