Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

čo takto veterná elektráreň? asi nie...

Web

(upravil 7tech 9. 5. 2007 23:44)

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Jen co mi našel Google. Zajímal jsem se o to asi před dvěma lety, takže původní linky už jsem nezjistil.

Ohebné panely:
http://www.evpudefence.com/?art=75& … 55d182ed08
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1073 … solarrolls

Tady je levný Orlík. Ale bude to sbíječka. http://www.f-line.cz/eshop-zbozi.asp?produkt=111
Tady jsou tiché Hondičky: http://www.agriimport.cz/elektrocentral … -honda.php
Máš pravdu, pod 600VA není žádná. Jinak diesely nebudou vhodné, protože jsou těžké.

Na ty vícepólové generátory by ses musel zeptat u nějakého výrobce MVE. Samostatně jsem je nikde nenašel. Spíš bych se na tom principu pokusil něco vyrobit. Napadají mě třeba neodymové magnety po celém obvodu ráfku.

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

A když ty solární panely, tak to asi bude chtít nějaký silný kondenzátory. Možná by připadal v úvahu kapacitor na autohifi. Ze solárních panelů se ti jinak asi nepovede udělat tvrdej zdroj.

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

A ty kapacitory jako proč?
Myslíš, že při přímém napájení aparátu solárním panelem a odběrových špičkách zesilovače bude ten panel stíhat ten kapacitor znova rychle nabít?
Myslíš, že nějaký přiblblý autokapacitor má větší kapacitu, než akumulátor, přímo připojený k 12V solárnímu panelu?
Uvažuj proboha...

Web

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Iridescente, to byla perla!
K tomu panelu musí být samozřejmě také akumulátor. Stačí ale takové kapacity, aby vydržel právě jeden večer.

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

baterií bude více, takže z jedné můžeme hrát a druhou dobíjet

(upravil DeadMAN 11. 5. 2007 17:05)

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Mam len taku otazku: Na co pre boha je vam sub s Kappou15LF??? Nebolo by jednoduchsie a hlavne skladnejsie spravit satelity so stredobasom a nie sirokopasmovym repro? A dat k tomu nejaky tweeter?? Napr Delta 12LF a APT80(150) alebo podla financii aj nieco kvalitnejsie??? Zosik z TDA2005 alebo podobne a 40-50Ah autobaterka a mozete hrat +- dva dni... (a dalsi tyzden s bicyklom dobijat smile )

Web

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

mno s Eminence Kappou 15LF a Beymou 10AG/N se snažím vymyslet, protože je oba mám a muel bych tedy dokoupit jen 1xBeymu. Bylo by lepší kappu 15lf prodat a koupit např. 2x Beymu 12AG/N, ovšem to se prodává těžce.

(upravil Iridescent 11. 5. 2007 17:39)

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Myslim si že ten kapacitor by vyšel líp. Ale pokud budou mít klasikej akumulátor, kterej vydrží celej večer, tak nepotřebujou panely. A myslim si že i v případě toho jejich akumulátoru by moh pomoct.
Sinclair: pokud bude průměrnej odbě dejme tomu těch 10W a panel bude dávat taky deset, tak jo, stihne.

Ale abych řek pravdu celý mi to připadá jako kravina. Prostě koupit něco na naftu a je to...

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

20 000 nemáme a 600W nepotřebujeme

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Jak chtějí odtáhnout sub s 15" reprákem na kole, to teda nevím...
(prý že Kappa 15LF by se prodávala těžce.. jestli je nepoškozená, tak bych ji možná lehce koupil smile

Web

(upravil Petr Bureš 11. 5. 2007 18:14)

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

tím, že by se prodávala těžce jsem měl na mysli celou bednu-mám to v 59x59x51 mm bedne z 22mm MDF desek
jKappa e nepoužíváná, zapojoval jsem ji jen jednou, dkyž jsem ji zkoušel, takže 100% stav, ještě v záruce. Nejradši bych to prodal celkem, ale jsem ochoten prodat i samotný reprák. Cena- 2500. myslím že je to dobrá cena, na to, že je nepoužitý

jinak chtěli jsme ten sub rozdělit na dvě půlky hluboké např. 20cm - v jedné by byl reprák a v druhé např. baterky a to by se vezlo ve přidlané kažřdá půlka na jedné straně zadního kola ve spešl přivařené konstrukci

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

napadlo ma, čo takto trojkolesový bike? aj viac uvezie a možno by si nemusel rozoberať bedňu na prevoz.

Web

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Třeba vozik ni ? smile

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

jj, vozík by si mal ideálny. Teda ak ho máš doma kde skladovať, dúfam že nebývaš v paneláku ako ja sad

Web

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

mno on je ten box strašně velký 59x59x51 cm a hodně těžký, to fakt není mobilní. Ale o trokjkolce popřemýšlím, dal by se na tom vézt třeba sub 40x40x40. Z kopce by to pěkně svištělo, alespoň by se vyráběl proud. Nebylo by to ale zas moc do terénu a nejel jsem na tom, tak nevím, jak se na tom člověk nadře.
Jinak kámoš má TDA1562Q a říkal, že to tolik nežere, se 4Ohmovým reproduktorem prý potichu 2 ampéry a když to ohulil tak 3-4. Po 4,5 se mu zapnula ochrana. Jinak mi taky doporučoval alternátor z auta, co se používá pro dobíjení za jízdy.

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Tak 12V/40Ah by mohl stacit ne ? smile pak doma dobít. Popř do zásoby ještě jeden s menší kapacitou smile

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

mno jak jsem koukal na výkon autoalternátoru, tak by byl možná zbytečně silný a stačil by slabší a lehčí. autoalternátor dá třeba i 55-90A, to by potom chtělo baterii, co jde rychleji nabíjet, takže větší. jiný typ než Pb se asi nepoužívá, že?

je lepší použít gelový Pb aku nebo klasickou autobaterii?  auto se můžou rychleji nabíjet, ne? cenově vyjdou nastejno

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

Keď budeš z alternátora brať 55A tak to máš 660W. lenže tieto Watty tam musíš nejako dostať. Točivým momentom. Lepšie povedané bude to šialene brzdiť.
OT: U nás na Slovensku sa mi podarilo vychytiť akciu, gélový aku 12V 3,4Ah  za 53Sk bez DPH. Boli to aku vyradené z predaja z tej istej série kvôli vadnej potlači... teraz bezchybné stoja 276sk... Elektricky sú vporiadku.
o tom nabíjaní nemám tušenie, ale zdá sa mi že desatinou kapacity po dobu 12 hodín alebo tak nejak. Jednoducho kým začne plynovať.

Web

Re: Buskingová P.A. aparatura na kumulátory

aha, zvolím tedy menší alternátor. Pěkná akce, já planuji 2x24Ah+1x7,2 v gelovkách na dvě kola, to by mělo vydržet 10-12hodin