(upravil Petr Bureš 12. 5. 2007 13:27)

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

hmm...po zpřehodnocení bych to viděl na dva sateliy se středobasem v bassreflexu, subwoofer by se na kole špatně převážel. Pojedeme ve dvu a takhle si vezmeme každý jeden satelit na upravený nosič.
Co třeba něco takového http://audioweb.cz/vase-flekyn1.htm
nebo ta Delta 12LF + ATP 150
Cenově tak do 2000 repro na 1 bednu

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

A co krysa v kole?

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

teď jsem tě moc nepochopil, vysvětli mi to prosím

(upravil Petr Bureš 12. 5. 2007 16:17)

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

baterie vyjdou na 900-budu kupovat 3x 7,2Ah za 300, jeden už mám, na každém kole dva. Pro 20W to je mrtě, budeme odebírat tak 27W-budou se ještě napájet dva efektové procory, každý 9,6V 300mA. Na nabíjení postačí proud 1,4A 14,4V, takže zdroj proudu nebude muset být moc velký, ne?

(upravil kilomax 12. 5. 2007 16:30)

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Osobne by som zvolil riešenie:
BETA12  v 45L boxe. Je to zapojenie kde potrebuješ pred koncový zos. zaradiť aktívny filter 50Hz so zdvihom 12dB pri Q=1,93./ je to ako by si na viacpásmovom eqalizéri zdvihol pásmo 50Hz o 12 dB/. Ako vidíš v návrhu pri cca 20 W to výchylka repra zvláda v pohode. Ako HF by som zvolil 1" lacný Ti driver D210 od Selenia s hornou HM25-25. Vzhĺadom k príkonu boxu by ladenie výhybky mohlo pri strmosti 18dB ísť hodne pod 1500Hz, čo by sa prejavilo lepším, hlavne širším podaním spevov a HF. Vyžarovací uhol horny je 90  stupňov v horizonte, takže je možné, že Ti bude stačiť iba 1 box./doterajší problém s 10AGN alebo aj Delta 12LF + APT je najmä úzky vyžarovací uhol/. Box môžeš urobiť s 12mm preglejky vyztuženej rebrovaním.
Zosilňovač napr. TDA2040V 5-35V,napájanie 2x 12V/7,2A v sérii. Zosik umožňuje zapojenie do 4 ohm, takže je možne k boxu paralelne pripojiť ešte  jeden. Zosíky nie sú moja parketa, sú tu na fóre lepší radiči.
DELTA 12LF  , nemá pri tomto príkone praktický význam. Troška sa zlepšia basy ale od 200Hz vyhráva citlivosťou Beta 12, ktorá je navyše aj ľahšia a lacnejšia. Neviem aký štýl hudby hráte, ak nie sú veľké nároky na basy, je možné ísť s objemom boxu dole, alebo dokonca použiť Betu 10. Rozmery boxu v návrhu nie je nutné dodržať, je nutné len dodržať objem. Ak niečo nejasné rád pomôžem. Luboš

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Když jsou nároky na nízkej příkon, tak bych nehonil 12dB ekvalizérem...

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Nebuď tak stručný, prečo ?

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Když pude do zbytku těch 10W, tak na 50Hz budeš sosat.... hmm... 160W?

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

No keby tam pustil 50Hz z generátora signálu, + zdroj keby ráčil, možno, ale to Peter určite nechce.
Potom, keby bežný DJ na diskotéke zdvihol pri priemernom kW výkonu tie svoje obľúbené korekcie o 12 nebodaj až 24 dB ako je na pultoch bežné, tak v okamihu odstaví celý Temelín.

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

smile
4kilomax:díky za podrobnou radu, přesně tohle jsem potřeboval. smile Bedny postavím dle tvého návrhu s Beta 12,udělám dvě, aby to bylo stereo (dobré pro stereo efekty-chorus, ping-pong delay apod.) Jinak místo té výhybky bych použil 5 pásmový ekvalizér s nejnižším pásmem 50Hz, abych si to pak doladil dle ucha.

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

2 Petr: veľmi rád, podobný projekt som robil, takže sa rád podelím o skúsenosti. Existuje aj profesionálne riešenie POS 30W , ktorého črevá obsahujú podobný zosík + napájanie a  pri bežných akciách- konferencie to je schopné prevádzky 6-8hodín. Tou výhybkou, teda EQ bolo myslené len zlepšenie podania basov? Medzi BETU 12 a D210 je treba zaradiť pasívnu odladenú výhybku. Schéma je na svete.

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

jestli chceš aby to zahrálo i nějaký basy tak Betu tam nedávej a hoď tam Delta12LF

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Petr Bureš napsal:

teď jsem tě moc nepochopil, vysvětli mi to prosím

http://images.google.cz/images?q=rat%20 … amp;tab=wi

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

4kilomax:nebyl by nějaký link na obchod, kde prodávají ten driver a tu hornu? díky

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Oba produkty/ BETA12 aj D210Ti + HM25-25/ predávajú v CZ a SK: www.prodance.cz - over si dostupnost v e-shope. Druhým, dokonca výhradným predajcom oboch produktov, ktorý má oba produkty na sklade aj s výhybkou je moja firma. Ale to Ti už zrejme z preklikávania odkazov došlo. Sem tam ako sa tu menia fóra sa tu objavím. Teraz za to mohla najmä moja chrípka. Drvivá väčšina  diskutujúcich ma tu dávno pozná. Týmto všetkých pozdravujem a gratulujem k prístupu pri riešení tohoto problému.

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Zrovna D210 je na Prodace dlouhodobě nedostupná, snad je dostupná u DAN na slovensku.

(upravil sinclair 13. 5. 2007 10:06)

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

No vitaj Lubo! Je dobře, že jsi tady.
Lubo, ten pobúchaný DJ neodstaví sice Temelín, ale nažene si tím akorát konec do limitace /což jim bývá srdečně u prdele, to víme/, resp. zahltí limitér v koncovém basovém zesilovači tak, že si zkomprimuje dynamiku na basech v podstatě na nulu. Znáš to-dáš mu 500W konec, jede nadoraz. Dáš mu 1kW konec, jede na doraz, dáš mu 2kW konec, jede na doraz a navíc odstřeluje repráky atd..
Takže po zvednutí korekcí o 12dB/50Hz na mixpultu nestoupne výkon skoro šestnáctkrát, jak by to odpovídalo teoreticky, kdyby konec dával neomezený výkon, ale nestoupne skoro vůbec-proto se ten Temelín ještě drží:-)

Jinak řečeno: pokud by se v tom uvažovaném 20-30W zesilovači realizovala korekce +12dB na 50Hz, tak bys srazil průměrný střední výkon na zbytku basového pásma šestnáctkrát dolů /to znamená na nějaké dva watty/, aby se konec nedostal na těch 50Hz do limitace.
Navíc je korekce 50Hz kmitočtově hodně nezdravá i z toho důvodu, že indukované bručení z cívek kytarových snímačů i cívek mikrofonů má právě tento kmitočet a takovouto korekcí půjde značně zhoršit výsledný odstup celého zařízení.
Tohle není to pravé řešení.
Snad by byla schůdnější cesta BR bedna se záměrným, co největším hrbem na tomto kmitočtu, ale obávám se, že zrovna tenhle reprák to neumožní.

A Frankie...víš co.

Web

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Limitace zasraná!!!

Místo "budeš sosat" jsem měl napsat "bys chtěl sosat".

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Vďaka Sinclair,
samozrejme ten Temelín mal byť žart. K tomuto riešeniu ma nakopla vlastná skúsenosť s DELTOU 10, ktorá nechtiac vypadla pracovníkovi z rúk a zdeformoval sa koš. Koš sa narovnal, čo však s takým reprom? Napadlo mi osadiť ho do malého boxu, naladiť na 40Hz s EQ 40Hz/12dB a dodnes to používam k domácemu kinu ako subwoofer Neverili by ste koľko to má basov.
Samozrejme o naladení na 50Hz môžeme polemizovať. Dodnes nevieme čo bude Petr produkovať: hovorené slovo, spev, gitary, podklady s MP3??? Z toho vyplýva pravdepodobnosť výskytu frekvencíí blízkych 50Hz. Vo svojom živote som sa stretol iba raz z prípadom, kedy by mohlo dôjsť k javu ktorého sa obáva Frank.
Kolega zvukár zvučil medzinárodný festival  alternatívneho umenia- industry. Maestro, ktorý začal svoje vystúpenie tým, že si na hlave rozbil vajce, potom šmaril SM58 o zem, uchopil karbobrúsku a rozbehol sa k stojanu......zatiaľ čo jeho kolega recitoval verše do točiacej sa miešačky na betón. Títo umelci mali svoju
show silne podporenú zvukom pripomínajúcim oných 5OHz z generátora. Dúfam, že toto nie je Petrov prípad.

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

2 Sinclair: To co popisuješ,je přeně ten důvod proč nikomu nepůjčuju bedny ani zesilovač,někteří "Dýdžejové" nemájí absolutně žádnej cit a jsou hluchý jak polena smile

Web